Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı 5000 de yakıt tasarrufu çok kötü:(

peki arkadaşlar benim bu motoru açmam gerekiyor heralde nasıl açılır bu motor bi bilgi verebilirmisiniz? birde kullanım konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim. ben hep dizel araç kullandım ilkdefa benzinli bir araç aldım araçla hiç basmam yani max 120 - 140 arası oda kırk yılda bir:) sakin kullanırım deneyimi çok iyi arkadaşlar vardır kesin bilgilendirirlerse çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için.

Belki kiraathane lügati olacak ama;

her ne kadar yeni nesil motorlarda rodaj ve motor açma yok veya etkisiz,gereksiz vs.densede ben her aldığım sıfır aracı bu süreçlerden titizlikle geçirdim.ve emsal arabalarla kıyasladığımda da her zaman motorumun diğer araçlardan daha tatminkar olduğunu bizzat test ettim..

ilk 1000 km. kesinlikle karınca ezmez modu..
2. 1000 km. max.3000 devirlere kontrollü tatlı çıkışlar..
3. 1000 km. 3000-4000 devirlerde son vites ve sondan bir önceki viteste paslaşmalar..
3000. km.den sonra serin bir havada hava şartları müsait değilse gece 02.00 den sonra son vites ve sondan bir önceki viteslerde min.500 km. boyunca motorun devir ve aracın sürat sınırları zorlanır.zaten bu son zorlamalarda aracın performansının yada bana göre açıldığını şahsen gözlerinizle göreceksiniz..ben şu an aracımla yüklü olarak son 235 gördüm..2 hafta sonra boluya gitmeyi planlıyorum heralde tablodaki değeri rahat aşarım diye düşünüyorum..bu arada az yakanlara inat benim şehir içi tüketimim nazik kullanmama rağmen 8,5-9lt...7 ve altını ş.içi hiç göremedim
şu anki aracım 58. arabam.. sıfır olarak ise 9.uygulayın pişman olmazsınız
sadece 3000 km.den sonraki işlem için havanın serin olmasına dikkat edin

sen sat bu arabayı sat hiç kimseyi dinleme.bu kadar yakıttan bezmişssin sen şimdi 30'a bırakırsın bunu bana ulaş yabancıya gitmesin 10-11 çok düşmez o yakıt tüketimi bea bak bende 1.2 ile geçen hafta resim çekmiştim altta var resim düşmüyor sen sat bana 30 olmaz 30,buçuk olur anlaşırız arkadaş harııııl harıl arıyor bundan ..

keşke o resmi koydugunuzda ortalama hızınızın resmini de koysaydınız..dün aracımla 10km hız ortalamayla gidebildigim 5km lik yolda 12lt/100km gördüm...şehir içi diyen arkadaşların nerelerde sürdügünü merak ediyorum.ortalama 50 km ile 3km yol geldim az once 8.1 yaktı..ama tampon tampona bu araç 10-11 lt rahat görüyor bende de.. (ortalama bilgisayar verisi hızım 15-20km) arkadaşta böyle bir durumda sanırım kullanıyor şikayeti normal ama böyle durumda cogu araç bu kadar yakar..

ben bugun 1.4 tsi ımla 3 km de dıkkatlı kullanımda 8.6 yaktım fakat cogu gıttıgım yer hafıf rampa asaga ıdı bırde ısıga yakalanıp dur kalk yaptım..

bugün aracımla yaklaşık 100 km gidiş 100 km geliş bir yolda gittim.. giderken normal gittim ve ortalama 6.2 yaktım.. normal dediğim 120-140 lı hızlar.. gelirkende hep son gaz geldim tem'de.. ve 9.1 yazıyordu ve vites 6 ya çok nadir attım 180 li hızlarda gittim.. ona rağmen göremediysem 10-11leri bence siz çok kısa mesafede dur kalkla kullanıyorsunuz yada bi problem war..

çift haneli rakamları sadece aracı ilk çalıştırıp şehiriçinde gittiğimde görüyorum sonrasında havafiltresi kapalıysa 4.5 - 7 arası görüyorum.. açıksa 6-8.8 arası görüyorum.. bu performansa göre de gayet iyi bir değer bence :)

arkadaşlar bu veriler istanbulda max 30 - 40 km hızla 1. 2. km bilemedin 3. km mesafede bir motoru durdurup 5 dk sonra tekrar çalıştırma ile oluyor zaten. uzun yolda 6.5 7.1 gibi değerler veriyor araç ama napayım uzun yolu... yılda birkaç kez anca uzun yola çıkabiliyorum. yoksa tampon tampona denilen tabirle ilerliyorum çoğunlukla. herkese teşekkürler benim problemim kısa mesafelerde dur kalk mış. ama istanbul trafiğinde leonu kimseye önermiyorum. dün tanıştığım bir arkadaşımdada leon 1.6 dizel var ve arkadaşın söylediğine göre o araçta çok yakıyormuş alacak arkadaşlara duyrulur.

sen sat bu arabayı sat hiç kimseyi dinleme.bu kadar yakıttan bezmişssin sen şimdi 30'a bırakırsın bunu bana ulaş yabancıya gitmesin 10-11 çok düşmez o yakıt tüketimi bea bak bende 1.2 ile geçen hafta resim çekmiştim altta var resim düşmüyor sen sat bana 30 olmaz 30,buçuk olur anlaşırız arkadaş harııııl harıl arıyor bundan ..

sen sat diyen arkadaşım kusura bakma 2 aylık aracı 30 bine verecek birini bulursan gitsin arkadaş ondan alsın. bu kadar ölücü olmamak gerekiyor bayiden 35 000 e sıfırını veriyorlar 30000 i olan kişi 5000 binide bulur nasılsa + bir dizel araç daha alacam heralde bunuda kardeşime veririm olur biter.

30'a bırak diyen arkadaş çok biliyorsa kendisi satsın hemen alalım... :hosgeldin:

12 ler 14 ten de 16 dan da daha fazla yakıyor 1.2 alanların çoğu pişman onu bırak ben ibiza 1.4 aldım keşke 1.6 sı olaydıda 1.6 alaydım ama yoktu :(:( yapıcak bişey yok güzeli seven derdine katlanırr... misali devam edicez

12 ler 14 ten de 16 dan da daha fazla yakıyor 1.2 alanların çoğu pişman onu bırak ben ibiza 1.4 aldım keşke 1.6 sı olaydıda 1.6 alaydım ama yoktu :(:( yapıcak bişey yok güzeli seven derdine katlanırr... misali devam edicez

hangi verilere dayanarak bunu söylüyorsun biraz açarmısın?:mad:

Geri
Üst Alt