Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi turbo ayar pulu

_AS_

Kayıtlı Üye
Açtığım konudan çoğu kişinin bildiği üzere epc arızası yüzünden aracımı servise götürmüş ve yazılımsal bir problem olduğu görülüp güncellenip düzelmişti üstünden 5000km geçti o konuda zaten herhangi bir problem yok fakat doğuş esenyurt un dediğine göre bu tarz problemler ile karşılaşıldığında İspanyadan gelen yazıda turbo ayar pulu adında bir parça takılıyormuş ekstra olarak. Ellerinde yoktu 20 gün sonra İspanyadan geldi ve dün taktırdım parçayı.

Dediklerine göre turbo ile arasındaki mesafeyi uzatıp turbo voltajını düşürmeye yarıyormuş.

Parçanın fotoğrafları aşağıda gerçi taktıktan sonra yetiştiğim için direk fotoğrafını çekemedim.

Ok ile gösterdiğim yöndeki ince bir metal parçası kendisi zaten parlaklığından yeni olduğu anlaşılıyor.

[URL="http://c1111.hizliresim.com/r/x/ttcg.jpg"]

K
u[/URL]llanımda bir değişme olacağını düşünmüyordum. Fakat önceleri yüksek viteste 1500 devirde giderken titreme ile beraber boğulmaya başlıyordu motor ama şuan bu titreme %50 azalmış durumda yüksek viteste 2000 altı devirlerde daha rahat toparlıyor araç kendini gerçi çok bir fark yok ama hissedilebiliyor. 2000den sonrası üst devirler falan geri kalan herşey eskiden olduğu gibi devam ediyor bir değişim yok.

bu her 1.2 ye takılacak mı yoksa bu hatayı alırsak mı servis bunu takıyor...

yuvarlak 10 cm çapında aluminyum mu beklenirmiş yurt dışından , garip bir yaklaşım olmuş.

Bende hala anlam veremiyorum ve evet 20 gün bekledim bu parçayı zaten takarlarken de ellerinde şemalar falan vardı yeni yaptıkları bir işti yani.

Bende hala anlam veremiyorum ve evet 20 gün bekledim bu parçayı zaten takarlarken de ellerinde şemalar falan vardı yeni yaptıkları bir işti yani.
bundan sonra tornacıya yönlendirirler artk müşteriyi :)

bundan sonra tornacıya yönlendirirler artk müşteriyi :)
Onuda yapan var:) geçen gün halamın 13bindeki hyundaisni bakıma götürdüm frende titreme vardı halam faketmemiş adamlara söyledim aracı almaya geldiğimde diskleri tornadan geçirmişler:)

servis aynı buyulukte bır pulda yapabılır.Arac arıza verdıgınde dırek o pul akla gelir.

Geri
Üst Alt