Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi turbo ayar pulu

arkadaşlar izmit keleşlerde 1.2 tsi aracım için turbo ayar pulu takalım artık bütün 1.2tsi lara standart yapılcak dendi daha sonra arıza veren araçlara yapılcak sadece diyip geçiştirdiler
şimdide başka bir arkadaş aygüvde turbo ayar pulu ve yeniden güncelleme standart dendiği için yaptırmış baya memnun alt devirlerde canlanma var diyor siz ne diyorsunuz bu konu hakkında yaptırayım mı sorun yokken değişiklik yaptırmak risklimidir acaba bütün 1.2ler için standart olması ne kadar doğru acaba

Ben taktırdım hiçbi fark göremedim. Turbo basınç arızası vermişti klasik olarak eski aracımda yaptılar hiç öyle canlanma manlanma bişey hissetmedim. Alt tarafı valve'i 1mm daha uzağa alıyor. Yakıtı belki etkilemiştir ama ona kesin birşey diyemem çünkü bana takıldığında 18jant egsoz filan vardı. Hepsini söktürdükten sonra takılmıştı ve full stok haliyle 4.3-5.5 gibi değerlerde geziyordum. Bununda turbo ayar pulundan kaynaklandığını pek düşünmüyorum.

İkinci turboma da taktırdım geçen hafta ve iki kez test etme fırsatı buldum bu şekilde.
Kesinlikle alt devirleri etkiliyor her viteste teklemeye başladığı çekmediği alt devirleri neyse o devirleri neredeyse 100d/d aşağıya çekiyor daha rafine oluyor araç.

bugün sordum aracda sorun olursa takıcaz arıza vermezse takmamız mümkün değil dedi
iyi peki madem dedim sorun yaparsa garanti süresi bitti falan bahaneleri olmucakmış bu yüzden taktırmadım şimdilik

bugün sordum aracda sorun olursa takıcaz arıza vermezse takmamız mümkün değil dedi
iyi peki madem dedim sorun yaparsa garanti süresi bitti falan bahaneleri olmucakmış bu yüzden taktırmadım şimdilik
Nereye takamıyorlar ya olmadık bir sorun göstersin arabada taksınlar benim ikinci turboma gayet o şekilde taktırdım serviste ki çalışanda saçma sapan sebepler yazdık kağıda değiştirebilmek için dedi.
İsteyince yapabiliyorlar.

mrb arkadaşlar bende bugün gittim doğuşa hafta içine gün verdiler neyse başka yetkili servise gittim orda sistemde o 3mm lik pulun görünmediğini sadece adaptasyon göründüğünü söylediler adptasyon yapıldı acaba benim araç 2012 ondanmı turboya pul takılmadı diye düşünüyorum :confused:

Merhaba, aynı sorunu 1.2 tsi ibizam'la bende yaşadım. Aracı Altur'a çektiler pul ve yazılım güncelleme yapıldı bu durumu yaşayan arkadaşlara bir sorum olacak, ilk gaz tepkilerinde bir azalma hissettiniz mi? sanki daha nazlı eskisi gibi atak değil.

15000 lik bakımdan önce benim araçta da böyle bir sorun oldu bakımda güncelleme yaptılar. Yaklaşık 3000 km sonra yine aynı sorun oldu. Bugün servise gittim bu parçanın 2mmlik olanından taktılar. Parçayı takmak 1dk iş ancak bilgisayardan ayar yapmaları için aracın motoru 45 derece ya da aşağı olması gerekiyor. O yüzden biraz vakit alıyor.

Ben arabayi dogus otodan aldigim gun yolda kaldim bu ariza yuzunden.Arabayi calistirdim benzin almaya cikicam araba cekmiyor herhalde 0 diye benzin az oldugundan gitmiyor sandim..Esenyurt digus otodan hemen 1 km otedeki benzinlige servisin gelmesi 40 dakka surdu.Daha ilk aldigim ilk 15 dakika icerisinde yolda kaldim dusunebiliyormusunuz?neyse servise cektiler arabayi 40 45 dakika ugrasip teslim ettiler yazilim guncellediler oldu bitti

Geri
Üst Alt