Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı arkadaşlar bakıverin bi.yakıt tüketimi:)

ben depoyu fulledikten sonra 350km olan menzil 380 e daha sonrada 400 e cıktı ve orda kaldı.ortalamam su an 9lt. şehir içi..acaba bi uzun yol yapsam menzil artarmı sehir içi kısa mesafe gidiyorum ortalama düsmediginden mi menzilde 400de kalıyor

hadi moral bozayım biraz :D

bugün eskişehirden zonguldak a gidip geldim. arabada 3 kişiyiz ve bakım yaptıralı yaklaşık 14900 km falan olmştu yola çıktığımızda :D yani şuan kadranda service yazısı ile beraber takılıyoruz kontak açmada :D

not: fotoğraflar depo fullendikten 120 km kadar sonra çekildi zaten kadranda görünüyor km :)

Grnt3393.jpg

Grnt3391.jpg

menzın nasıl bukadar oldu ya ben max 800 gordum:confused: tasana kadar mı doldurdun depoyu naptın :D valaha km nederse desın 1.4 tsı ım ne cok yakıyor nede yolda benı yoruyor ben cok memnunum kı bu hafta megane3 hb 1.6 ve 2011 cıvıc vtec kullandıktan sonra...

valla pompa attıktan sonra koymam ben depoya yakıt :) tamamen eko taktiklerinin snucu hız sabitleme yerine sağ ayak sabitleme methodu :)

Ne yani hız sabitleyici daha mı çok yaktırıyor?ne anladım o zaman ben bu donanımdan?emin misiniz.birde gittiğiniz o yol bence hafif inişe meyillidir.benzini nerden aldınız bu arada?

benzin bp. hız sabitleme rampalarda aracın fazla yakmasına neden olur çünkü adı üstünde hızı sabit tutuyor ama ben ekonomi kasarken hızı sabit tutmuyorum anlık tüketimi sabit tutuyorum arada uçurum çıkıyor. tammen kullanımla alakalı. bu arada inişe meyilli olsa 4.3 leri falan çeker koyardım ki beni bilenler bilir zamanında yapmışımdır tıpkısının aynısı :D

ahanda bi daha ekliyim gıcık olsn :D

IMG_3633.jpg

Yani hızı kapat yokuş çıkarkende fazla basmamı diyorsun.bırak araba yavaşlasın ama az yaksın yani....

100 e sabitledin diyelim düzdesin yb ekranında anlık tüketim açık olsn orada bir değerbelirle kafandan atıyorum 5.2 gibi o değerin üzerine çıkmaya başladığı an hız sabitlemeyi devreden çıkart ayağını gazın üzerinde sabitle am gözün nlık tüketim verisinde olsn kafandan belirlediğin o 5.2 değerini geçmeye başladığı an ayağını gazdan çek bırak araba yavaşlasın. sonra rampa bitince inişte ( her çıkışn bi inişi vardır tezinden yola çıkara :D ) gazı kökleme gene aynı şekilde sabit tut araba zaten hızlanacaktır 100 e geldiği zamanda tekrar bas düğmeye sabitlesin. bende mesela hız sabitleme sürekli açıktır on konumundadır yerine gre düzlükte sabitlerim rampada kendim basarım (eko kasacağım zaman)

helal valla elin adamı bulmuş yolunu.kardeş dediğini yarın yapacam.bi kayseri yapıyım yarında şu ort 6.8 den 5 civarına düşecek mi bi bakalım.dediğin tutarsa dua edecem sana.

Geri
Üst Alt