Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSİ uzun yol verilerim.

kazanlarda çöpe atılacak gazın enerjisi eşanjör ile kullanılır hale getirilip, dışarıdan gelen temiz havanın düşük sıcaklığı kazan ısısını çekip içerideki verimi düşürmesin diye yükseltiliyor. aynı olay klimada da geçerli. motordaki yanma ile alakasız şeyler.

kışın çok yaksın peki. yazın da daha iyi gider, evet ben yanılmışım :)
intercoolerları sökün bence, sıcak hava iyi gelir :)

:) yok ben bişey idda etmek için falan söylemedim, tam olarak bu konuları bilmediğim ve öğrenmek için sordum sadece.

1.4'le uzun yolda yapıştırarak denediniz mi ki yorum yapıyosunuz. Ben denedim. 180-200'le gölcükten istanbula döndük. 6. viteste o gazlayarak 11lt/100km yaktı. bende ara ara vites bitirdim ve genellikle 5.viteste gittim 9.9lt/100km yaktım. Yine az yakıyor! 1100km gittiğime sizi inandırcakta değilim, yaptığımı görenler var merak etmeyin siz! Sizin yapamadığınız şeyi başkası yapabilir, o yapan kişiye yalancı muamelesi yapmaya hakkınız yok. Benimde buraya yalan söylemek için bi nedenimde yok. Yapmasam yaptı dememin amacı ne olabilir?

yapılabilir elbet....bence yapması da gerekir,abicim benim 1.6 ile artvinden samsuna vardığımda ki 600 km dir yol bilgisayarı ortalamam 5.9 idi ki fabrika verisi 6 dır...bence 1.2 80-90 arası kullanımda 5 i asla geçmemeli ki 4.7 leri falan görebileceğimi düşünüyorum o yolda ortalaması da 5.5 . bence asla geçmez...yani ben tatile gidiyorum şehir içi dışı ortalamam 6.9 falan geri dönüyorum bastığım da oluyor yani hep 90 değil 120-130-200 de denediğim oluyor bide fulll klimalı elbet ama genel de 80-90 larda...şimdi 1.2 tsi bence benim 6.9 yakan yerde 5.5 i geçemez geçmemeli ki zaten 1100 leri neredeyse görür diyorum...

:) yok ben bişey idda etmek için falan söylemedim, tam olarak bu konuları bilmediğim ve öğrenmek için sordum sadece.

biliyorum biliyorum :) problem yok yaw, ortaya fiziksel bi değer koyduktan sonra dahi okumadan öyle değil diyenlere tepkiydi o :)

1.4'le uzun yolda yapıştırarak denediniz mi ki yorum yapıyosunuz. Ben denedim. 180-200'le gölcükten istanbula döndük. 6. viteste o gazlayarak 11lt/100km yaktı. bende ara ara vites bitirdim ve genellikle 5.viteste gittim 9.9lt/100km yaktım. Yine az yakıyor! 1100km gittiğime sizi inandırcakta değilim, yaptığımı görenler var merak etmeyin siz! Sizin yapamadığınız şeyi başkası yapabilir, o yapan kişiye yalancı muamelesi yapmaya hakkınız yok. Benimde buraya yalan söylemek için bi nedenimde yok. Yapmasam yaptı dememin amacı ne olabilir?

bu konudaki ilk iki mesajı okuyun, ben yazmadım onları.. 1.2 tsi' ın yapabileceği değerler onlar...

bu konudaki ilk iki mesajı okuyun, ben yazmadım onları.. 1.2 tsi' ın yapabileceği değerler onlar...

Yaşınızdan ötürü saygım var fakat dayanamıyorum.

Tamam kral sensin sen biliyosun herşeyi. şuan egsoz havafiltresi ve 18 jantla şehir içi şehirdışı karma 850km gider diyo araç ve gidiyo da. Eve dönüşüm TEM'den 90-100 sabitle. Onun dışında bahçelievler ve bakırköy arasında şehiriçindeyim. Bu durumda 850km gidebilen bi araç 100-120 sabitle 1100-1200km bile gidebilir. Emre diye bir arkadaş vardı 1.4tsi'da 200km gittikten sonra fotoğraf çekmişti 1000km gider yazıyodu yol bilgisayarında. Ve o araç 1.4 tsi. Ben bu motorun yaratıcısı değilim. Başkalarını da yanlış yönlendirmem. Aracıma binen birçok kişi ne yaktığına şahit oldu. Bu halde bu değerleri tutturabiliyosam, stok bi araç 1-2litre daha az yakar. Şimdi insanlara yaşça küçük olsa bile yalancı muamelesi yapmaktan vazgeçersniz sevinirim. Yapmasa yaptı demem. Yolun engebesi ve hava koşullarıda herşeyi belirler!

şehir dışında uzun yolda 200 km üzeri 1 kez denedim giitğim yerdeki 2 günlük ufak şehir içi turlarımda dahil döndüğümde ayrıntılı hesapladım 295 kr yakmıştı.yüzde 85-90 ı şehir dışıydı yolun ve 115 ın altına hiç düşmeden geldim.benzinin fiyatı Bp 4.336 tl.16 jant +2 kişi+bagaj. Tabı bu şehir içi kullanımım olmasa ve 100-110 arası gelsem eminim araç 260 kr falan yakardı. 55 litrelik depo 240 liraya dolduğuna göre 1000 km gitmek için 240 kr yakması lazım.Ben yaktıramadım 240 kr.Ama kendi değerlerimden pay biçerek söylüyorum zorlayan 240-250 kr yaktırır bu arabaya.

Ki 1 depoya 350km gittiğimi de bilirim. 200 üstünde hep

ama kişinin kullanımına göre çok değişiyor.ilk aldığım ay moralim bozulmuştu şehir içi hep 8-8.2 arasıydı ve araçta 18 k daydı.ama şimdi 7-7.4 arası yakıyorum artık.yani ben 1000 km gidyorum bir depoyla diyende doğru söylüyordur 700 km giidyorum diyende:)en sevdiğim yönü bu araç hız istiyorsan hız veriyor makul oranda ama yakıt artıyor ekonomi istiyorsan ekonomi veriyor.kullananana göre değişir bu.

Murat sen aracımı satıyorsun bu arada?sahibindende bir ilan gördüm geçen gün body kitli modifiyeli güzel bir 1.2 tsi vardı.

Geri
Üst Alt