Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi sc 2. vites kayma problemi

Asay_

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar aracım ibiza sc 1.2 tsi manuel yaklaşık 5 ay oldu alalı araçtan genel olarak çok memnunum ama ufak bi problemim var dönüşlerde 2. viteste direksyonu çevirip gaza bastığımda sanki kontrol benden çıkıyor araba diğer tarafa doğru kaymaya başlıyor :rolleyes: bikaçkez yaşadım bunu orta refuje doğru gidiyodu araba hepsinde de topladım sadece virajlarda değil bazen düz yolda da 2. viteste gaza yüklenince tekerlerin kaydığını hissediyorum bide sanki frenler az tutuyor gibi geldi bana bu sorun benden mi kaynaklı yoksa aynı kaymayı yaşıyan başkaları da varmı bunu merak ettim yorumlarınızı bekliyorum..:)

Özürdilerim Yekta bey atlamıştım bu ufak detayı teşekkürler ;)

tcs yi kapatarak dene birde o zaman sarmaması lazım

Bu lastiklerlede ilgili problem şuan araçların birçoğu bu durumda soğuk asfalt kemik gibi lastikler ısınamıyor ve kayıyor bu yüzden önden çekişli bir araçta virajda gaza fazla basıldığında araba kaydığı için düz gider toplamak çok basittir gazdan ayağını çek araç kaymayı zaten bırakıp dönüş manevrasına devam edecektir panikle sert fren yada direksiyonda atraksiyonlu hareketler aracı toplamaz virajda daha çok kaydırır :)

Bu lastiklerlede ilgili problem şuan araçların birçoğu bu durumda soğuk asfalt kemik gibi lastikler ısınamıyor ve kayıyor bu yüzden önden çekişli bir araçta virajda gaza fazla basıldığında araba kaydığı için düz gider toplamak çok basittir gazdan ayağını çek araç kaymayı zaten bırakıp dönüş manevrasına devam edecektir panikle sert fren yada direksiyonda atraksiyonlu hareketler aracı toplamaz virajda daha çok kaydırır :)

Bridgestone turanza var üstnde takılı aldığımdan beri değiştrmedim güveniyodum aslında lastiklere ama artık daha tedbirliyim başka bişey olmasın da ben yavaş girmeye razıyım :D

Bridgestone turanza var üstnde takılı aldığımdan beri değiştrmedim güveniyodum aslında lastiklere ama artık daha tedbirliyim başka bişey olmasın da ben yavaş girmeye razıyım :D

Lastikler iyi olsada üzerinde tarihleri yazar lastik km yapmaz ancak sertleşir ve kauçuk özelliğini kaybeder bu doğal bi durumdur bridgestone biraz sert bi lastik ve seneleri doldurdukça daha da sertleşir üstünede havadan dolayı taş olmuş plastik dandik asfalt slik lastikde kullansan gene kayarsın gene kayarsın havalar serin araçlar soğuk hava ile daha seri ve atak oluyo bide sen fazla gazı verince virajda tutunamıyo olay bu dikkat et tehlikeli hele köseköyden sonra kartepeden gelen soğuk hava rüzgar asfaltı çok sertleştiriyo dün izmitteydim sarmaktan gidemiyordum :)

Lastikler iyi olsada üzerinde tarihleri yazar lastik km yapmaz ancak sertleşir ve kauçuk özelliğini kaybeder bu doğal bi durumdur bridgestone biraz sert bi lastik ve seneleri doldurdukça daha da sertleşir üstünede havadan dolayı taş olmuş plastik dandik asfalt slik lastikde kullansan gene kayarsın gene kayarsın havalar serin araçlar soğuk hava ile daha seri ve atak oluyo bide sen fazla gazı verince virajda tutunamıyo olay bu dikkat et tehlikeli hele köseköyden sonra kartepeden gelen soğuk hava rüzgar asfaltı çok sertleştiriyo dün izmitteydim sarmaktan gidemiyordum :)

daha senesini doldurmadı araç ama dikkat edicem teşekkürler :eek:key:

direksiyon düz değilken gaza sonuna kadar basmamakta fayda var 1.2 tsi da 175N/m de olsa tork bu ne yapcağı belli olmaz. Soğukta normaldir lastik sertleşir doğaldır yani.

turanza lar çok dandık lastık acayıp kayıyo virajlarda helekı önden acayıp

Geri
Üst Alt