Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI mı Yoksa 1.6 TDI mı ?

Aynen öyle :) bu benim ilk arabam olacağı için bu işler bana göre yabancı şimdilik :) ilerde insh yaparım :) bilgi icin teşekkür ederim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İkisi de gayet verimli, gayet seri motorlar. Bütçen el veriyor ise dizel almak mantıklı duruyor fakaaaaat...

Hükümet dizel araçlara ek vergiden vs. bahsediyor. Zaten 1.2 ile 1.6 arasında bir vergi dilimi farkı var, 1.2 ile 1.6 arasındaki fiyat farkı ile açılan makas 2. elde seni üzmesin sonra? Hele ki genç adamsın, eğer 2-3 yıl sonra satarım dersen üzülebilirsin Fevzi kardeşim. Her zaman için ikinci elde benzinli-dizel farkı yıl geçtikçe aza doğru iner... Örnek vereyim; 2000 model toledo almaya kalksan, 1.6 signoların 1.9 TDI signolardan daha pahalı olduğunu göreceksin :)

Tekrar başa döneyim daha fazla dağıtmadan; iki motor da yazılımsız olarak seni tatmin eder, yazılımı "artık keyif vermiyor" dediğinde, biraz da aracın rodajını vb. bitirince düşünmeye başla sen :)

Hangisini alırsan al da, en azından led paketi olsun... Olmayanlar ibizadan farklı görünmüyor...

İkisi de gayet verimli, gayet seri motorlar. Bütçen el veriyor ise dizel almak mantıklı duruyor fakaaaaat...

Hükümet dizel araçlara ek vergiden vs. bahsediyor. Zaten 1.2 ile 1.6 arasında bir vergi dilimi farkı var, 1.2 ile 1.6 arasındaki fiyat farkı ile açılan makas 2. elde seni üzmesin sonra? Hele ki genç adamsın, eğer 2-3 yıl sonra satarım dersen üzülebilirsin Fevzi kardeşim. Her zaman için ikinci elde benzinli-dizel farkı yıl geçtikçe aza doğru iner... Örnek vereyim; 2000 model toledo almaya kalksan, 1.6 signoların 1.9 TDI signolardan daha pahalı olduğunu göreceksin :)

Tekrar başa döneyim daha fazla dağıtmadan; iki motor da yazılımsız olarak seni tatmin eder, yazılımı "artık keyif vermiyor" dediğinde, biraz da aracın rodajını vb. bitirince düşünmeye başla sen :)

Hangisini alırsan al da, en azından led paketi olsun... Olmayanlar ibizadan farklı görünmüyor...

Abicm bnm istedgm arac 5.8" media alacantra doseme led farlar sunroof gonul isterki navigasyon ve koltuk ısıtma ama o modeller en az 3 ayda gelir sipariş ile diyorlar o yüzden ilk yazdgm modeli alacağım araci aldim mi en 5 yıl binerim planimda o var dişimdem tırnağımdan artırarak alacağım laf aramizda aracin bi kismini da babam destek çıkıp ödeyecek o yuzden dizel bana mantıklı geldi yakit olarak da uzmesin performans arayan biri değilim ayağımı yerden kessin guzel olsun mantığı var :) benm dizel isteme sebebim bu aslında ondan dolayı doğru düşünüyorum gibi geliyor bana :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen oyle onu bende duydum 2014de Dizel araçların vergisi artık daha fazla olacakmış hava kirliliği vs. dolayı. iki motoru kullanan arkadaşlar gayet memnunlar. sanırım ben tdı tercih edeceğim. rodaj demişken geçenlerde arkadaşım 0 araç aldı ve 500 km aracı henüz hadi (motor açma diye tabir ettiğimiz ) gidelim tem'e 200 km görelim dedi engel oldum. 500 km bir araç için henüz erken değil mi. çevresinde ki herkesin bu şekilde yaptığını söyledi ama ben bi şekilde ikna edip engel oldum :D servise danış yada en az 2500 leri gör dedim. olması gereken bu sanırım .

Aynen oyle onu bende duydum 2014de Dizel araçların vergisi artık daha fazla olacakmış hava kirliliği vs. dolayı. iki motoru kullanan arkadaşlar gayet memnunlar. sanırım ben tdı tercih edeceğim. rodaj demişken geçenlerde arkadaşım 0 araç aldı ve 500 km aracı henüz hadi (motor açma diye tabir ettiğimiz ) gidelim tem'e 200 km görelim dedi engel oldum. 500 km bir araç için henüz erken değil mi. çevresinde ki herkesin bu şekilde yaptığını söyledi ama ben bi şekilde ikna edip engel oldum :D servise danış yada en az 2500 leri gör dedim. olması gereken bu sanırım .

Her aracın rodajı farklıdır, aslında çoğu firma onu farklı isimlendirir ve kitapçığında yazar. Genelde 1500 km diye biliyorum...

ilk 1000km içerisinde fazla zorlamamak lazım ama arada sıkıştırmak da (kontrollü bir şekilde) önemlidir yani uzun süreli yormalar değil de, motor tam olarak ısındıktan birkaç km sonra ani dur-kalklar faydalı diye biliyorum, ilk 500 km zaten disk/balata uyumu için sert frenlerden kaçınmak da elzemdir

Geçen bi programda izledim rodaj eskidendi yeni arabalarda artık öyle birşey yok motorlar fabrikada zaten çalıştırılıyor gibi bişiler söylemişti ama ban kalırsa en az 1000km en ideali de 2bin ila 2500 km arası fakat arkadaşın dediği gibi motor ısındıktan sonra ara ara kısa süreli zorlamadan birşey olmaz bencede

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tdi dsg candır diyorum ve bende onu seçtim :))

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Reaksiyonlar: Bss
Geri
Üst Alt