Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Lpg Montaj

hayırlı olsun Eray güle güle kullan.Umarım sorun yaşamazsın.Merak etteiğim bir konuydu burdan izlenimlerini okumayı bekliycem artık.

Burak kim söylüyorki çok fazla yaktığını?benim istanbulda bileşikte genel ortalamam 7.2 litre.şehir dışı normal kullanım 6-6.5 yakıyorum şehir içindede 7.2-8.3 arası yakıyorum.Bu değerlerde kesinlikle az yaktırmak için uğraşmıyorum normal kullanım.1.6 motor kaç yakacaktı? şehir içinde 9-11 lt arası yakıyor 1.6 motor.Üstelik 1.6 motordan iyi yürüyor 1.2 tsi.Ben kullananlar arasında TSİ motor aşırı yakıyor diyen görmedim duymadım daha.Onu diyenler tsi kullanmayıp bir türlü tsi ların özelliklede 1.2 tsi hem 1.6 dan iyi yürüyeceği hemde daha az yakacağını kabullenemeyen arkadaşlar.

anladım emre yorumun ıcın tesekkurler :eek:key:

Kit lpdi değil... Landirenzo omegas plus cbzb motor için özel üretilen kit. Şuan performans, kullanım ve yakıt tüketimi süper Umarım herkese iyi referans olurum çünki herkes merakla bekliyor.

Eray kaç km oldu uygulamadan beri? kalkışta ve hızlanmada az da olsa farkettırmedı mı?şöyle musaıt olunca iyi bir bas dene bakalım çok merak eyyim yavv :)

600 km oldu daha çok yeni ama ben performans açısından fark görmedim. 1.4 tsi'da bağlatıp sorunsuz binen arkadaşlar var. Ben lpdi ve direct liqui max hikayesini beklemek istemedim çünki 4500 tl den aşağı inmeyeceği kesin. zaten amorti edilmesi mümkün değil...

Montaj fotoğraflarını merak ettim.Emme manifoldu delinerek yapıldı dimi bu işlem ? lpdi beklemiş olsaydınız daha iyi olurdu.Çalışma prensibi açısından çok daha başarılı.Depodan gelen gazı sıvı yakıt haline getiren bir dönüşüm kiti söz konusu bu sistemde.Arabanın kendi enjektörleri ile çalışıyor aynen pompadan benzin geçiyormuş gibi.

Performans konusunda somut bir veri var mı ?
Tüketim hesabını depoyu fulleyip yol yaptıktan sonra yeniden fulleyerek mi yapıyorsunuz ?
Tsi teknolojisinde araba belli bir devre kadar benzinden çalışıp sonrasında lpg ye geçiyormuş benim bildiğim sizdede böyle ise toplam yakıt tüketimi değeri nedir ?

Soruları özellikle maddeler halinde sormak istemedim herkes için daha açıklayıcı olması adına

• Beğen
Reaksiyonlar: ukku
hayırlı olsun Eray güle güle kullan.Umarım sorun yaşamazsın.Merak etteiğim bir konuydu burdan izlenimlerini okumayı bekliycem artık.

Burak kim söylüyorki çok fazla yaktığını?benim istanbulda bileşikte genel ortalamam 7.2 litre.şehir dışı normal kullanım 6-6.5 yakıyorum şehir içindede 7.2-8.3 arası yakıyorum.Bu değerlerde kesinlikle az yaktırmak için uğraşmıyorum normal kullanım.1.6 motor kaç yakacaktı? şehir içinde 9-11 lt arası yakıyor 1.6 motor.Üstelik 1.6 motordan iyi yürüyor 1.2 tsi.Ben kullananlar arasında TSİ motor aşırı yakıyor diyen görmedim duymadım daha.Onu diyenler tsi kullanmayıp bir türlü tsi ların özelliklede 1.2 tsi hem 1.6 dan iyi yürüyeceği hemde daha az yakacağını kabullenemeyen arkadaşlar.

Her 1.6 motor 9-11 mi yakıyor acaba ? benim yazılımlı,egzozlu filtreli 1.6 16v 105 lik mk1 leonum şehir içi 7-8 litre arası yakıyordu.(sakin kullanımda) Ve kasa hafifliğinden dolayı da 1.4 t kadar gidiyordu :) Düz mantık bakmamak lazım karşılaştırma yaparken.

1.2 tsi zaten yakmıyor, lpg'ye gerek yoktu ki. Ben 5.5-6.5 arası geziyordum ya sakin kullanınca. Basınca tamam yakıyordu ama değmez bence.

Valla Can burdada leon 1.6 ya bınen var benımde iş yerınde arkadaşlarım astra ve megane 1.6 ya bınıyor ben İstanbulda 9 litre altında yakan görmedım.7 lıtre demek 320 kr demek.320 kr yakan 1.6 var mı şu an stock halde?Benımkı gayet genel bri bakış açısı 1.6 motora bınenlere anket bıle yapabılırsın kaçtanesı 320 kr yakıyor acaba?Bence benımkı genelleme ve duz mantık degılde senınkı çok istisna bır durum. gerçekçi olalım şu an İstanbul trafıgınde şehir içi 8-9 litrenın altında yakan 1.6 var mı?

Arkadaşlar walla ben marka tanıtımı için yazmadım. Sistem emme manifoldu delinerek yapılan rölantide benzin kullanan bi kıt. Prins vsi benzeri . Yakıt ve performans verilerini detaylı bir şekilde yazicam. Birascik sabir. Ayrıca 4500 lira veripte lpg takilmaz mantıklı tarafı yok.

Geri
Üst Alt