Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı 5000 de yakıt tasarrufu çok kötü:(

3000 TL servis fiyatı yaw.. ben 600 TL'ye aldım :) sahibinden.com'dan

11lt tuketim çok fazla bence kullanım karakterinizi değiştirmelisiniz.benim aracım Leon Fr tfsi bile sehiricinde 11 lt sehir dısında 7 lt yakıyor.
Çok yakmanızın sebebi hem motorun yeni olması hem De çok yüksek devirlerde gezmeniz bence. Zira atmosferik motordan farklı olarak daha düşük devirlerde vites degisimi ve seyir izlemeniz fayda sagliyacaktir diye düşünüyorum 2500 3000 devirler odealdir

Sizlere bir bilgi olması açısından yazıyorum.Focus 1.6 dizel.Şehir içi kullanım max.3-5 km mesafe ve motor devri 1500-2000 civarı.Defalarca bir depo 50 litre dizel ile 600-700 km arası oynadı.Bir aralar günlük 18 km gidiş 18 km geliş ve 1500-2000 devirler civarı defalarca bir depo 900-1000 km arası.:)Bu verileri bir çok kez yaşadım. Aynı şeyleri daha önceleri 2.0 fsı motorlu leonla test etmiştim.Bir depo benzin ile kısa mesafelerde ortalama 450 km, uzun mesafelerde 700 km yol aldığım olmuştu.

Tekin abi izinde olacam, yeni gelecek leon nasıl bişey olur caydırır mı bilemem ama benim aklımdaki araç bu aralar focus dizel, yenilerdeki c-max çok iyi donanımlara sahip sedanı da fuarda çok beğenmiştim. yakıt tasarrufu amaçsa her zaman dediğim kriter 5lt ve altını 100km de tüketen araç en mantıklı araçtır.

valla ben 1.6 leonumla bile bilgisayar verisinde bile 10-11 litreyi görmedim..kullanım tarzımda genelde çok agresif değil ama arada dürten olunca yolda agresif kullandığım oluyor ama yine de 10-11 hiç görmedim..

.

sen sat bu arabayı sat hiç kimseyi dinleme.bu kadar yakıttan bezmişssin sen şimdi 30'a bırakırsın bunu bana ulaş yabancıya gitmesin 10-11 çok düşmez o yakıt tüketimi bea bak bende 1.2 ile geçen hafta resim çekmiştim altta var resim düşmüyor sen sat bana 30 olmaz 30,buçuk olur anlaşırız arkadaş harııııl harıl arıyor bundan ..

konuyu açan arkadaşa binaen,
dostum ben cok agresif kullanıyorum.her yerde basıyorum kalkışlarım cok dik,ilk hafta 11 küsürlerde olan ortalamamı sadece ve sadece azcık nazik kullanımla 8 lere düşürdüm bu hafta.
kaldı ki gerçekten tüm dostlarımın söylediğine göre bu araba bana 2 ay dayanmaz:D

sakin kullansam 6 yı görürüm hatta 5 i şehir içi
uzun yolda 110 a sabitledim 4.1 le 180 km gittim.bir haftalık araçla

kısaca kullanıcı kolaylıkla yakıttan tasarruf sağlayabilir.anladığım kadarıyla sende benim kafadansın.azcık sakin kullan yakıtın düşer;)

ya anladıgım kadarıyla kısa mesafelı arac kullanıyor arkadas 2 3 km lık kısa mesafeyı gıt dur 20 dk hadı bıdaha.. bence bu kullanımda yol bılgısayarındakı 11 lıtre cok normal. ben 1.4 tsi ımla bu tarz kullanımda 12 olur haralde..

üzerinde farklı işlem yapılmamış araç bence bu kadar yakmaz normal kullanımda. ben ilk hallerde hiç aşırı tüketim görmedim aracımda hemde 3 a kadar hep Maltepe Yeşilköy trafikte kullandım dur kalk ile. Bence kullanım tarzında problem olmalı, mesafe de etkili ama kullanım tarzı kadar değil.

üzerinde farklı işlem yapılmamış araç bence bu kadar yakmaz normal kullanımda. ben ilk hallerde hiç aşırı tüketim görmedim aracımda hemde 3 a kadar hep Maltepe Yeşilköy trafikte kullandım dur kalk ile. Bence kullanım tarzında problem olmalı, mesafe de etkili ama kullanım tarzı kadar değil.

abi bırazdan cıkıcam dısarı merak ettım sakın bır kullanımla 3 km de kac gostercek pc :confused:

Geri
Üst Alt