Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 cordoba motoryağı hakkın

ibrahim411

Kayıtlı Üye
Merhaba, Hayırlı cumalar.
2004 model 1.4 100hp lpg li cordobam var. Motor yağını değiştireceğim. Castrol un sayfasında yağlara baktım cordobaya önerisi castrol edge 5-30w oldu. Baya da pahalı. Siz ne tavsiye edersiniz yada ne marka kullanıyosunuz.

Teşekkürler.

Bu yaştaki araçlar için 10 -40 yağ tavsiye ediliyor. Ben son ki yağ değişiminde bazı telkinleri dikkate alarak GM Orijinal 10 - 40 yağ koydum. Opelin kendi yağı. Motor sesinde bi azalma oldu. Ama süreç yeni olduğu için tavsiye edecek kadar tecrübem yok

mobil esp formula 5/30 gerisi hikaye :) bende kullanıyorum perfomanstan cok memnunum.castrolde iyidir kötü değil ama bızım motor normlarına en yakın ve en uygun verimli yağ mobil...yazılım oldugu içinde 8000-10000 de bakım yapıyorum motorda en ufak ufleme yok

mobil esp formula 5/30 gerisi hikaye :) bende kullanıyorum perfomanstan cok memnunum.castrolde iyidir kötü değil ama bızım motor normlarına en yakın ve en uygun verimli yağ mobil...yazılım oldugu içinde 8000-10000 de bakım yapıyorum motorda en ufak ufleme yok

Abi bildiğim sağlam ustalar bu yaştaki araçlar için 5 - 30luk ince yağları tavsiye etmiyorlar. Yeni bi motorda 5-30 ince yağları öneriyorlar ama aşınmış yaşı 10un üzerindeki motorlar için genelde hep 10-40

Abi bildiğim sağlam ustalar bu yaştaki araçlar için 5 - 30luk ince yağları tavsiye etmiyorlar. Yeni bi motorda 5-30 ince yağları öneriyorlar ama aşınmış yaşı 10un üzerindeki motorlar için genelde hep 10-40
benım evlat seneye gircek 10 yaşına hatta gün alcaz :D elinde stokta ne kalmışsa onu önerir usta.sonucta senın arabanın derdnde değil para kazanma telaşındadır.özel yağcılara giderim 55 bin kmde 5 kere değiştirmişimdir .daha biri cıkıpta bunu neden kullanıyorsun demedi.yada şunu öneririm bunu öneririm yok.raflara bakıyorum binbir çeşit yağ hiç ellenmemiş :) haa motor motor ister üfler vs sıkıntılıdır bişi diyemem.şıkır şıkır çalışan motoru neden 10-40 koyayım.adam boşuna motorun normlarına göre yağ üretmemiş.bana göre yanlış....

Geri
Üst Alt