Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.2 tsi Araç yağ eksiltiyor. Fotoğraflı. 60.000 bakımı hakkında

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında wanted0000 tarafından paylaşıldı.

1. wanted0000

wanted0000 SCW Üyesi

35
    4
    8
    merhaba yaklaşık 60.000 km de 1.2 tsi leon araç var. araç bir kez yağ uyarısı verdi geçtiğimiz aylarda. üstünü tamamladım.
    dikkatlice baktığımda bazı parçalara yağ bulaşmış olduğunu gördüm. fotoğraflarını çektim. sorun hakkında fikri olan var mıdır?

bir de 60000 km bakımı için yapılması gerekenler nelerdir standart olarak? bu bakımı servis dışında yaptıracağım.

fotoğraf sayısı fazla olduğu için şuraya upload ettim bakarsanız sevinirim.

http://www.mediafire.com/folder/q1yep7d62ea6p/yağ

2. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.264
    113
    bu terleme değil bariz yağ kaçırıyor bence acil bir srv.git detaylı bakılsın..ayrıca birazda devirli kullanıyorsun sanırım aracını

3. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.264
    113
    filtrelerin haricinde bujiler fren balatası değiştirmediysen eğer değişiyor

4. wanted0000

wanted0000 SCW Üyesi

35
    4
    8
    bazen devirli kullanıyorum evet. peki sorunun ne olabileceği hakkında fikriniz var mı? malum yetkili servise gitsem ne var ne yok değiştirirler.
    konya'da tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı?

5. wanted0000

wanted0000 SCW Üyesi

35
    4
    8
    2 ay önce bobin arızası verdi. bobin oksitlenmiş. bobin ve bobin kabloları değiştirdim. usta bujilere bakmıştı değiştirmeye gerek yok demişti.
    bu bakımların içeriğine nerden bakabiliriz. seat ın sitesinde 1.2 motor yok malesef.

6. Micqrop

Micqrop SCW Üyesi

336
    136
    43
    Bence ne var ne yok değiştirirler i bırakıp yetkili servise gitmelisiniz.
    Su eksiltir tamam,Farı söner egzozu patlar camı çatlar tamam da olay yağ olunca, Heleki makina tsi olunca yetkili servis den şaşmayın derim.

Bunu beğendi. MuRDocK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş