Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 İbiza için km ye 44 krş gaz fazla mı?

Kuruş hesabı yapmadan söyleyeyim. Depom 28-29 litre gaz alıyor... İlk taktırdığım zamanlar 380 km rahat giderken şimdilerde 350 km lere düştüm. Bu değer aşırı yoğun olmayan aşırı dur kalk yapmadığım trafik için geçerli arkadaşlar...

Arabanın çekişi düştü diye gaz ayarını açtırmıştım. Bu kadar fazla 13 lt civarı yakmasının onunla alakası var mı acaba? Sizin gaz ayarları nasıl performans olarak düşüklük hissediyor musunuz?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tekerler 205 55 16 İlk kalkış ta zorlaniyordum benzinde aksine LPG de kalkış daha rahat oldu 3 viteste kayıp oluyor ama okadarda önemli değil

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

İnternet teknik veriler
Şehir içi yakıt tüketimi 8.2 Lt/100 km...kullanıcı 9 lt yakar minimum
Şehir dışı yakıt tüketimi5.1 Lt/100 km...kullanıcı 6 lt yakar minimum
Ortalama yakıt tüketimi6.2 Lt/100 km....kullanıcı 7 lt yakar minimum.
Tabi bu veriler benzin için. LPG de 1.5-2 lt fazla koyarsak. Şehir içi kullanım 11 lt LPG yi bulur. Bunun dışında fazlasıni yakarsa ayar ya da teknik bir problem var demektir.

Ben 1.2 benzinde o kadar yakmıyorum ortalama şehir içi 5.6 lt 2016 model ve genel olarak sakin kullanıyorum

2000 Toledo ya yeni taktırdım. Atiket atikfast. Sehir ici 10lt yakıyor şuan.
Toledo 1.6 8v

Arkadaşlar 34-35 litre gazla en fazla 220-230 km gidiyorum şehir içi 1.4 ibiza referance. Gaz ayarına bakıldı herşeyi tamam geçen hafta muayeneside yapıldı sorunsuz bu normal mi?

20*3.58=71.6/0.27328244 krş sakarya'dan İstanbul'a geldim 130 km uzun yol 130da Sakarya şehir içi kullandım şuan İstanbul şehir içi deniyorum depoyu fulleyince hesapliyacagim ozaman size yazarim

Arkadaşlar merhaba,

@Turker54 @murat 77
Hepinize söylemek durumundayım bu hesaplama böyle yapılmaz. Geniş yelpazede bakın şimdi sana 27krş yapmışsın gibi geliyor.
Peki kaç depo LPG bitince 1 depo benzin alıyorsunuz
Örneğin 6'da 1'mi?

O zaman şöyle hesaplamanız lazım
3,43*20*6 = 411,60 şimdi bu rakama 50 litreden baz alarak 6,10*50= 305 TL'yi ekliyorsunuz.
6depo ile 6*262'den toplamda 1572km yol gitmiş sayılıyorsun.

(305+411,60)/1572 yaptığımızda = 0,4558krş yakmış olursun.

Bu nedenle kaç depo lpg harcadığınızda 1 depo benzin alıyorsunuz lütfen bunu ihmal etmeyin.
Teşekkürler
Saygılarımla

seat leon 40 litre ile 500 üzeri gidiyor şehir dışında
km de 0,08 litre yaksa bp de 4,4 tl lpg çarparsak 0,352 TL yapar

Geri
Üst Alt