Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2tsİ leon yakit tÜketİmİ

zeus

Kayıtlı Üye
1.2 tsİ leon yakit tÜketİmİ karma 350 yakiyorum aracim 40 binde anormal geliyor bana 50tl ye 150 km gidiorum aŞa yukari ..

YOL PC DEĞERLERİNİ VERMEYIN ARKADASLAR ORDA 300 YAZIO 200 YA GİDİYOR YA GİTMİYOR..:):)

(arkadaŞlar ibiza veya baska araclarininkini karsilastirmayiniz yanliz 1.2 tsİ ler İÇİn yaziniz lutfen.):(

Yol pc değeri diyorsunuzda 300 yazıyo diye gazlarsanız tabiki de 200'e düşer ama sakin kullanırsanız artar bile. Şehiriçi kullanımında 50TL ye 150km gitmesi hemen hemen normal. 200TL'ye 600km yapıyor 1depoya yaklaşık 650-700km yapıyor.

Benim değerlerim 18 jantla-egsoz-hava filtresiyle karma kullanımda uzun yolda 90-100 arası şehiriçinde de trafikte gereksiz dur kalklar yapmadan 30krş-31krş arası yakıyor.
Bugün jantları çıkardım ve ikitelliden bahçeşehir kasmadan kullanımda 5.6 gibi bir veri yakaladım. Kassam 5'e düşebilirdi belki. Birçok kişi de 6.3 civarında geziyor diye hatırlıyorum :) buralardan siz hesaplayın neler olduğunu artık

Yol ilerlemiyorsa dur kalk yapmadan nasıl gitmeyi düşünüyorsun murat? , kaldıysa İstanbul'da öyle yollar söyle bizde gelelim :)

bu durumda kısa ve öz gezicez yanii:)corolam vardı dizel hala onun sokundayım alıstık ona 1 depoyla 800 km uzun yolda 1100 km yapıyordu:)

gereksiz dur kalk dedim :) yani önümdeki ilerleyince bende hemen ilerlemiyorum biraz ilerlesin falan öyle. onlar 2 kere kalkıo ben 1 kere mesela :D

Ayrıca normal kullanımda 2200devir üstü gereksiz. O devirde vites değiştirirseniz daha az yaktırabilirsiniz.

bu durumda kısa ve öz gezicez yanii:)corolam vardı dizel hala onun sokundayım alıstık ona 1 depoyla 800 km uzun yolda 1100 km yapıyordu:)
:) bendede aynısı olmustu, dizelden sonra kastırarak kullanıyodum gene çok geliyodu. Şimdi 1 yıl olcak nerdeyse alıştım tüketime bu seferde basarak kullanıyorum 10 lt lerde geziyorum şehir içi :)

1.2 tsi ile ilgili verilerimi ben de paylaşmak isterim;
aracımı 2057 km'de litresi 4.360 kuruştan fulledim (19şubat2012) , tamamı istanbul içi çoğunlukla trafikte 599 km kullanıp aynı istasyonda (opet) tekrar fullediğimde depo, (normal olarak litreye zam:4.430tl) 49.67lt aldı. sanırım km'de 36 kuruş gibi bir rakam söz konusu ki açıkcası bu da bana normal geldi.. tarihi özellikle yazdım malum havalar buz gibi, yaz aylarında belki biraz daha fark eder tüketim.. bu arada etkisi nedir bilemem ama jantlar 17

arabalar ne yapsın benzin pahalı 16 olsa biraz daha farkederdi birde tamamı istanbul içi ve araba daha rodajda 2 binli kmlerde daha düşer o

arkadaslar bende leon almak ıstıyorum sımdıkı kullandıgım arac fıesta dızel 130 tlye depo fullenıyor ve sureklı sehır ıcınde kullanımda 500-520 km goturuyor her turlu kosulda sımdı leon almayı dusunuyorum 1.4 tsı acaba kullandıgım araca gore cok yakarmı yanı karsılastırırsak ne kadar fark edr acaba bılgılendırecek arkadaslara sımdıden tesekkurler

her türlü fazla yakar aten kafadan biri dizel biri benzinli :) 1,2 verelim sana :)

Geri
Üst Alt