Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi yakıt tüketimi resimli

kardeş bu dediğin 1.2 için hangi aralıktır.artık bunu da yapacam daha da olmadı olmaz demek ki sorun bende.ya inanın basmıyorum şöyle köklemiyorum.aynen arkadaşların dediği gibi kullanıyorum.olmuyor olmuyor.yani aklım almıyor ben nevşehir gibi bir yerde trafik falan yok yapamıyorum.adamlar istambul gibi bir yerde fabrika değerlerinin altında yakıyorlar.müthiş bişey.fabrikayı arayıp bu adamları işe alın diyecem.sizden az yaktırıyorlar hem de laboratuvar ortamında değil istambul trafiğinde.hadi işiniz hazır ha :p

Abi sana bazen kızıyorum geçen sana anlatmaya çalıştım böyle böyle diye bana saçma sapan smile lar attın gittin bazende üzülüyorum aradığını bulamadın aracından yakıtın fazla yok yere cebinden gidiyor yok yere arabadan da soğudun...
1.si yol eğer düzse vites göstergesine harfiyen uy
eğer yokuş yukarı ise 2. viteste muhakak 2500 3000leri ağır bir şekilde gör topuklamadan:) yoksa araç 3te kasıyor biraz diğer viteslerde de göstergede ok çıktığından 300 400 rpm sonra vites at
yok aşağı isen o göstergeyi dinlemeden 1900 2000lerde hatta 1800lerde sal gitsin arabayı zaten topluyor torktan

2.si gaz pedalına altnda yumurta varmış gibi bas biraz yavaş hızlanmaya çalış, alt devirlerde sen fazla basarsın araba gitmek için fazla benzin pompalar ama çabuk ivlenemediği için sen az bastığını zannedersin ayağını komple gazdan çekip tekrar hafif basıldığında tork un elverdiği ölçüde gittiği bölümü yakalayabilrsin:)

3.sü arabayı mümkün olduğunca az devirde kaldırmaya çalışın 1200 devirde çok rahat şekilde düz yolda kalkabiliyor bizim araçlar tabi meğile göre bunlar değişebilir...

4.sü cruse control ün düzlük performansı mükemmeldir sabitlendiği hızda minimumu yakar ama sadece düzlükte:) yokuş yukarı crusedan çıkartın ve aracın yavaşlaması için tolerans tanıyın böylece anlık yakıtınızdaki düşmenin ne kadar büyük olduğunu göreceksiniz.... Yine aynı şekilde yokuş aşşağı düşük hızda ki sabitlemelerde gereksiz yere araca motor freni yapılacağına bir sonraki çıkılacak yokuş için hızınızı hafif hafif artırmayı deneyin:)

1.6 tdi yakıt tüketimini sorulmuş, daha taze yapılmış değerleri anlatayım;
bu akşam 5 kişi ve bagaj ağzına kadar dolu bursadan gebzeye gelirken gölcükte depoyu fulledim yol bilgisayarı mevcut yakıt ile katedilecek mesafeyi 900 km gösteriyordu. benzinciden çıktım 100km/h sabitledim arada ışıklarda dur-kalk ve birkaç kere otobanda dahil 150-160km/h'lara çıktım araba sollamak için eve vardığımda ortalama 4.8lt, ve mevcut yakıt ile katedilecek mesafe 1030 km idi(yol devam ettikçe bu değer tahminimce daha da yükselecekti) . ve gölcükten eve kadar 90km yol yapmıştım. foto gebze gişelerde çekilmiştir (gişelerden ev arası 10km olmasına rağmen mevcut yakıtla katedilecek mesafe 10km daha arttı :) )

dddqm.jpg

ayrıyetten 1.2 tsi araca sahip arkadaşıda kutluyorum çok güzel bir değer yakalamış :)

Sayın yekta öncelikle üslubunuza dikkat ediniz.sonra adam gibi tartışalım.bu arkadaş bu değeri yokuş aşağı bir yolda yapmış.arkadaşın birisi o yolu bildiğini ve sürekli iniş olduğunu,sadece bir yerde yokuş olduğunu bunun da değeri düşürdüğünü yazmış.kardeşim aynı araç bende de var.burada arkadaşların dediği gibi 2000-2200 devir arası vites atırorum buna rağmen şehir içi 7 nin altını hiç görmedim.anladın mı yektaaaaaa.yokuş aşağı salla ortalamayı sıfırla sonra 4.1 olur tabi...hade yaaaa.kkülahıma annnlatttt.

Oğuzhan hocam 2. sayfada benim bir yazım var eğer bu değerin sadece yokuş aşşa olabileceğini düşünüyorsan o yazımı oku 600km lik bir yol maceram var.. 5.4 değerini 110km hızla 400km yalova istanbul arası gidiş geliş + gidişte istanbulda köprü trafiği gelişte de aynen öyle.. + 200 km şehir içi toplamı değer 5.4 yani motoru kasmayınca bir sorun olmuyor. sizin 7 dediğiniz değer benzini 4liradan sayınca 28kuruşa denk gelen bir değer.. şehir içi bu değeri tutturuyorsunuz ve şikayet ediyorsanız o zaman hiç benzinli aracınız olmadı mı diye sorarım ben size :)

Oğuzhan hocam 2. sayfada benim bir yazım var eğer bu değerin sadece yokuş aşşa olabileceğini düşünüyorsan o yazımı oku 600km lik bir yol maceram var.. 5.4 değerini 110km hızla 400km yalova istanbul arası gidiş geliş + gidişte istanbulda köprü trafiği gelişte de aynen öyle.. + 200 km şehir içi toplamı değer 5.4 yani motoru kasmayınca bir sorun olmuyor. sizin 7 dediğiniz değer benzini 4liradan sayınca 28kuruşa denk gelen bir değer.. şehir içi bu değeri tutturuyorsunuz ve şikayet ediyorsanız o zaman hiç benzinli aracınız olmadı mı diye sorarım ben size :)

Nevşehir de trafik mi var ki ş.içi olsun:) orası için fazla bir değer 7 lt ist için kabul edilebilir tabi

Nevşehir de trafik mi var ki ş.içi olsun:) orası için fazla bir değer 7 lt ist için kabul edilebilir tabi

istanbul için 8 kabul edilebilir.. daha doğrusu benim için sabah 7'de çıkıp 30kmyi 2 saatte gidiyorum.. Akşam 5'te çıkıp 30km'yi yine 2 saatte geliyorum.. ve 7.2-7.8 civarında yakıyorum bu durumda.. Ama en ufak boşluk olduğunda ya sabit gaz gidiyorum düşürmek için.. Yada benzin 4 lira mı olur ya diyorum basıyorum.. Ayrıca bir kere 40 km dip gaz yaptım devir bitire bitire.. 9.2 gösterdi araç.. Normalde 1.4'te 12-13 görülüyor sanırım o durumda

benimkide fazla yakiyor o zaman ama benimki tam sehirici.hic cevreyoluna cikmiyorum.hergun gayrettepe den sultanahment e 10 km hep trafikde gidiyorum.donerken yol acik ama barbaros bulvarini tirmaniyorum tam gaz:) tuketim 9-9.5 lt.ayni guzergah 1.6 115 bg manual ford focus(eski arabam) ile 11-11.5 lt.

benimkide fazla yakiyor o zaman ama benimki tam sehirici.hic cevreyoluna cikmiyorum.hergun gayrettepe den sultanahment e 10 km hep trafikde gidiyorum.donerken yol acik ama barbaros bulvarini tirmaniyorum tam gaz:) tuketim 9-9.5 lt.ayni guzergah 1.6 115 bg manual ford focus(eski arabam) ile 11-11.5 lt.

Gercek istanbul sehirici degerleri..:eek:key:

Geri
Üst Alt