Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi yakıt

namik

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhabalar, leon yeni kasa 1.2tsi almaya kesin karar kıldım, fakat yakıt konusunda sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Birincisi Ankara'da yaşıyorum şehir içi 100km'de kaç lt benzin yakıyorsunuz öğrenebilir miyim?

kardesim bende aynisindan aldim . 1.2 tsi 110 bg 17'' lastikler yakitim karma olarak biraz agresif kullanirsam sehir ici 35 kurus . sakin kullanimlarda 30 kurusa kadar dusuyor. sehirler arasi genelde 170 km
in altina dusmedigim icin 35 kurusun altini goremedim :) ilk bakimdan sonrada henuz yakit dusmedi km 17000 de bakimdan sonra 2000 km yaptim ama degisen birsey olmadi
henuz

merhabalar hayırlı olsun şimdiden geçtiğimiz aralık ayında sıfır olarak aldım bende, 1.2 tsi 17' jant olarak. Fazla km yapmadım şuan 5500 km oldu kabaca ş.içi adanada kullanıyorum 6-6.5 arası değişiyor şehir dışı 5-5.5 arası. ş içi fazla agresif olmamakla beraber seri kullanıyorum, şehir dışı genelde cruse controlle kullanıyorum, genelde ş.içi 1 depo yakıtla ortalama 800 km yol yapıyorum şehir dışı 850-900 arası. İlk yağ değişimimden sonra bu değerlerin biraz daha düşmesini umuyorum. Yardımım dokunmuştur umarım.

merhabalar hayırlı olsun şimdiden geçtiğimiz aralık ayında sıfır olarak aldım bende, 1.2 tsi 17' jant olarak. Fazla km yapmadım şuan 5500 km oldu kabaca ş.içi adanada kullanıyorum 6-6.5 arası değişiyor şehir dışı 5-5.5 arası. ş içi fazla agresif olmamakla beraber seri kullanıyorum, şehir dışı genelde cruse controlle kullanıyorum, genelde ş.içi 1 depo yakıtla ortalama 800 km yol yapıyorum şehir dışı 850-900 arası. İlk yağ değişimimden sonra bu değerlerin biraz daha düşmesini umuyorum. Yardımım dokunmuştur umarım.
eğer gerçekten böyleyse değerler çok ideal.. peki eğer aracınız led paket ise sıfır fiyatı ne kadara geldi ? kararsızlığım 0 mı yoksa 2.elmi alıp almamakta çünkü

eğer gerçekten böyleyse değerler çok ideal.. peki eğer aracınız led paket ise sıfır fiyatı ne kadara geldi ? kararsızlığım 0 mı yoksa 2.elmi alıp almamakta çünkü

Bencede oldukça ideal değerler daha önce dizel kullanıyordum mk2 olanından dsg'lisini ve nerdeyse aynı değerlere sahipti. Walla Ben alırken led paket, alcantara döşeme, cam tavan, 17' jant , müzik sistemi ve büyük ekranla aldım, 65bin pazarlıklı fiyattı (69 bin liste fiyatıydı, 1.4 tsi fr 75 bindi o ara) ancak 2 nci el olarak bu istediklerimde nerdeyse sıfır fiyat istedikleri için direk bayiye gitmek daha mantıklıydı yani en az 6 yada 7 bin fark olsaydı evet 2 nci el düşünürdüm ancak o donem hem istediğim araç adanada yoktu olanda nerdeyse aynı fiyatı istiyodu, aslında bu biraz size ve paranıza bağlı.

bugün tatil dönüşü tüm yakıt detaylarım şu şekildedir..
1.2 tsi 105 beygir

şehir içi sakin kullanım vites geçişlerini aracın uyarılarına göre yaptım vede değerler 5.3 lt idi ortalama hızım ise 75-80 km idi arada 60kmde oldu tabi arada dur kalk az var..seri kullanım ise 8-9-10 litreye kadar çıkıyor..resim paylaşıyorum..
20160704_160638.jpg
şehir dışı ise biraz anormal geldi bana yada normaldi pek çözemedim değerleri ise 6.2 klima açıkken 6.4 vede hızım 120km den aşağı hiç düşmedi bursa afyon arası yolda ölçtüm max. hızımda 160km rampaları seri tırmandım zorladım aracı yani değer değişmedi..

Arkadaşlar merhabalar, leon yeni kasa 1.2tsi almaya kesin karar kıldım, fakat yakıt konusunda sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Birincisi Ankara'da yaşıyorum şehir içi 100km'de kaç lt benzin yakıyorsunuz öğrenebilir miyim?
Abi 1.2 al uzmez sesi 2.el alana kadar 0 led paket sanrufflu al sonra cok uzulursun 2.el piyasasının degerini al ust ettiler kafan cok karisir 0 olsun temiz olsun

arkadaşlar öneriler için çok teşekkür ederim, şuan 2015 model 1.2tsi leon led paket aldım. 2 gündür kullanıyorum fakat ortlamam şehir içi 8.0 larda(tabi durmadan basıyorum) kurtuluş-cebeci taraflarını bilen var ise ankara'da her yer yokuş, umarım yakıt değerlerini indirebilirim

MERHABA ARKADAŞLAR 1.2 TSI 110 HP ARACIMA 18 JANT TAKSAM NASIL OLUR YAKITI FALAN.KİMİLERİ ARABA KALDIRMAZ FLN DİYOR.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Geri
Üst Alt