1.2 tsi blow off | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

1.2 tsi blow off

AL441

Kayıtlı Üye
1.2 tsi sc ibizam var blow off taksam artıları ne olur eksileri ne olur soylerseniz 1-2 gün içerişinde taktıracam.
Şimdiden teşşekür ederim.

SİMON

Kayıtlı Üye
Almanlara uygun forge blow off var ama cogu kisi ses duyamadigi icin sokturuyor islevini yerine getiriyor ama

ilkerbilim

Kayıtlı Üye
1.2 TSI için blow off adapter (spacer) olsaydı daha iyi olurdu ama malesef yok. Bunun dışında HKS ya da Greddy istersen arkadaşım getirtiyor.

kurtbil

Kayıtlı Üye
ufacık turbo ıle lag yasarsan zevk almazsın arabadan,2 kere cuf ses duycaksın dıye surus keyfını dusurucek baglaması masraflı olucak

AL441

Kayıtlı Üye
lag baya hissedilir şekilde mi oluyor yani araba yığılıyor mu resmen?

kurtbil

Kayıtlı Üye
blow off butun basıncı dısarıya verınce dogal olarak turbo daha gec doluyor,arabanın devır alırken gıtmemesı de can sıkar.tabı bu cok cok abartılıcak derecede b dusus olmaz performansta ama gereksız yere takmanın manası yok zaten

ilkerbilim

Kayıtlı Üye
Ben bir süre Forge Blow Off Adapter kullandım. Keyifliydi. Blow off sesini sevmediğim için bunu almıştım ama o da lag yapıyordu. Öyle aman aman hissedilir derecede değildi tabi. Turbon zaten küçük olduğu için yaptığı lag da çok uzun sürmeyecektir diye düşünüyorum -ki senin aracın DSG olduğundan gazı bırakmadığın sürece lag yapmayacaktır. -. En azından benim aracımda böyleydi. Bunun dışında 1.2 TSI'ya blow off takmak tamamen senin zevkine kalmış. Aracına vereceği bir artı yok. Sadece ses.

scaliskano

Kayıtlı Üye
1.2 tsi ibiza küçük araba küçük motor fazla iyi olmaz gibime geliyor.
ama daha büyük sedan tipi maserati audi subaru vs ağır abilere iyi gider bence:cool:

emir-emir

Kayıtlı Üye
olur çokta güzel olur zaten 3 saniye bariz bekliyorsun dipgaz yaptığında turbonun dolmasını bunda da 4 saniye beklersin çok ta güzel ses çıkar dump valve tercih etmeni isterim bende yakında düşünüyorum