Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Yarım Depo 410 km şehir içi bence muazzam

ya benim aracın yol bilgisayarında da bir çelişki var. depoyu fullediğim de menzil 750 gösteriyor aynı zaman da ortalama yakıt tüketimini de sıfırlıyorum. şu an da 6.4 genel ortalama gösteriyor ve depom tam yarıda fakat gidebileceğim menzil ise 300 km. şimdi 6.4 ortalamayla yani 27.5 litre benzin ile ben 450 km mi yapmış oluyorum hadi 450 yaptım diyelim o zaman diğer yarısı nasıl 300 km menzil gösteriyor :confused:

kurtbilin dedıgını yapmak lazım doldur depoyu gıt 30 40 km bıdaha doldur hesaplamaları yap :)

kurtbilin dedıgını yapmak lazım doldur depoyu gıt 30 40 km bıdaha doldur hesaplamaları yap :)

iyi güzel de ömer ilk doldurduğunla ikinci doldurduğun arasında bi yarım lt'lik fark olsa yine sağlıklı bir sonuç çıkmaz bana göre

ben onun hesabını soyle yaptım abı aynı yerden aynı pompadan olmak kosulu ıle depoyu tabanca atana kadar doldurdum kadıkoye gıttım geldım depoyu aynı yerden doldurdum gene atana kadar.. bence saglıklı oldu gıbı geldı..hatırlıyoeum o zmanın benzn parasıyla 24 kurusmu ne yakmıstı ne gunlerdıı :D sımdı 30 kurusunun altını goremez oldm

ben onun hesabını soyle yaptım abı aynı yerden aynı pompadan olmak kosulu ıle depoyu tabanca atana kadar doldurdum kadıkoye gıttım geldım depoyu aynı yerden doldurdum gene atana kadar.. bence saglıklı oldu gıbı geldı..hatırlıyoeum o zmanın benzn parasıyla 24 kurusmu ne yakmıstı ne gunlerdıı :D sımdı 30 kurusunun altını goremez oldm

:D bak bu olabilir çünkü her pompanın kalibrasyonu aynı değil

omerin yaptigini yapsin herkes burda dedigim gibi hesapla herkes yazsin ne yaktigini daha sonra.dogruya dogru hesap budur,pompa atana kadar benzini koydular mi hic bsy fark etmez.

bugün 2.köprüde sıkışık trafikte ortalamam 9lardaydı e yeter :D

Sen Tüketim/performans oranına bak: tüketim rekorum 5.8Lt/100km (site üyelerinden şahit vardır:D) 275hp, 408Nm :D:D

Ankaranın şehir içi=istanbulun şehir dışı. :)

ülen ben sana şurda bas burada çek demesem nasıl yapacaktın onu :D

gerçi aynı yolda ben 4,3 yaptıydım :D

ankara içinde 850 km 1 kez 780 km bir kez 910 km bir kez tam depo tüketim menzillerim :) ayrıca ümitköyde değil çankayada oturuyorum her allahın günü rampa tırmanıyoruz :)

yarım depoya bakarak hesap yapmak yanlış olur, yarım depoyla 450 kilometreleri görmek mümkün ama dikkat ederek tam depo 650 kmyi çok zor geçiyorum.

Geri
Üst Alt