Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi 105hp style start & stop sorunu

do6an

Kayıtlı Üye
arkadaşlar oncelıkle merhaba gecen hafta uye olmakla beraber aracımı 2 gun once teslim aldım. bir çok ozellık var aracta hepsını ogrenmem sanırım bıraz zaman alacak :) size 1-2 soru sormak istiyorum acılan konulara baslık olarak goz attım eger soracaklarım daha onceden acıldıysa ve gzumden kaçtıysa k.bakmayın kirlilikten ötürü :)

sorularım sunlardır..

1) araçta giderken müziğin sesine hakim olamıyorum yanı bazen sesı yarısına kadar acmama izin veriyor bazen daha fazla açabiliyorum ayarı kendı otomatik yapıyor bu ozelliği menude cok arasamda kapatmayı bulamadım bilen arkadaşlar nasıl oldugunu nerden yapıldıgını soylerse sevinirim

2)siyah tavan, cam filmleri, cantlar falan bunlar için guvenilir iyi yapan bi yer tanıyan arkadaşlar, nerede yaptırabılecegımı soylerse sevınırım (istanbul içi anadolu yada avrupa farketmez anadoluda ikamet ediyorum ama bı ayagım avrupa yakasında)

3) gelelim en cok benı sitrese sokan soruna gecen start stop ozelliğini deneyeyım dedım ilk aldıgım gun bir problem cıkarmadı gayet duzgundu ikinci gun ise belli bir süre sonra ozellik devreye girmemeye basladı araç menusune geldıgımde uyarılarda " aracın enerji ihtiyacı yüksek" diye bir uyarı ile karsılastım ve tum gun aracı kullanmama rağmen bu uyarı devam etti. bugunde merak ettim bi kucuk tur atayım dedım belkı duzelmıstır diye ama yıne aynı problem ddevam ediyordu. sebebini bilen ne yapmam gerektiğini bilen var mı acaba ? veya bu uyarı geldiğinde geçirmek icin ne yapmalıyım baska yerlerede baktım kımısı klima acıktır ondan olabilir diyor kimisi akudendir diyor baktırın dıye her kafadan bır ses yani :) bu start stop ozelliğini ve bu sorunu şoyle bı bastan aşağı anlatırsanız cok sevınırım

iyi gunler bol keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim ;)

Sürekli marş için yüksek enerjiye ihtiyaç var. Akünün bu enerjiyi sağlıyamıyacağını düşündüğünden izin vermiyor olabilir.

Sorularına yardımcı olmaya çalışacağım umarım.

1 - Böyle bir durumla hiç karşılaşmadım şimdiye kadar. Böyle bir sorun da duymamıştım sen ilk oldun arkadaşım. Menü den ses ayarlarına bir bak orada ses seviyeleri ile ilgili bir seçenek varmı diye. Eğer sorun devam ederse servise bir göstermeni öneririm.

2- Ben aracımı alırken serviste yaptırmıştım hepsini. Fakat 3M malzemesi kullanan ve iyi işçiliği olan tanıdığım yok. Anadolu yakasında sponsorlarımızdan meriç oto cam filmi çekiyor orasıyla görüşe bilirsin. Başka arkadaşların da bildiği güzel bir yer varsa deneye bilirsin.

3- Ben ilk günden beri kullanıyorum ve hiç sıkıntı yaratmıyor bana. Klima acık ise klima motorunu çalıştırmak için stop etmiyor. Klimayı kapatırsam stop ediyor. Birde yoğun trafikte manuel olarak kapatıyorum özelliği aracımı stop edip gidiyorum. Bir dahaki binişimde özellik acılmış ve aktif olarak çalışıyor oluyor. Bu sorun sende sürekli çalışmama sorunu oluyorsa onun içinde servise bir göster derim.

start stopun çalışması için gerekli tüm şartları sağlamış olman gerekiyor. emniyet kemeri takılı, akünün şarjı tam olmalı vs gibi bu her markadan markaya değişir. kitapçıkta bu şartların yazılı olması gerekir.

araç bilgisayarını açın, durduğunuzda enerji ihtiyacı yüksek dediğinde konfor tüketicilerini açın, neler var bir bakın, klima, cam rezistansı gibi neyin açık olduğunu ve ne derecede enerji tükettiklerini söyler, eğer birden fazla şey varsa bu şekil bir uyarı veriyor olabilir, eğer hiç bir konfor tüketicisi açık değilken bu uyarıyı vermeye devam ediyorsa akü yetersizdir, servisle görüşün muhtemelen değişim yaparlar

araç bilgisayarını açın, durduğunuzda enerji ihtiyacı yüksek dediğinde konfor tüketicilerini açın, neler var bir bakın, klima, cam rezistansı gibi neyin açık olduğunu ve ne derecede enerji tükettiklerini söyler, eğer birden fazla şey varsa bu şekil bir uyarı veriyor olabilir, eğer hiç bir konfor tüketicisi açık değilken bu uyarıyı vermeye devam ediyorsa akü yetersizdir, servisle görüşün muhtemelen değişim yaparlar

klima vs acık oldugunda uyarısını verıyorda hersey stabılken ıste "aracın enerjı ıhtıyacı yuksek" dıye uyarı verıyor. bu ozellıgı cok kullanacagımdan degıl zaten bu cabam bu hatayı vermesı acaba baska bı yerdekı sıkıntıdan mı kaynaklanıyor bu soru benım kafamı kurcaladı ıste bakalım 2 gundur servıse gıdıp gelıyorum sıstemdekı hatayı duzeltıyorlar servısten cıkıyorum bır sure kullanıyorum aracı ne zaman stop ettırıp daha sonra calıstırsam uyarıyı verıyorlar sımdı yıne kayadıbınde servısteyım bıraktım aracı beklıyorum akuden bı sıkıntı olacagını sanmıyoruz dedıler ama haberler cıksın yıne yazacagım burdan en azındn boyle bır sorunla karsılasan olursa ılerde yardmcı olurum belkı :)

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

start stopun çalışması için gerekli tüm şartları sağlamış olman gerekiyor. emniyet kemeri takılı, akünün şarjı tam olmalı vs gibi bu her markadan markaya değişir. kitapçıkta bu şartların yazılı olması gerekir.

şartlar zaten normal şartlar altında uygun aksı bısı olsa ne bılım kemer fln takılı olmasa yada klıma acık olsa uyarı ekranında onlarda yazıyor ama o enerjı ıhtıyacı uyarısı her daim var butun sartlar uygun olsa da olmasa da :)

ee o zaman 2 tane opsiyon var, ya araçta bir yerlerde kaçak var, ya da aküsü sıkıntılı, geçici olarak başka bir akü taktırın oradan, öyle deneyin bence

yani özellik öyle kullan ya da kullanma birşey değil, durunca motoru kapatıyor bu kadar basit :) siz özellikle kapatmasanız kendiliğinden zaten devreye girer, siz S&S'u kapatmadan da devreye girmemesi araçta bir problem olduğuna işarettir sonuçta, 0 araçta böyle birşey yapmamalı, başka bir servise de götürün isterseniz aracı, hatta vaktiniz olursa direkt doğuşa götürün onlar baksın :)

ee o zaman 2 tane opsiyon var, ya araçta bir yerlerde kaçak var, ya da aküsü sıkıntılı, geçici olarak başka bir akü taktırın oradan, öyle deneyin bence

yani özellik öyle kullan ya da kullanma birşey değil, durunca motoru kapatıyor bu kadar basit :) siz özellikle kapatmasanız kendiliğinden zaten devreye girer, siz S&S'u kapatmadan da devreye girmemesi araçta bir problem olduğuna işarettir sonuçta, 0 araçta böyle birşey yapmamalı, başka bir servise de götürün isterseniz aracı, hatta vaktiniz olursa direkt doğuşa götürün onlar baksın :)

açıkçası oyle yapmayı dusunuyorum bende sımdı arac bı cıksın burdan beklıyorum hala :) eger sorun devam ederse kartal e5 taraflarında vardı dogusun servısı oraya goturecegım hem daha yakın bana orası dedıgınız gıbı 0 aracta yapmaması lazım benım sansıma ıste :)

açıkçası oyle yapmayı dusunuyorum bende sımdı arac bı cıksın burdan beklıyorum hala :) eger sorun devam ederse kartal e5 taraflarında vardı dogusun servısı oraya goturecegım hem daha yakın bana orası dedıgınız gıbı 0 aracta yapmaması lazım benım sansıma ıste :)
doğan kardeşim aracın hayırlı olsun..bu sorunun için erya da ahmet usta var selamımı ilet sana yardımcı olur..biraz zor adam olarak görebilirsin ilk baştan ama iyidir

doğan kardeşim aracın hayırlı olsun..bu sorunun için erya da ahmet usta var selamımı ilet sana yardımcı olur..biraz zor adam olarak görebilirsin ilk baştan ama iyidir

teşekkür ederim cezmi abi.. yarın gidecegim mutlaka.

Geri
Üst Alt