Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi leon motor ilk çalıştırmada rölanti sorunu( mu ?)

mateach

Kayıtlı Üye
http://www.youtube.com/watch?v=JXuLjTdDeSQ&feature=related

videodaki araçtaki sorunun aynısı bende var arkadaşlar..bu işlerden anlamadıgım ve cevremde de danışacagım biri olmadıgı için size danışmak istedim..kışın yapmadıgı bu olayı havalar ısınınca yapmakta..eski araçlardaki jiklenin açılması gibi ilk 30sn civarı rölanti yüksek çalışırken anlık tüketimde 2.0lt civarıyken 30sn civarı sonunda araç normale anlık tüketim de 0.8 civarına düşüyor.bu normalmidir..benim abartmam mıdır bu olay? :)

cevaplar için teşekkürler şimdiden

Çok anormal bir durum yok bence, 0.8 lt anlık tüketim de gayet normal.

aracım ilk başta 2 lt civarı anlık tüketimle başlayıp 30 35 saniye sonra 0.8 e düşüyor videodada ilk çalıştırmada devir yüksekken bir zaman sonra devir saati düşüyor..benim araçta böyle aynen

normal bi durum..
bu olay VW grup içersinde Veyron'da bile var..ne de olsa bazı uyarı lambaları ve sesleri Leon'la aynı.. :D :D puhaha

1.41'den sonra..

bu veyron videosu keyfimi yerine getirdi..özellikle uyarı sesindeki benzerlik hafiften göğsümü kabarttı :)

okuldaki arkadaşlar eyyam yapınca bende tırstım açıkçası biraz seata karşı önyargılı arkadaş çevrem :)
içim rahatladı teşekkürler cevaplar için

İlk çalışmada hidrolik basıncını düzenlemek için 20sn kadar böyle çalışıyor.

kışın bu durum olmadı hiç düzensizlik var diye düşündüm..eskiden 124 muratımız vardı peder açardı jikleyi soğuk havalarda..ordan kalan bir düşünce fakat yanlışmış demekki

bu sıcak havada bıle aracı 2-3 gunkullanmayıp sonra calıstırdıgımda 25 sanıye kadar anlık tujetım 3.8 oluyor sonra yavas yavas 0.9 a ınıyor bu gayet normal bır durum

Normal bir durum bu bende de oluyor kapalı garajda soğuk havayla hiç ilgisi olmamasına rağmen:)
yanlız ilk çalıştırmada 1 saniyelik hooorrrr diye bir ses geliyor arada nedir bu bilen var mı?

ya zaten bu araçta motor sesi günden güne artıyor sanki ilk aldıgımda daha sessizdi :)

Geri
Üst Alt