Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.2 TSI LeonTüp Taktırsam mı?

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında enormous tarafından paylaşıldı.

1. enormous

enormous SCW Üyesi

44
    12
    8
    Dostlar Selam,
    1.2 TSI 2011 Leonum var.BU benzin fiyatlarımdan çok canım yanıyor. 1.2 Olmasına karşı yakıyor yine de kerata.
    200 e fullediğim depo şimdi 230 a falan doluyor ve 600 km yol gidiyorum şehir içinde.
    Ortalama yakıt tüketimim 7.8-8 lt arasında ve yaklaşık 350-400 kuruş /km yakıyor.
    Acaba tüp taktırsam arabayı harcamış rezil etmiş olur muyum?
    Leoncular tüplü 1.2 TSI leon tercih ederler mi bir fikir alayim bir kamuoyu yoklaması yapayim dedim.

2. dmRhn

dmRhn SCW Üyesi

600
    209
    43
    Aynı dertten bende muzdarip haldeyim fakat yine de tüp taktırma taraftarı değilim, benim araba 'da 1.2 Benzin Seat Ibiza 2010 0,3/Km. 'de yakıyor bana fazla gibi geliyor ama normal karşılıyorum her halükarda. Benim tek şansım çok sık kullanmıyorum arabamı sadece hafta sonu 1 gün kullanıyorum o kadar, o yüzden pek de düşünmüyorum ama aceba normal mi yakıyor diye merak ediyordum ki bende konuyu az önce açtım Yakıt Hakkında Ki Düşünceleriniz diye bakalım arkadaşlarında fikirlerini alayım dedim. Bana kalsa 1.2 bir araba da tüp performansı düşürdüğü kadar cebi de baya rahatlatır çok sık kullanan birisi iseniz.

3. emrahfb

emrahfb SCW Üyesi

21
    1
    3
    1.2 motor leon kullanan birisi olarak bu araca tüp taktırmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.Zira şehir için 5.5-6.5 arası değerlerde yakıyor.Bu oranlar günümüzde bence gayet iyi.

4. bluetouch

bluetouch SCW Üyesi

468
    139
    43
    bence satarken zorluk çekersin değerini düşürür:eek:

5. mrtsnr

mrtsnr SCW Üyesi

2.558
    500
    113
    Taktirin :) 3500-5000 tl civarinda ucretleri var. Ayrica tuketim 8lt ise benzinde. Tupte 11ltye cikar. Sadece lpgye daha az odersiniz. 2.el dususunuz de cabasi.
    Cok belinizi bukuyorsa satin, dizel orta sinif bir arac alin.. Getz filan.. O fiyatlara ne varsa artk..

6. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    eğer aracınız lpg ye uyumlu ise hiç düşünmeden taktırın bence 2. eldede lpg li diye fiyatı düşen araba hiç görmedim hatta lpg li diye daha fazla istendiğini biliyorum.

7. batum

batum SCW Üyesi

453
    115
    43
    bende aynı dertten muzdaribim depo 230 tl ye doluyor 600 - 650 km zor gidiyor, daha alalı fazla olmadı ama bende satıp dizeline geçmeyi düşünüyorum inş.
    tüp taktırmayı birara düşündüm sonra değer kaybı olacağı gibi garanti dışı kalacağı içinde vazgeçtim.

8. alper.06

alper.06 SCW Üyesi

149
    19
    18
    Arkadaşlar 1.4 tsı ye taktıran varmı acaba bende buna taktırmayı düşünüyorum ama daha araştırmadım

9. Sert@ç

Sert@ç SCW Üyesi

580
    135
    43
    Aslında arabalarımız az yakıyo ama benzin pahalı...

Bunu beğendi. JaScO bunu beğendi.
  10. ugurcoskun28

ugurcoskun28 SCW Üyesi

493
    92
    28
    lpg takılır vialle diye hollanda markası 5000 tl civarı:confused:

Sayfayı Paylaş