Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı 5000 de yakıt tasarrufu çok kötü:(

peki arkadaşlar benim bu motoru açmam gerekiyor heralde nasıl açılır bu motor bi bilgi verebilirmisiniz? birde kullanım konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim. ben hep dizel araç kullandım ilkdefa benzinli bir araç aldım araçla hiç basmam yani max 120 - 140 arası oda kırk yılda bir:) sakin kullanırım deneyimi çok iyi arkadaşlar vardır kesin bilgilendirirlerse çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için.

peki arkadaşlar benim bu motoru açmam gerekiyor heralde nasıl açılır bu motor bi bilgi verebilirmisiniz? birde kullanım konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim. ben hep dizel araç kullandım ilkdefa benzinli bir araç aldım araçla hiç basmam yani max 120 - 140 arası oda kırk yılda bir:) sakin kullanırım deneyimi çok iyi arkadaşlar vardır kesin bilgilendirirlerse çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için.

Aslında kullanım Atmosferik turbolu büyük ve küçük hacimli motorlarda aynıdır aracınızı çalıştırırken göstergede yanan ve çalıştırmadan sönen tüm lambaların sönmesini bekleyin marşa basın ve çalıştırın ancak aracı kaldırmayın rölanti yüksek olabilir ve araba yağlama işlemine hemen başlayamamış olacaktır ki bu turbonuza ve motorunuza ilk aşınmada yük binmesi anlamına gelir.... en mantıklısı 4-5 dakika beklemektir elinizden geldiğince beklemeye çalışın bu herzaman bir artıdır! Harekete geçtikten sonra yapmanız gereken motor tam ısınana kadar araca yüklenmemek olmalı motorun kendine gelmesini ve yağlamanın tam olmasını sağladıktan sonra seri kullanıma geçebilirsiniz... motoru kullanımdan sonra park edip kontağı kapamadan 2dakika isterseniz biraz daha fazla bekleyin böylece motor ani soğuma yapmayacak ve yavaş yavaş soğuyacak bu zaman zarfında turbonuz ve motorunuz kapatılmak için uygun koşula gelecektir ve bu bekleme esnasında gaza dokunmayın..... aynı zamanda aracınızı çalıştırdıktan sonra motor ısınsın diye sakın gaza basmayın bu büsbütün zarar verir.... kullanım koşullarına göre 5000km den sonra aracı biraz zorlamaya başlayabilir sağır alışmasını önleyeilirsiniz bunun için boş yol he hava koşulu önemli tabi ani gaz ve frenler motor için pek iyi şeyler değildir..... son sürat denemeleri ve o süratlerde kalmayı deneyerek te aracınızı çok üzmeden motoru kıvamına getirebilirsiniz.... ben şahsen bu söylediklerimi uyguluyorum ve hiçbir sıfır aldığım araçta gitmeme yada motor arıza sorunu ile karşılaşmadım aracınız turbolu ve yağın kalitesi ve durumu önemli yağınızı kontrol etmek ve onu zamanı gelmeden değiştirmek te bir artıdır ben aracım garantide iken 2008 tdı leonumda servis dışında kendimde ara bakım oluşturmuş yağ ve filtrelerini değiştiriyordum bir hava filtresi zaten aşağı yukar 20-25tl civarı bunu servisten temin edin yan sanayi yağ-benzin-hava filtresi kullanmayın buda tavsiyemdir......:eek:key:

Marştan sonra 4-5 dakika motoruısıtmak için beklemek ? Park ettikten sonra 2 dakika beklemek? Boşuna yakıt sarfiyatı dışında getirisi nedir? Hemen hemen 1994 leren sonra, döküm blok üstüne aluminyum üst kapak malzeme kullanımı ve enjeksiyon sistemine geçiş ile, motor mekaniği için rodaj zorunluluğu kalmamıştır, üreticinin yayınlamış olduğu kitapçıklarda belirtilen ilk 1000 veya 1500km ler içinde max.. devrin 3/4 üstüne çıkılmaması tavsiyesi elbette vardır, üretici de bir yerlerden kendisini korumalı, örneğin, çoğu üeticini kullanım kitaçığında: motor suyu tamamen boşalıp, hararet sonrası mekanik hasar oluşursa, garantiye girmeyeceği tarzında bir anlatım da vardır, ama bu da pek kullanılmaz.
Honda da: Arazi şartlarında kullanılmaz yazar vs...

Murat şener kardeşim rcd 510 almıştın galiba 3000 tl ye nerden aldın servis mi taktı o fiyata yoksa ender den mi aldın?yahu arabanın içine led tv koysam daha ucuza gelecek :)

BİRDE KONUYU AÇAN ARKADAŞ YAKITI TAKMA KAFANA BENDE DELİ GİBİ KULLANIYORUM 2000 KM OLDU OLACAK 2 NOLU ORTALAMA 6.7 YAZIYOR TAM KARIŞIK KULLANIM BAZEN Basıyom bazen kasıyom :)

Geri
Üst Alt