Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi rolantide gelen ses

ermanitouch

Kayıtlı Üye
arkadaşlar selam,

aracım 800 km oldu. genel olarak gayet memnunum. Ancak 2 tane konu var:

1. direksiyondan ara sıra gelen tıkırtılar ( özellikle silecek her çalıştığından bir kere tık sesi geliyor) kronik midir?

2. havaların biraz serinlemesiyle 2 gündür aracı çalıştırdığımda rolantide aracın sağ önünden aynen helikopter sesi gibi taka taka taka ses geliyor gaza basınca susuyor rolantide yine başlıyor. Kaputu açtığımda ses motor bloğunun sol tarafından geliyor.bugün ilk çalıştırmamda yaklaşık 15 km uzun yol gittikten sonra rolantide ses kesilmişti. öğlen tekrar çalıştırdım ses yine vardı 5-6 kilometre kısa mesafe gittim geri döndüğümde park için durduğumda rolantide şiddeti azalmış olmasına rağmen ses yine vardır. Bu konu hakkında bir fikri olan var mı? sanırım cts servise götürcem can sıkıcı biraz

saygılar,

Erman

bendede vardi o ses.Maslak Dogus a git orada hemen hallediyorlar.Kaputu acinca cam yikama suyu kabinin ilerisinde bir yakit borusu var.o boruyu biraz yukari dogru cekip etrafina izolasyon yapiyorlar ve ses kesiliyor.benim arka kapilardanda ses geliyor.Eger gidersen nasil bir cozum uyguluyorlar sorarmisin.1.2 tsi icin yazilim guncellemesi varmi acaba

bende gittim klimadan geliyor dediler o sese sesli calısıor dediler sanki iç aksamın plastiğinden geliyor gibi dimi ses? sağ taraftan geliyor içeriden?

bende gittim klimadan geliyor dediler o sese sesli calısıor dediler sanki iç aksamın plastiğinden geliyor gibi dimi ses? sağ taraftan geliyor içeriden?

Klimadan olamaz zira, klima kapalıyken de geliyor ses.. klima da ayrıca gürültülü çalışıyor bende de

bendede vardi o ses.Maslak Dogus a git orada hemen hallediyorlar.Kaputu acinca cam yikama suyu kabinin ilerisinde bir yakit borusu var.o boruyu biraz yukari dogru cekip etrafina izolasyon yapiyorlar ve ses kesiliyor.benim arka kapilardanda ses geliyor.Eger gidersen nasil bir cozum uyguluyorlar sorarmisin.1.2 tsi icin yazilim guncellemesi varmi acaba

sizin aracınız leon benimki ibiza kaput yerleşimi farklı olabilir bugün bir kontrol edicem teşekkür ederim. eğer dediğiniz gibi ise iyi olur. yazılım konusunda da yazılım gelmiş sanırım ama 1.2 tsi için mi bilmiyorum

sizin aracınız leon benimki ibiza kaput yerleşimi farklı olabilir bugün bir kontrol edicem teşekkür ederim. eğer dediğiniz gibi ise iyi olur. yazılım konusunda da yazılım gelmiş sanırım ama 1.2 tsi için mi bilmiyorum

Bu yazılım olayı ne oluyor anlamıyorumda ben pek fazla :) adanada ben söylesem servisin pek bileceğini sanmıyorum böyle birşeyi. Artısı ne eksisi ne yazılım güncellemenin?

İyi geceler. Aynı ses benim aracımda da vardı gerçekten çok sinir bozucu bir ses. Kaputu açıp arabanın karşısına geçtiğinizde sol en arka (ön cama yakın tarafta) 2 adet siyah sert boru var onların motorun titreşimiyle yuvalarına ve etrafa çarpmasıyla o ses oluşuyor. Servise gittiğinizde o iki boruyu birbirine kablo bağıyla gerip lastik bir tampon koyuyorlar arasına ve ses kesiliyor merak etmeyin. :)

aynı ses benim ibizada da başladı iki defa serviste sesi kestiler ama yine başladı..
yardım:confused:

Şerif Bey yarın sorunun sebebini ve kendi çözüm yolumu fotoğraflarla ekleyeceğim siz de yaptığımı yaparsanız sesten kurtulursunuz.

çok teşekkürler bekliyorum:eek:key:bilakis yeni ibizalarda bu sorun baya bi arkadaşın canını sıkacak gibi
çünkü bu izolasyon hatası bi bende çıkmamış.

Geri
Üst Alt