Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Yazılım Güncellemesi Hk.

KaraRR

Kayıtlı Üye
P21N idi sanırım tam kodu, hatırlamıyorum ancak; 8 Haziran'da Doğuş Maslak'ta yaptırttığım yazılım güncellemesinden sonra aracım eskiye nazaran üst devirlerde daha zayıf/güçsüz kaldı. Eskiden 4. viteste 195 civarı giden araba, şu an yanına yaklaşamıyor.

Ayrıca dün uzun yoldan geldim (~900km) 110 altına düşmemekle beraber, ortalamam 130 gibidir sanıyorum; 7.2lt civarı yaktı. Bana şehir içinde yaktığından çok olduğu için çok geldi, sanırım yine bu yazılımı sorumlu tutacağım?

Bu güncellemeyi yaptırıp aynı durumları yaşayan var mı?

1,2 tsi için şehirlerarası 7.2 lt yüksek bi değer bence. doğuşa tekrar uğramadınızmı

Az önce aradım, 5 Temmuz'a (!) randevu verdiler, bakalım...

Full klima açık da olsa şehirler arası 7.2 çok fazla bence..

Bence çok yadırgamayın sonucu.110 km üstü hızla zaten ekonomi yapamazsınız ne kadar uzun yol da olsa.Ayrıca yakıt tüketimine etki eden faktörlerden biri de herkesin bildiği gibi klimadır ve yaklaşık 1 litre fark ettiriyor ortalamada.Ayrıca sizin arabanızın ağırlığı ne kadar dolu olduğu da önemli.Buna ilaveten eğer orjinal değilse jant ölçüleri dahi yakıtı etkiler.1.2 tsi hızlı gidip ekonomi yapılacak bir motor değil zaten.Alt devirleri tatminkar bir motor olduğu için,asıl ekonomi bandı 100-110km arası kullanılan dilimdir.

Bence çok yadırgamayın sonucu.110 km üstü hızla zaten ekonomi yapamazsınız ne kadar uzun yol da olsa.Ayrıca yakıt tüketimine etki eden faktörlerden biri de herkesin bildiği gibi klimadır ve yaklaşık 1 litre fark ettiriyor ortalamada.Ayrıca sizin arabanızın ağırlığı ne kadar dolu olduğu da önemli.Buna ilaveten eğer orjinal değilse jant ölçüleri dahi yakıtı etkiler.1.2 tsi hızlı gidip ekonomi yapılacak bir motor değil zaten.Alt devirleri tatminkar bir motor olduğu için,asıl ekonomi bandı 100-110km arası kullanılan dilimdir.

Doğru yazmışsınız, ancak araçta sadece eşim ve ben vardık, bagajda da yaklaşık 20kg bavul.
16 inç Fabula fabrika jantları var 215/45/16 (yine fabrika çıkışı) lastikler ile.

Yazdığım gibi şehir içinde yaklaşık 7'ler ile geziyorum (ki çalışmalar başlamadan önceki köprü trafiği), o nedenle yadırgadım. Ayrıca tüketimi kabul etsem bile aracın o eski fişekliği kalmadı gibi..

Hissiyatın değişmesini sıcak havaya bağlayabiliriz çok rahatlıkla çünkü doğal olarak ne kadar sıcak hava o kadar verimsiz hava yakıt karışımı demektir.Ayrıca bu arabalarda su soğutmalı bir sistem olduğu için,normal intercooler sistemine göre sıcak havada yetersiz kalması da olası.Bunlar tabi benim ortaya attığım ihitmaller.Senin arabanda sorun yok psikolojik yapıyorsun gibi iddam yok :) Bu durum vag.com aracılığı ile log alıp değerlendirilmeli.Servis muhtemel bize bu geldi en son sürüm bu yapacak bir şey yok falan dicektir kesin

Bence yolunda önemi var.Ben hatay-mersin arası yolculuğumda aracım full doluydu ( ev eşyası,valiz falan..) ve klimayı hiç kapatmadım. 120-130 km. hızla gittim hep.
6.0 lt ortalamam vardı.Bilmiyorum çok mu ? ..

İstanbul - Bozcaada gittim geldim. Yol bu, inişler çıkışlar mevcut.

Benim de görüşüm servisin, son sürüm bu sıkıntı yok diyeceği :)

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

İstanbul - Bozcaada gittim geldim. Yol bu, inişler çıkışlar mevcut.

Benim de görüşüm servisin, son sürüm bu sıkıntı yok diyeceği :)

Geri
Üst Alt