Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi blow off

AL441

Kayıtlı Üye
1.2 tsi sc ibizam var blow off taksam artıları ne olur eksileri ne olur soylerseniz 1-2 gün içerişinde taktıracam.
Şimdiden teşşekür ederim.

Almanlara uygun forge blow off var ama cogu kisi ses duyamadigi icin sokturuyor islevini yerine getiriyor ama

1.2 TSI için blow off adapter (spacer) olsaydı daha iyi olurdu ama malesef yok. Bunun dışında HKS ya da Greddy istersen arkadaşım getirtiyor.

ufacık turbo ıle lag yasarsan zevk almazsın arabadan,2 kere cuf ses duycaksın dıye surus keyfını dusurucek baglaması masraflı olucak

lag baya hissedilir şekilde mi oluyor yani araba yığılıyor mu resmen?

blow off butun basıncı dısarıya verınce dogal olarak turbo daha gec doluyor,arabanın devır alırken gıtmemesı de can sıkar.tabı bu cok cok abartılıcak derecede b dusus olmaz performansta ama gereksız yere takmanın manası yok zaten

Ben bir süre Forge Blow Off Adapter kullandım. Keyifliydi. Blow off sesini sevmediğim için bunu almıştım ama o da lag yapıyordu. Öyle aman aman hissedilir derecede değildi tabi. Turbon zaten küçük olduğu için yaptığı lag da çok uzun sürmeyecektir diye düşünüyorum -ki senin aracın DSG olduğundan gazı bırakmadığın sürece lag yapmayacaktır. -. En azından benim aracımda böyleydi. Bunun dışında 1.2 TSI'ya blow off takmak tamamen senin zevkine kalmış. Aracına vereceği bir artı yok. Sadece ses.

1.2 tsi ibiza küçük araba küçük motor fazla iyi olmaz gibime geliyor.
ama daha büyük sedan tipi maserati audi subaru vs ağır abilere iyi gider bence:cool:

olur çokta güzel olur zaten 3 saniye bariz bekliyorsun dipgaz yaptığında turbonun dolmasını bunda da 4 saniye beklersin çok ta güzel ses çıkar dump valve tercih etmeni isterim bende yakında düşünüyorum

Geri
Üst Alt