Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Lpg Montaj

hayırlı olsun kardeş detaylı bilgi bekliyoruz

Ben piyasadaki 1.6 testlerini yapmadığım için soruna net cevap veremeyeceğim gibi sende eğer tüketim testi yapmamışsan 1.6 lar 9-11 yakıyor diyip genelleme yapamazsın.ben 9-11 yakan 1.6 yı sadece 1.6 8v sr motorda duydum bugüne kadar.
Bir şeyi savunurken ötekini eşşeğin g.tüne sokmaya gerek yok bence.Ben kendi arabamdan örnek verdimki belki çok fazla örneği yoktur tüketim konusunda 1.6 16v motorun ama tek bir istisna da değil.Piyasada 1.6 motor üretmiş ve hala üreten yığınla marka var ve bunların hepsine 9-11 arası yakıyor demek genellemedir.Ayrıca araba kuruş yakmaz benzin yakar o yüzdende her gün zamların geldiği bir ülkede ben kuruşun hesabını yapmam kafa yormam boş yere.
Sen sakin kullanımda 7-8 litreyı görebılmışsin.Ben burda normal kullanımdan bahsediyorum.istanbul trafiğinde normal kullanımda 7 litre kim yakıyor güzel kardeşim?Şu an çevrende 1.6 motora sahip herkese bir sor İstanbulda şehir içi 7 litre yakabilen var mı? tekrar söylüyorum normal kullanımda bu söylediğim ayrıca arada 7.5 8 litreyı görmek demek araba o kadar yakıyor anlamına gelmez tabıkıde.Geçici bir mesafede kısar surelı 7-7.5 lt görür.Madem 1.6 motor 7-7.5 lt yakıyor lpg yı boşa takıyor millet o zaman? Yada 1.6 dizelde şehir içinde 6-6.5 lt yakıyor o zaman madem 1 lt fark var mıllet boşuna 8-9 bin tl fiyat farkı verip dizel alıyor.Ben yine söylüyorum Can normal kullanımda 1.6 motorda İstanbulda 7-7.5 lıtre yakan var mı?Allah aşkına etrafında tanıdığın 1.6 kullanan herkese sor bir genel değerlendirme yap.Rica ederim bir dene bakalım İstanbulda normal kullanımda 7-7.5 lıtre yakabılen var mı ? Ayrıca aracın kuruş yakmadıgını bende bılıyorum merak etme ben kuruş olayını şu açıdan verdım senın verıdıgn 7 litre 0.320 tl yapar.madem 1.6 motor 320-330 kr yakıyor neden mıllet 270-280 kr yakan lpg ye masraflarıyla bırlıkte 1500-2000 tl para verıyor? Ankarada izmirde dur kalk trafık olmadan belkı 7-7.5 lt yakar ama İstanbula trafıgınde normal kullanımda kendını kasmadan 7 lt mucize.ben sureklı 7-7.5 lt yaktııryorum İstanbulda dıyen varsa helal olsun.O kişiyi emın ol dizel ureten adamlarda tebrık eder zaten.

Hadi hepisini geçtim 1.6 araçların fabrıka verılerı bıle 8 lt nın altında degılken İstanbul trafıgınde arac nasıl 7 lt yakıyor?

Can 8v motordan değil 1.6 FSI 115hp lik motordan bahsediyor sanırım. O motorun yakıt tüketimi oldukça düşük diye hatırlıyorum. Yani 1.2 TSI ile çok büyük farklar yok diye biliyorum. 8v motorla 8-9'dan aşşağıya görülmesi zor zaten.

Hayırlı olsun.

Rolanti inişlerinde ve ışıklarda beklemelerde falan motorda sallantı mevcutmu. O marka 1,4 tsı da yapılı görmüştüm ve içinde sarsıntı hissediliyordu rolentide. Bu durum yoksa çok iyi zaten devamında birşey olabilecegini sanmam.

Can 8v motordan değil 1.6 FSI 115hp lik motordan bahsediyor sanırım. O motorun yakıt tüketimi oldukça düşük diye hatırlıyorum. Yani 1.2 TSI ile çok büyük farklar yok diye biliyorum. 8v motorla 8-9'dan aşşağıya görülmesi zor zaten.
FSI değil 1.6 16v 105 vw motorunu söylüyor galiba 8v e göre oldukça mantıklılar ama niye fazla üretilmediler anlamadım:)
1.6 fsi lar az yakmıyor bu arada benim bildiğimde:)
Bu arada 1.6 16v 7 7.5 görür görmesine ama 1.2 aynı kullanımda arkadan takip etse o da 6lt yakar:) Ben 7.5 görünce moralim bozuluyor ya:D
Şuan piyasada turbosuz benzinli 1.6 segmentinde en ekonomik tüketimini vaad eden 1.6 gdi 135hp lik hyundai motoru var galiba.
Ki o da bizde var ekonomik mi evet ama kesinlikle benim aracım kadar değil.

1.6 8v ile 1.6 16v arasinda cok fark var 1.6 8v ciddi bir tuketime sahip olan araclar
1.2 tsi de gayet ekonomik bir benzinli motor lpg ile az dha kar edilebilir

1.6 8v ile 1.6 16v arasinda cok fark var 1.6 8v ciddi bir tuketime sahip olan araclar
1.2 tsi de gayet ekonomik bir benzinli motor lpg ile az dha kar edilebilir

Abi 1.2'ye gereksiz lpg bence. Bende komple egsoz vardı 18 jant vardı vs vs , araç basınca anca 9 görüyodu oda çok zor. Normal kullanımda 7.5 sakin kullanımda 6.5. Araçtaki herşeyi söktüm ve öyle kullandım 1-2 hafta, 7'nin üzerine çıkarmak için üstün çaba göstermek gerekiyordu. Cibali'den Basınexspres altur'a sakin kullanarak 4.3'le gittim. E böyle bi araçta tüpe ne gerek var. Ama birde şöyle birşey var golfü aldıktan sonra harcadığım benzinin yarısına acıyorum :) buda hemen hemen aynı yakıyor 1lt fazladır taş çatlasa. Aradaki gidiş farkını göz önüne aldığımda cidden özellikle uzun yolda harcadığım benzinlere acıyorum :)

Abi 1.2'ye gereksiz lpg bence. Bende komple egsoz vardı 18 jant vardı vs vs , araç basınca anca 9 görüyodu oda çok zor. Normal kullanımda 7.5 sakin kullanımda 6.5. Araçtaki herşeyi söktüm ve öyle kullandım 1-2 hafta, 7'nin üzerine çıkarmak için üstün çaba göstermek gerekiyordu. Cibali'den Basınexspres altur'a sakin kullanarak 4.3'le gittim. E böyle bi araçta tüpe ne gerek var. Ama birde şöyle birşey var golfü aldıktan sonra harcadığım benzinin yarısına acıyorum :) buda hemen hemen aynı yakıyor 1lt fazladır taş çatlasa. Aradaki gidiş farkını göz önüne aldığımda cidden özellikle uzun yolda harcadığım benzinlere acıyorum :)
uzun yolda harcadığım benzinlere acıyorum derken (golf 1.4 tsi 160 bg kullanıyorsun herhalde) uzun yolda daha mı az yakıyor demek istiyorsun, yoksa kalite farkı çok fazla da yakıta değer mi demek istiyorsun?

uzun yolda harcadığım benzinlere acıyorum derken (golf 1.4 tsi 160 bg kullanıyorsun herhalde) uzun yolda daha mı az yakıyor demek istiyorsun, yoksa kalite farkı çok fazla da yakıta değer mi demek istiyorsun?

1.2 tsi dan daha az yakar 160 lık 1.4 tsi veya yakın yakar özellikle uzun yolda yüksek hızlarda

ben 120 yi kolay kolay geçen biri olmadığım için çok sorun değil o zaman :)

Geri
Üst Alt