1.2 tsi leon motor ilk çalıştırmada rölanti sorunu( mu ?) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

1.2 tsi leon motor ilk çalıştırmada rölanti sorunu( mu ?)

mateach

Kayıtlı Üye
http://www.youtube.com/watch?v=JXuLjTdDeSQ&feature=related

videodaki araçtaki sorunun aynısı bende var arkadaşlar..bu işlerden anlamadıgım ve cevremde de danışacagım biri olmadıgı için size danışmak istedim..kışın yapmadıgı bu olayı havalar ısınınca yapmakta..eski araçlardaki jiklenin açılması gibi ilk 30sn civarı rölanti yüksek çalışırken anlık tüketimde 2.0lt civarıyken 30sn civarı sonunda araç normale anlık tüketim de 0.8 civarına düşüyor.bu normalmidir..benim abartmam mıdır bu olay? :)

cevaplar için teşekkürler şimdiden

kamikaze

Kayıtlı Üye
Çok anormal bir durum yok bence, 0.8 lt anlık tüketim de gayet normal.

mateach

Kayıtlı Üye
aracım ilk başta 2 lt civarı anlık tüketimle başlayıp 30 35 saniye sonra 0.8 e düşüyor videodada ilk çalıştırmada devir yüksekken bir zaman sonra devir saati düşüyor..benim araçta böyle aynen

YCO

Kayıtlı Üye
normal bi durum..
bu olay VW grup içersinde Veyron'da bile var..ne de olsa bazı uyarı lambaları ve sesleri Leon'la aynı.. :D :D puhaha

1.41'den sonra..

mateach

Kayıtlı Üye
bu veyron videosu keyfimi yerine getirdi..özellikle uyarı sesindeki benzerlik hafiften göğsümü kabarttı :)

okuldaki arkadaşlar eyyam yapınca bende tırstım açıkçası biraz seata karşı önyargılı arkadaş çevrem :)
içim rahatladı teşekkürler cevaplar için

ilkerbilim

Kayıtlı Üye
İlk çalışmada hidrolik basıncını düzenlemek için 20sn kadar böyle çalışıyor.

mateach

Kayıtlı Üye
kışın bu durum olmadı hiç düzensizlik var diye düşündüm..eskiden 124 muratımız vardı peder açardı jikleyi soğuk havalarda..ordan kalan bir düşünce fakat yanlışmış demekki

SİMON

Kayıtlı Üye
bu sıcak havada bıle aracı 2-3 gunkullanmayıp sonra calıstırdıgımda 25 sanıye kadar anlık tujetım 3.8 oluyor sonra yavas yavas 0.9 a ınıyor bu gayet normal bır durum

_AS_

Kayıtlı Üye
Normal bir durum bu bende de oluyor kapalı garajda soğuk havayla hiç ilgisi olmamasına rağmen:)
yanlız ilk çalıştırmada 1 saniyelik hooorrrr diye bir ses geliyor arada nedir bu bilen var mı?

mateach

Kayıtlı Üye
ya zaten bu araçta motor sesi günden güne artıyor sanki ilk aldıgımda daha sessizdi :)