Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi yakıt tüketimi resimli

ben bu aracı istanbul da ilk alanlardan birisiyim ama bu değerlere haftasonu istanbulda ulaşmak imkansız bi ara sokağa girdiğinizde yada park ettiğinizde köprü trafine girdinizde bu değereler hibritler bile ulaşamaz.
benim rekorum 3.8lt ortalama yeşilkoy sahilden eminönu sahile kadar 80-90 km ve yerine göre düşük viteste
benım günluk ort. genelde 6,5lt ile 7,5 tur ki bu bence ıyı değer beni tatmin ediyo gerçektende az yakan bi araç benzinin lt 4TL olan bi yerde

ben ankara trafiğinde defalarca 4 lü değerlere düştüm hem leon tsi ile hem passat tsi. ile 4.8 le 4.9 la defalarca gidip gelmişliğim vardır bizim ortağın fabrikasına :)

1.4 te 5 lt altına kasıyorum genelde 1.2 olsa demek 4 lt altına kasarmşm :D

Hmmm......

105hp/4.4Lt 270hp/7lt benim araba daha ekonomik :p:p:p :D:D

Şaka bir yana güzel değerler. 1.2TSI kullanmayı bilince ekonomik oluyormuş demekki :)

ben çok fazla ekonomik olmayı becerememiş biri oldum aracımı aldığımdan beri.2006 1.6 olan leonda full depoyla 520,2009 makyajsız 1.4 leonda 580 km lerde benzin ışık yakıyor anlamadığım hadi ben yapamıyorum onu anladımda siz böyle km ler yapıyorsanız ki bu değerleriniz araçlarınız şehir dışı teknik verisinden de düşük bu 1.6 tdi lar ne yakıyor çok merak ediyorum yorumlarını bekliyorum tdi cıların kanımca onlar petrol istasyonlarına uğramıyor

ben çok fazla ekonomik olmayı becerememiş biri oldum aracımı aldığımdan beri.2006 1.6 olan leonda full depoyla 520,2009 makyajsız 1.4 leonda 580 km lerde benzin ışık yakıyor anlamadığım hadi ben yapamıyorum onu anladımda siz böyle km ler yapıyorsanız ki bu değerleriniz araçlarınız şehir dışı teknik verisinden de düşük bu 1.6 tdi lar ne yakıyor çok merak ediyorum yorumlarını bekliyorum tdi cıların kanımca onlar petrol istasyonlarına uğramıyor

Valla bende çok merak ediyorum yaptığım bu değeri 1.6 tdi ile yaptığımı düşündüm onu çekip buraya koysam "hadi kan" derler heralde:D

1.6 yı sürer gibi sürersen tsi da daha çok yakarsn. her motorun bir kullanım tarzı vardır. onu da nasıl geliştireceğini öncelikle açacaksn kitapçığını orada tork devirlerine bakıcaksn şanzıman oranları ile kıyaslayacaksn çıkacaksın yola deneyeceksin. mesela 1.4 tsi motorların en uygun tork vites aralığı 70 km hızla 1600 devirde 5. vitesle sabit hızla gittiği şarttır (6. vites değil.) yani yavaş hızlanıcan boşluğu buldunmu bu hızda atcan 5 e sabitlemeni açıcan devam. sonra 700 km den aşağı gitmemeye başladığında eskiden harcadığın benzin parasına yanıp ne kadar yanlş yaptığını anlıyacaksn.

1.6 yı sürer gibi sürersen tsi da daha çok yakarsn. her motorun bir kullanım tarzı vardır. onu da nasıl geliştireceğini öncelikle açacaksn kitapçığını orada tork devirlerine bakıcaksn şanzıman oranları ile kıyaslayacaksn çıkacaksın yola deneyeceksin. mesela 1.4 tsi motorların en uygun tork vites aralığı 70 km hızla 1600 devirde 5. vitesle sabit hızla gittiği şarttır (6. vites değil.) yani yavaş hızlanıcan boşluğu buldunmu bu hızda atcan 5 e sabitlemeni açıcan devam. sonra 700 km den aşağı gitmemeye başladığında eskiden harcadığın benzin parasına yanıp ne kadar yanlş yaptığını anlıyacaksn.
kendim için bir tavsiye almak için yazmamıştım ama dediklerini deneyeceğim

Sayın yekta öncelikle üslubunuza dikkat ediniz.sonra adam gibi tartışalım.bu arkadaş bu değeri yokuş aşağı bir yolda yapmış.arkadaşın birisi o yolu bildiğini ve sürekli iniş olduğunu,sadece bir yerde yokuş olduğunu bunun da değeri düşürdüğünü yazmış.kardeşim aynı araç bende de var.burada arkadaşların dediği gibi 2000-2200 devir arası vites atırorum buna rağmen şehir içi 7 nin altını hiç görmedim.anladın mı yektaaaaaa.yokuş aşağı salla ortalamayı sıfırla sonra 4.1 olur tabi...hade yaaaa.kkülahıma annnlatttt.

bizde düzde kullanıyoruz 5,2- 5,6 sen daha satmadınmı bu arabayı sat sat :)

1.6 yı sürer gibi sürersen tsi da daha çok yakarsn. Her motorun bir kullanım tarzı vardır. Onu da nasıl geliştireceğini öncelikle açacaksn kitapçığını orada tork devirlerine bakıcaksn şanzıman oranları ile kıyaslayacaksn çıkacaksın yola deneyeceksin. Mesela 1.4 tsi motorların en uygun tork vites aralığı 70 km hızla 1600 devirde 5. Vitesle sabit hızla gittiği şarttır (6. Vites değil.) yani yavaş hızlanıcan boşluğu buldunmu bu hızda atcan 5 e sabitlemeni açıcan devam. Sonra 700 km den aşağı gitmemeye başladığında eskiden harcadığın benzin parasına yanıp ne kadar yanlş yaptığını anlıyacaksn.

kardeş bu dediğin 1.2 için hangi aralıktır.artık bunu da yapacam daha da olmadı olmaz demek ki sorun bende.ya inanın basmıyorum şöyle köklemiyorum.aynen arkadaşların dediği gibi kullanıyorum.olmuyor olmuyor.yani aklım almıyor ben nevşehir gibi bir yerde trafik falan yok yapamıyorum.adamlar istambul gibi bir yerde fabrika değerlerinin altında yakıyorlar.müthiş bişey.fabrikayı arayıp bu adamları işe alın diyecem.sizden az yaktırıyorlar hem de laboratuvar ortamında değil istambul trafiğinde.hadi işiniz hazır ha :p

Geri
Üst Alt