Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,2 Tsi-Dsg İbiza PİİİRii ARIYORUM :D

Garantisi biten bir aracın Bakım Serviste mi? Sanayide mi? yapılmalı.

• Kesinlikle Serviste Yapılmalı.

Kullanılan: 3 37.5%
  • Kesinlikle Sanayide Yapılmalı.

Kullanılan: 3 37.5%
  • İkisinide değerlendirip ucuz olan tercih edilmeli.

Kullanılan: 2 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

biancoangelo

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese güzel neşeli forumlar olsun. Öncelikle işimin yoğunluğundan dolayı ara sıra yazabildiğim için üzgünüm. Konu başlığından da anlaşılacağı üzere 1,2 Tsi motorun ve Dsg nin tabiri caizse ciğerini bilen ve tecrübe edinmiş arkadaşlardan bana yardımcı olmaları için rica ediyorum.
Henüz 2 aylık aracımı inanın hiç tanımıyorum. 2. Bakımı bana nasip olacak gibi görünüyor. Yani 2 yıl/30000 bakımı aracım garantiden düştüğü için ve servislerin öpücükleri sebebiyle aracıma bakımını SANAYİ de yaptıracağım.
Klasik benzinli motorlarda Motor yağı ve Yağ filtresi - Polen - Hava Filtreleri- Balatalarına baktırcam.
DSG sanzıman yağına baktırmalı mıyım???****ÇOK ÖNEMSİYORUM****
Benzin yani yakıt filtresini değiştirmeli miyim????
İnternette bi çizelge buldum vW araçlarına ait ama doğrumudur bilemiyorum.

Bakım konusunda bana lütfen yardımcı olun arkadaşlar hatta aynı motor ve şanzıman 30000 bakımını yaptıran arkadaşlar bakım faturalarını foto olarak atabilirler. (Hangi malzeme kalemlerinin değişimi yapılmış görmek bağlamında)
Şimdiden Teşekkürler.

VW araçlarına ait bakım çizelgesi PDF uzantıda. Doğruluğu nedir bilen var sa sevinirim.

Ekli dosyalar

• bakim_araliklari.pdf
    338.2 KB · Görüntüleme: 5
Bakımlar standart dostum, km 30.000 ise ne gerekirse o olacak sıkıntı yapmana gerek yok, işin içine ciğer dalak böbrek sokarsan aractan huylanmaya başlarsın :) sakince git ve 30.000 için ne öngörüldü ise onları yaptır, kazasız belasız inşallah. :D:D

Servise götürmek istemiyorum.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vallah bende götürmüyorum :) gerçe benimki düz vites ama 30.000 bakımı yarı fiyatına yaptırdım sanayide, servislerin öpücüklerinden hoşlanmıyorum :)

Aynen bende hoşlanmıyorum. VWSERVİSLERİ opuyor seviyor kısaca muamele iyi. ☺neyse konuya dönelim bi fikriniz yok sanırım.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fikrim olmaz olurmu var tabi sanayiye götür :)

kayseride bilmiyorum usta varmı yokmu

30.000 BAKIMDA

hava filtresi
polen filtresi
benzin pompası
yağ filtresi
ve yağ değişimi var, dsg için ekstra bir bakım olacağını sanmıyorum, @kirlisakal abi sen ne buyurursun bu konuda

Geri
Üst Alt