Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI mı Yoksa 1.6 TDI mı ?

Arkadaşın birisi bugün fr ile 100tl benzinle 380km şehir içinde yol yaptığını diğer arkadaş da tdi ile 100tl mazot ile 480 km yaptığını söyledi düşününce fr da alınabilir 10bin daha az odeyerek benzinli 140 hp keyfide sürülebilir diye dusunuyorum hele ki 1.2 benzinliye yonelirsek daha az yakacaktir ki fiyat vergi bakim gibi masraflari goz onune alirsak mantikli duruyor en azindan 1.2 de dsg var. En kotu karar bile kararsızlıktan daha iyidir dien ii demis ben o haldeyim :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahh su fr ye dsg koysalar iste o zaman sanirim hic dusunmem :)

dsg sorunlu, satılmaması dogusun seat üzerindeki prestiji için artı. Dizelde dsg var diyenler olabilir. Bilindigi üzere çogu sorunlu ve tsi motorda şanzıman biraz zorlandı mı arıza veriyor. Dizel alan arabayı fazla zorlamaz diye düşünüyor olabilirler veya dizele de dsg koymasalar 1.2ye de dsg koymasalar seatta otomatik yok, seat otomatik araba mı yapamıyor gibi bilgisiz yorumlar oluşmasın marka deger kaybetmesin diye düşünmüş de olabilirler.

dsg sorunlu, satılmaması dogusun seat üzerindeki prestiji için artı. Dizelde dsg var diyenler olabilir. Bilindigi üzere çogu sorunlu ve tsi motorda şanzıman biraz zorlandı mı arıza veriyor. Dizel alan arabayı fazla zorlamaz diye düşünüyor olabilirler veya dizele de dsg koymasalar 1.2ye de dsg koymasalar seatta otomatik yok, seat otomatik araba mı yapamıyor gibi bilgisiz yorumlar oluşmasın marka deger kaybetmesin diye düşünmüş de olabilirler.

Vw de dsg kullaniyor 2.0 motor 255bg araba ayrica leon avrupa modellerinde 180bg modelide var (TR gelmiyor) bu arabalari satiyorlar iyi dogus araba zorlaninca ariza veriyor diye getirmiyor oyle mi :) hiç sanmiyorum arkadasim o da seat bu da seat hatta ordaki 180 bg ve dsg kullaniyor. Ben dsg yada dogusu savundugum icin soylemiyorum evet dsg arizasi aldi basini gitti ama sizin söyledikleriniz hic mantıklı gelmiyor. Ki zaten dsg, tdi, tsi teknolojisi seat a degil vw grubuna ait bu arabanin tasarimi seat in motor ve şanzuman vw e ait. Bu mantikla bakinca olaya sizin soylemleriniz bana mantikli gelmiyor. Bunlar benim görüşüm eğer yanlış düşünüyorsam lütfen duzeltiniz.

DSG ne kadar sorun göstersede hala en başarılı otomatikleştirilmiş manuel şanzıman.TSI motor da neden zorlansın anlamadım?3.0TDI V6 ve üstü TDI araçlarda da dsg kullanılıyor onlarda ki tork ve hp değerlerini karşılıyorda 1.2 1.4 1.8 tsi larda neden sorunlu olsun.Tdi ve 1.2 tsi a koymaları tamamen satış politikası.Siz sadece seat ı düşünüyor olabilirsiniz ama adamlar Audi,vw,seat ve skoda hepsine ayr ayrı satış politikaları var.mesela en son bildiğim kadarıyla polo da da 1.2 tsi motor yoktu.octavia da 2.0tdi 170 hp olan motor yoktu kendilerine göre bir stratejileri var doğru yada yanlış.Ama şu var ki seat üvey evlattan öte değil.Skoda bile daha değer verilip reklam ,motor-şanzıman ve model seçenekleri barındırıyor.bugün seata gitseniz 3 tane model var ibiza toledo leon bu kadar şundan 5 ay önce toledoda yoktu.Gönül isterki avrupada sunulan 2.0 tdi 184 hp dsg FR leon almak neyse sonuç olarak olanlar bu yapacak birşey yok

DSG ne kadar sorun göstersede hala en başarılı otomatikleştirilmiş manuel şanzıman.TSI motor da neden zorlansın anlamadım?3.0TDI V6 ve üstü TDI araçlarda da dsg kullanılıyor onlarda ki tork ve hp değerlerini karşılıyorda 1.2 1.4 1.8 tsi larda neden sorunlu olsun.Tdi ve 1.2 tsi a koymaları tamamen satış politikası.Siz sadece seat ı düşünüyor olabilirsiniz ama adamlar Audi,vw,seat ve skoda hepsine ayr ayrı satış politikaları var.mesela en son bildiğim kadarıyla polo da da 1.2 tsi motor yoktu.octavia da 2.0tdi 170 hp olan motor yoktu kendilerine göre bir stratejileri var doğru yada yanlış.Ama şu var ki seat üvey evlattan öte değil.Skoda bile daha değer verilip reklam ,motor-şanzıman ve model seçenekleri barındırıyor.bugün seata gitseniz 3 tane model var ibiza toledo leon bu kadar şundan 5 ay önce toledoda yoktu.Gönül isterki avrupada sunulan 2.0 tdi 184 hp dsg FR leon almak neyse sonuç olarak olanlar bu yapacak birşey yok

Adam haklı beyler ;)

Sana katılıyorum kardeşim tamamen ve üvey olmasının sebebi ise ulkemizde çok bilinen ve insanlarin sempatsisini kazanan bi marka olmadi. Opel, Toyota, Hyundai gibi araclar hem ucuz hem yaygin seevis ağı iolmasi hemde tv, gazete, bilboardlarda reklamlarinin olmasi insanları cekiyor. Mesala babam toyotayi sever cunku her yerde servisi var benm icin onemli olan o diyor. Bu gibi etkenler seat i bilinmeyen ve kotu marka diye itiliyor. Markayi bilen biliyor alıyor ve kullanıyor. Yeni led farlardan sonra popüleritesi baya bi arttı sanırım bundan sonra daha yaygınlaşan bir marka olacaktır. Eğer ki bu yaklaşımım doğruysa avruoadaki fr dsg 1.8 ve 2.0 motorlari da getirip satabilirler (tabi vergi sistemi bel buksede olabilir). Uslu bir cocuk olursak belki bir gun 2.0 da gorebilirz. :p

1.2-1.4 tsi motorda kullanılan dsg ile 3.0larda kullanılan dsgler farklı. Audi ve Vwde dsgden dolayı çok fazla şikayet varken Seat'ta haliyle bu kadar yok. Ben dogusun Seat için Türkiye'deki prestijine zarar vermemek adına yaptıgı birşey "olabilir" demiştim. Yanılmış da olabilirim. Varsa bir yanlışım kusuruma bakmayın.

1.2-1.4 tsi motorda kullanılan dsg ile 3.0larda kullanılan dsgler farklı. Audi ve Vwde dsgden dolayı çok fazla şikayet varken Seat'ta haliyle bu kadar yok. Ben dogusun Seat için Türkiye'deki prestijine zarar vermemek adına yaptıgı birşey "olabilir" demiştim. Yanılmış da olabilirim. Varsa bir yanlışım kusuruma bakmayın.

esasında mantık olarak son derece doğru bir yaklaşım, hatta bu şekilde de düşünmüş olabilirler fakat bireysel olarak mesela ben dsg sisteminden fazlasıyla memnunum, hele hele özellikle diğer markalardaki (peugeot, renault vs) otomatik şanzımanlar ile kıyaslayınca bir kez daha kararımdan memnun oluyorum.
İstanbul vb. trafikli şehirlerde yaşıyorsanız, DSG şanzımanın kullanıcısını ne kadar rahat ettirdiği tartışılmaz..

Ayrıca son dönemlerde servislerin DSG şanzımanla alakalı bir şikayetiniz olduğunda ne kadar yardımcı ve gerekirse hemen değişiklik yapabilecek kadar yapıcı olduğuna da şahit oldum, bu yüzden şanzıman konusunda kafamda hiçbir soru işareti yok diyebilirim.

Geri
Üst Alt