Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi DSG Yakıt Tüketimi

iLkay

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabam 2500 km oldu yakıt tüketimim 6.9 lt. Bugün uzun yolda şöyle bir bakıyım dedim 105 ile cruise yapıyorum 6 litre yakıyor 95 ile 5.5 lt 100 km'de. Bunu cruise yapmadan da denedim ama 150 km yolda bunun çoğu hafif yokuşlu düz çevre yolu yakıt ortalamam 6.5 lt falan. Bana biraz fazla gibi geldi sizce normal mi ?

bence çok iyi değerler kardeşim hatta aracın 10.000km gelince sanırım biraz daha düşecektir

Bence güzel gözüküyor. Tabi birde depo verisi ne diyecek. Depo ölçümü ile daha verimli sonuç elde edersiniz.

bence güzel 35 krş yakıyor demek oluyor 7 litre olsa daha ne istersin, benzin pahalı arabanın suçu yok hatta benim 1.6 leon un bile suçu yok ortalama 9.5 lpg ile 30 krş a denk geliyor artı benzinde yakıyor çok noktalı olduğu için. ayrıca dizeller bile sizinle aynı yakıyor bence güzel veriler

1.4 tsi 125-140 hp kullananlar da yorum yaparsa lpg den vazgeçebilirim :)

uzun yolda 6 lt yi geçmiyor (100 -130 km arası hızlarda) şehir için ortalama 7-8 lt yi genel de geçmez. geçen 100 tl benzin aldım 250 km yaptı.. genelde kısa mesafe kullanmıştım iş le ev arası 2 km.

biz dizelde bile zor yakalıyoruz o rakamları süpermiş yani..

Kardeşim bence çok güzel değerler 5.5... ben de sakin kullanım da 85-95km sabit hızlarla 5-5.5lt yakaladım... zevkle kullan aracını... :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracının km artıkça ve ilk bakıma girince yakıt verilerin daha fazla düşecektir. Ben dikkatli kullanımda 4-4.5lt gibi değerler alıyorum. Ama genelde dikkat etmediğim için de 5.5-6lt gibi kullanıyorum. Uzun yolda 3-3.5lt yakalıyorum ama 1.6 TDİ de

Herkese selam, bence güzel. Ben gündelik kullanımla trafik-ara ara gazlama vs 40 kuruş yakıyorum.

benzinli bir araca göre 40 krş iyi bence, ben binmeye devam edeyim, lpg+benzin fazla fazlada söylesem 30 krş.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

tsi lere lpg ye uyum sağlasa sanırım 25 krş yakacak süper olur

Geri
Üst Alt