Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI mı Yoksa 1.6 TDI mı ?

Sakin kullanabilecek olursanız 7 litreleri şehir içinde, karma tüketimde 5-6 litreleri 1.2 tsida görebilirsiniz. Eger sakin kalabilirseniz..

Pek sakin kullaniyorum diyemem hele leonla hic diyemem :) sürüs zevki her yerde metediliyo. Bide ev ile is yolum tem oldugundan oturu duramiyorum genelde basiyorum :) hafta sonu bi gelsede test etsem sabirsizlaniyorum :)

Pek sakin kullaniyorum diyemem hele leonla hic diyemem :) sürüs zevki her yerde metediliyo. Bide ev ile is yolum tem oldugundan oturu duramiyorum genelde basiyorum :) hafta sonu bi gelsede test etsem sabirsizlaniyorum :)

O zaman direkt TDI tercih edin. Üzerine bir de yazılımla tadından yenmez bence.

Yazılımla ne yapılıyor ki araca (kusura bakmayın ben bu konularda cahilimde biraz) =)

Yazılım sayesinde 105 bglik motor gücünü 120 bg üstüne çıkarmak mümkün. Yazılım motor beynine girerek turbonun daha fazla basınç basması direktifi vs veriliyor. Kısaca motora diyorsunuz ki kendini biraz daha zorla :)

Yazılım sayesinde 105 bglik motor gücünü 120 bg üstüne çıkarmak mümkün. Yazılım motor beynine girerek turbonun daha fazla basınç basması direktifi vs veriliyor. Kısaca motora diyorsunuz ki kendini biraz daha zorla :)

Fazla zorlayınca sonra yırttırmayalım (parçalamayalım) motoru. bir de motorun farzı misal 10 yıl ömrü varsa biz bu şekilde yapınca 5 yıla inmesin sürekli servise götürmesin bizi ? =) Bildiğin felaket senaryosu yazdım ama hiç bu işlerden anlamayınca böle oluyor =)

Fazla zorlayınca sonra yırttırmayalım (parçalamayalım) motoru. bir de motorun farzı misal 10 yıl ömrü varsa biz bu şekilde yapınca 5 yıla inmesin sürekli servise götürmesin bizi ? =) Bildiğin felaket senaryosu yazdım ama hiç bu işlerden anlamayınca böle oluyor =)

Aracına yazılım uygulayan birçok insan var. Tabi ki fazla zorlanırsa sorunlar baş göstermeye başlıyor. Dizellerde kara duman gibi ya da turbo ömrünün azalması gibi fakat bu işi profesyönelce yapan yerler sizin talebiniz dogrultusunda optimum ayarı yapacaklardır.

Yazılımda aracın bazı parçalarının emniyet katsayılarından yiyorsunuz. Sürekli sıkıştırırsanız stock araç da ömrünü çabuk yer. Sürekli sıkıştırmadan kullanırsanız birşey olmaz. Hoş, stock araç 3 yılda turboyu bitirebilir bu da olasılık...

Ömrü 10 yılken 5 yıl olacak şeklinde olması için sizin 3 yıl sonra yazılımlı olduğunu söylemeden birine satmanız, onun da normal bir araçmış gibi her 10.000 km geldiğinde yağ değişimine sokup, hava filtresini 10.000'de bir değişmesi sonucu önce turboyu sonra da bilimum parçaları eline alıp sanayii de çıkma aramasına doğru gider...

Kısacası, yazılım yaptırdıktan sonra gözünüz gibi bakarsanız hiç birşey olmaz aracınıza ;)

Hem iyi hem kotu bisey o zaman dikkat etmek lazım :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şöyle bir atasözümüz vardır ya " Bakarsan eğer bağ olur, Bakmaksan eğer dağ olur."

Aynen öyle :) bu benim ilk arabam olacağı için bu işler bana göre yabancı şimdilik :) ilerde insh yaparım :) bilgi icin teşekkür ederim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt