Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.3 cdti kat boşaltma yardım...

ghost rider

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bildiğiniz üzere aracım corsa c 1.3 cdti.bugün aracıma turbo arızalı olduğu için yeni turbo taktırdım.şimdiki sorunum katalizor....çünkü bozuk turbo ile 1 ay kullanıldığı için araç katalizor tıkanmıştır dediler.şimdi bugün ustam dediki kat ın içi dolu ise aracın çekişten düşer dedi.size sorum bu katın içini ilaçla temizletsemmi daha sağlıklı olur,içini boşaltsammı sağlıklı olur,komple iptal etsem mi sağlıklı olur.çünkü her kafadan bir ses çıktı bugün kafam karma karışık oldu.biri diyorki iptal etme beyin yakar arıza verir felan.biri diyorki kat ı alttan deldirip boşaltırsam muayneden geçmez,biri diyorki katı çıkartıp içini kırıp boşaltıp tekrar taktır,biri diyorki içini boşaltırsan ilerde sorun yaratır....
şimdi siz dostlarıma soruyorum sizce en sağlıklı çözüm hangisi olur?inanın kafam kazan gibi oldu sanki bir kasa bira içmişimim gibi düşünmekten kafam çatlıyor.lütfe yardım.....şimdiden sağolun cvplarınız için....

aracta orjinalden cift kat mi var yoksa bir adet mi? genelde turbonun tam cikisinda bir adet; sonra orta susturucudan once de bir adet oluyor ama arac 1.3 oldugu icin tek olma ihtimali daha yuksek.

tek kat var ise eger komple iptal etmeyin derim. cunku iptal isleminden sonra turboda basinc artacak ama bunu destekleyecek bir yazilim olmadigi icin saglikli olmayacak..

temizletmek veya icini bosaltmak konusunda ise bir fikrim yok.. o tip islere hic guvenmem. cikma bulun daha iyi.

daha önce ben bir konuda sormuştum ..bana yenisi tavsiye edilmişti..içini temizletme işinin verimli olmadı hatta zor olduğu aklımda kalanlardan..
o zaman söyle bir sonuç çıkmıştı..katı çıkar kenara koya muayene zamanı geri tak..böylece eskimemeiş olur..
ama kat iptalini pek önermiyorlar

abi işin kötüsü yenisi çok para...:S zaten turboya bi ton parçalandım:D

Bence Kat temizle hikaye guvenmem o islere cikma olayina gelincede arada ucurum kadar fark yoksa cikma almam sonucta oda kullanilmis olacak sifiri ne kadar sordunmu hic?? Aslinda imkan el verdikce 70 binde bir kez kat yenilemek arac icinde iyi olur

1000 tl kardeşim.(bu arada ıbıza ne alak?)
Ab bu ara ibiza kullanyom digeri dinlensin:) Bu arada 1000 lira fazlaymis ama icini gemizleme olayina hicmi hic girme parana yazik tek sansin ya orjinalini iyice radtirim en ucuza bulabilmek yada kat iptali yapolacak ama oda muaynede sorun yaratacak... Bide pek bilgim yok ama mesela baska bir Marka aracin katini senin araca taksak uyarmi acaba??

Ab bu ara ibiza kullanyom digeri dinlensin:) Bu arada 1000 lira fazlaymis ama icini gemizleme olayina hicmi hic girme parana yazik tek sansin ya orjinalini iyice radtirim en ucuza bulabilmek yada kat iptali yapolacak ama oda muaynede sorun yaratacak... Bide pek bilgim yok ama mesela baska bir Marka aracin katini senin araca taksak uyarmi acaba??

valla onu hiç araştırmadım ama olmaz heralde kardeşim..:S

Geri
Üst Alt