Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Lpg Montaj

Vialle Lpdi sahipsiz direct liqui max 4500 tl. Karari değerli forum üyelerine bırakıyorum.

Arkadaşlar walla ben marka tanıtımı için yazmadım. Sistem emme manifoldu delinerek yapılan rölantide benzin kullanan bi kıt. Prins vsi benzeri . Yakıt ve performans verilerini detaylı bir şekilde yazicam. Birascik sabir. Ayrıca 4500 lira veripte lpg takilmaz mantıklı tarafı yok.

Arabanın emme manifoldunu deldirip lpdi a göre ayarı daha zor olan bir sistemi ucuza mal etmek mantıklı gelebilir tabikide ama tsi motorların calışma prensibine bu başlı başına yanlış bir uygulamadır.Sizin arabanızın motorunda enjektör konumu yanma odasının içinde fakat arabanın lpg ile besleneceği enjektörler eski usül emme manifoldundan hava ile karışarak veriliyor.Lpdi pahalı bir sistem olabilir ama doğru kullanımda benzinden daha fazla performanslı bile kullanılabilinir.

Valla Can burdada leon 1.6 ya bınen var benımde iş yerınde arkadaşlarım astra ve megane 1.6 ya bınıyor ben İstanbulda 9 litre altında yakan görmedım.7 lıtre demek 320 kr demek.320 kr yakan 1.6 var mı şu an stock halde?Benımkı gayet genel bri bakış açısı 1.6 motora bınenlere anket bıle yapabılırsın kaçtanesı 320 kr yakıyor acaba?Bence benımkı genelleme ve duz mantık degılde senınkı çok istisna bır durum. gerçekçi olalım şu an İstanbul trafıgınde şehir içi 8-9 litrenın altında yakan 1.6 var mı?

Ben piyasadaki 1.6 testlerini yapmadığım için soruna net cevap veremeyeceğim gibi sende eğer tüketim testi yapmamışsan 1.6 lar 9-11 yakıyor diyip genelleme yapamazsın.ben 9-11 yakan 1.6 yı sadece 1.6 8v sr motorda duydum bugüne kadar.
Bir şeyi savunurken ötekini eşşeğin g.tüne sokmaya gerek yok bence.Ben kendi arabamdan örnek verdimki belki çok fazla örneği yoktur tüketim konusunda 1.6 16v motorun ama tek bir istisna da değil.Piyasada 1.6 motor üretmiş ve hala üreten yığınla marka var ve bunların hepsine 9-11 arası yakıyor demek genellemedir.Ayrıca araba kuruş yakmaz benzin yakar o yüzdende her gün zamların geldiği bir ülkede ben kuruşun hesabını yapmam kafa yormam boş yere.

öncelikle hayırlı olsun inşallah sıkıntı çekmezsiniz bahsettiğiniz yakıt değerleri sadece lpg tüketim değerlerimi yoksa 200 krş hesabının içinde benzin tüketim maliyetide varmı aceba.. muhtemelen sadece lpg olarak hesaplamışınızdır birde benzin ve lpg olarak hesaplarsanız aracınızın yakıt değerleri net olmasada çıkacaktır. çünkü bahsettiğiniz sistem rollantide ve 5.000 devirden sonra benzine geçmesi gerekir. kayseride yapılan bir uygulama da 1.4 tsi 2009 leona takılmıştır ortama tasarruf miktarı %10-15 arasında kullanım ve aracın rollentide çalışma süresine göre değişiyordu... rica etsem birde aracınızın yakıt tüketim değerlerini lpg+benzin olarak hesaplayıp bilgi verebilirmisin bu hepimiz için daha aydınlatıcı bir bilgi olacaktır. tekrar hayırlı olsun gönlünce kullanman dileğiyle...

Tasarruf konusunda %10-15 gibi söylentiler gercek dışı. %30 dan aşağı düşmez.

ya bence 1.2 motorda lpg bıraz fuzuli gibi :S :rolleyes:

Tasarruf konusunda -15 gibi söylentiler gercek dışı. 0 dan aşağı düşmez.

İnşallah sizin araç ve taktırdığınız sistemle 30 tasarruf sağlarsınız ama 1.4 tsı da sağlanan tasarruf -15 arası değişiyordu bu gerçek dışı değil bizzat test edilerek denenerek elde edilen sonuçlar. bence lpg+bezin sarfiyatını toplam gittiğiniz km ye bölerseniz daha gerçekçi olacaktır. sadece lpg sarfiyatı sizi yanıltacaktır. lt olarak konuşmak daha iyi ama siz hesabı tl olarak yapıyorsunuz örnek olarak aracın 200 krş yakabilmesi için 50 tl lik gaz ile 250 km yol yapılması gerekir. ama bu 250 km yok yapılırken kaç lt benzin sarf ediyor aracınız çünkü rollanti ve 5.000 devirden sonra araç benzine geçiyor. varsayalım 50 tl lik gaz aldınız 1 hafta da 250 km yaptınız ve lpg bitti araç ilk çalıştığında belli bir ısıya kadar benzinde çalışıyor rollantide benzinde ve 5.000 devirden sonra yine benzine alıyor kendini bu 1 haftalık süreçte 4 lt de benzin yaksanız 4*4,7=18,80 tl + 50 tl likta gaz toplamda 68,80 tl / 250 km =0,275 tl yakıt sarfiyatı 325 tl benzinde yakan bir araç tasarruf sağlasa 0,276 tl eder bence birde hesabını buna göre yap... saygılar

Bugün yaptığım denemede 100 km. mesafede 100 km sabit hızla 15.92 TL. lpg harcadı. Bu testi lpg deposunu fulleyerek yaptım. Yol sonunda tekrar fulledim. Benzinide kaba hesapla 1 litre bile harcamadı. Benzin ışığı yandığında 1 litre benzin koyduk yol bitiminde ışık yanmadı... Zaten sabit hızla giderken benzin ibresi yerinden oynamıyor.

3 yıl önce leon 1.6 8v vardı 7.5 l görmüştüm şehir içi

yarın LPG fuarı var neden acele ettiniz ki? BRC LDİ ve PRİNS DİREKT LİQUİ MAX tanıtılacak ve montaja başlanacak kısa bir süre içinde. prins vsi sistem var hali hazırda tsilar için 2500 lira 1.4 lerde %30-%40 tasarruf deniliyor. 1.2 ye uyumlu mu acaba bilmiyorum. ne yalan söyleyim landi renzonun bu sistemini ilk defa duydum umarım sorunsuz kullanırsınız.

hayırlı olsun.

Geri
Üst Alt