Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.3 multijet punto satıp 1.4 tdi cordoba almak mantıklı mı ?

Apar

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar dostlar ,

Şuanda 1.3 multijet 90 hp 6 ileri 2007 model grande punto aracım var.Aracımda 2.000 devire kadar'ki turbo boşluğundan ve ankara şehir içi 6.5lt tüketiminden şikayetçiyim.Bu arada cordobalar dikkatimi çekiyor siz kullanıcılardan tavsiye almak istiyorum.

1.4 tdi motorlarda puntodaki gibi turbo boşluğu var mı ?
Birde yakıt tüketimi olarak Ankara içi ortalama hızım 29km ve 6.5lt yakıyorum.45 lt yakıt ile 650km anca yapıyorum.Cordobada bu durum nasıldır teşekkürler.

Yakıt tüketimini bilemem fakat konfor ve kalite farkından dolayı almanızı tavsiye ederim

Kardeş yakıt tüketimi şehiriçi yaklaşık aynıdır turbo boşluğu Cordobada da var 2200 devirde hissettiriyor kendini ki bu en kötü yanı bu motorların yoksa sorunsuz sağlam bir motor

2007 model punto'da vardı şuandada 2004 cordoba'm var ikisininde artısı eksisi var
Cordoba artıları
1.4 tdi diğeri 1.3 multijet arada fark yok gibi duruyor ama fark çok çekişi güzel vitesle fazla oynamazsın
Bagaj hacmi oldukça iyi ki biri hb biri sedan normal
Yol tutuşu daha iyi
Özellik olarak daha dolu
Puntonun artısı
Yedek parçası daha ucuz
Piyasası var yani elinden daha çabuk çıkarabilirsin
Birde yaşınız kaç bilmiyorum ama punto genç işi biraz

Yol Tutuşu anlamında ne dersiniz hocam ?
Arkadaşların söylediği gibi yol tutuşu anlamında da baya fark görürsünüz emin olun. Eğer turbo boşluğu istemiyorsanız yazılım attıracaksınız. Yazılımın hiçbir zararı olmaz. Hem aracınız daha güçlü hale gelir sizi her türlü tatmin eder hemde yazılımdan sonra normal kullandığınız gibi kullanırsanız yakıtta da ekonomiye gidersiniz bir miktar. Eski aracımda yazılım vardı gayet memnundum.

Geri
Üst Alt