Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Yarım Depo 410 km şehir içi bence muazzam

Selçuk kardeşim motor konusunda söylediklerine katılıyorum.Bizim motorlar avrupada LPG diye geçiyor hatta.Hem çok sağlam hem de Lpg için uyumlu.Ancak yukarıda yaptığın lpg hesabına ben değil hiç kimse katılamaz.Sen resmen lpg yarı yarıya az yakıyor demişsin.LPG de aracın litre olarak benzine göre yaklaşık %20 daha fazla yakar.Ve onun dışında lpg fiyatı benzin fiyatının tam tamına yarısı değil.Lpg montajı yapan firmalar bile en fazla 100 de 40 tasarruftan bahsediyor .Düzcede çok kısa mesafelerde arabamı kullanmak durumundayım genel olarak.Ev iş arası 2,5 km motor daha ısınmadan işyerime geliyorum kışın.Lpg taktırsam motor ısınıncaya kadar gene benzinde gitmeyecekmi bu araba sonuçta.Birde Lpg li bir araç sıkıntı çıkarmaya başlarsa Servisler hemen suçu lpg ye atıp adamı uğraştırıyor.Ben orjinalliğin bozulmasından bahsederken motora gelebilecek zararlardan daha çok bagajdaki Lpg deposunun canımı sıkmasını kastettim.Çünkü artık leonlara simit tank yasak.Muayeneden geçmiyor.Simit tank ile gidersen sana git söktür silindir tank taktır diyorlar.Oda bagajı çok bozuyor.Ayrıca Ben Leonumu sakin kullanırken de inanılmaz zevk alıyorum yolun tadını çıkara çıkara binmek de ayrı bir zevk veriyor bana.Ha lpg nin avantajı var ama tekrar ediyorum ben 700 km civarı biniyorsam aylık arabama taktırmaya değecek bir fark değil .Çok binmeye başlarsam zaten dayanamam taktırırım.Aracımı alırken 1.6 8v yi tercih etmemdeki sebeplerden biri LPG idi zaten.Ayrıca haftasonu Bolu gölcük e gittim 8,5 lt ortalama yaktım basmadan (80 km civarı hızım) genel olarak rampa çıkıyorsun.Dönüşte gaza hiç dokunmadım nerdeyse çünkü hep iniştesin yüksek vites araç çok düşük yakıyor 4,5 lt ortalama ile indim gölcükten Düzceye.Şimdi ben sana soruyorum ayda kışları 550-700 yazında 900-1000 km yapan birisi olarak hala LPG taktırmalımıyım yoksa arabam ve keyfim için feda olsun ayda 70-100 tl demelimiyim.

O kilometrelerle haklısın Aykut, ama yine tekrarlamak isterim arabanın LPG li olduğunu ne bakarak anlayabiliyorsun nede de performansında bir kayıp söz konusuyukarıdada yazdığım gibi ben senede ortalama 20000 Km yol giden biri olarak travsiye ediorum LPG yi, ama sen bunun dışında kalıorsun tabi, istisna olarak.. LPG li veya değil kazasız belasız binmeni dilerim kardeşim.. :)

O kilometrelerle haklısın Aykut, ama yine tekrarlamak isterim arabanın LPG li olduğunu ne bakarak anlayabiliyorsun nede de performansında bir kayıp söz konusuyukarıdada yazdığım gibi ben senede ortalama 20000 Km yol giden biri olarak travsiye ediorum LPG yi, ama sen bunun dışında kalıorsun tabi, istisna olarak.. LPG li veya değil kazasız belasız binmeni dilerim kardeşim.. :)

LPG nin performansa çok fazla yansıyacağını zaten düşünmüyorum .Şimdiki sistemler çok iyi.Senin kadar km yapan birinin taktırmamayı düşünmesi bile saçmalık olur.Bu benzin fiyatları böyle giderse ben de istisna olmaktan çıkıcam zaten :D .Kazasız keyifli sürüşler dilerim kardeşim...

Dün istanbula gittik 50 tl benzin aldm lukoilden , Ortalama hızım 120-130 civarıydı ve %20 side şehir içi trafiğiydi . 50 Tlye 210 km yaptık ortalaması 24 kurusa denk geliyor , aracı fazla zorlamadan kullansaydım cok rahat 230-235 km yaptırdm 1.4 tsi leona ve lastiklerinde değişme vakti geldi onunda etkisi var.

Bu arada not olarak ekliyim , Aracda Stage 1 yazılımı var ve kat iptalıda yakıta etki ediyor en az 100 Kmde 1 lt fazla yaktırıyor.
Eskiden yazılımsız haliyle Yakıttan çok şikayetciydim Kn hava filtresi kiti aldıktan sonra yakıt kendine geldi , Tsi arac sahiplerinin kesinlikle hava filtresini değiştirmesini tavsiye ediyorum. Kn icin cebinizden cıkan para bakım ve yakıttan kendisini fazla fazla telafi edecektir + Performansda cabası . Memnun değilim performans artmadı yakıttım düşmedi diyene cebimden cıkarp ben vereyim parasını.
Kat iptalı ve yazılım olmasa aracım hic bisey yakmıcak nerdeyse

Geri
Üst Alt