Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

--1.2 TSI 102 hp Leon-- Sizce fiyat, performans ve yakıt tüketimi ?

1.2 TSI iyidir 1.6 dan iyi gider gidişine göre çokda az yakar fakat ölümüne basmamak kaydıyla zaar dizel araçlarda da sağ ayağın yerden kalkmazsa ortalama 9 larda geziyosun ;)

Hocam ben senle aynı fikirde değilim ama 1.4 dersen okey..ben 1.2 test ettim kesinlikle 1.6 dan daha iyi değil...

Hocam ben senle aynı fikirde değilim ama 1.4 dersen okey..ben 1.2 test ettim kesinlikle 1.6 dan daha iyi değil...

Ben denemekle kalmadım yürüdüm ismail Hocam..

Hatırlarsın bende bundan önce 1.6 LPG vardı 1.2 TSI la yürüdüm.. bırak geçmeyi aradaki farkı kapatamadım kaldıki arkadaşlar bilir benim 1.6 muadillerine göre baya iyi yürürdü :eek:key:

İyi olmadığı konu nedir acaba 1.2 tsi'ın 1.6 dan?

"Hem kaçışı hem de yakışı" demişler.

Denemedim ama 1.4 tsi kullanıyorum, oradan mukayese edecek olursam kesinlikle 1.2 TSI, 1.6 dan daha verimlidir diye düşünüyorum.

"Hem kaçışı hem de yakışı" demişler.

Denemedim ama 1.4 tsi kullanıyorum, oradan mukayese edecek olursam kesinlikle 1.2 TSI, 1.6 dan daha verimlidir diye düşünüyorum.

:) teşekkürler

1.2 tsi 1.4 kadar gitmez orası kesin ancak gerek alttan hızlanması gerek top speede ulaşması 1.6 dan iyidir. Daha önce 1.2 ile 1.6 kıyaslayıp 3-4 boy atanlar mevcut. Biri 4000dd de 146nm tork üretiyor. Diğeri 1500-4100 arası 175nm tork üretiyor. Aynı kasa ağırlığında 1.6 nın güçlü olmasını ve az yakmasını gösteren tek bir belge bile yok. Ve her ikisinide kullandım 1.2 ile 5.5 larda gezdiğim yerde 7.5 yakıyordu 1.6

performans açısında bence 1.2 tsi tamam daha iyidir ama 1.6 ile çokta farklı değildir bence 1.2 sadece yakıt ekonomisi sunarken 1.6 hem yakıtı lpg takıldığından daha ekonomik hemde motorsal onarım konularından 1.6 motorlar 8v olmasından dolayı 1.2 tsi motorlardan daha ekonomik araçlardır. bence araç araştırması yaparken ekonomimi performansmı bu çok önemli

Bi kere biri atmosferik 8V diğeride 8V ama Turbo beslemeli yani ikisinin arasındaki güç üretimleri çok çok farklı üstelik devir bandına hangisi daha iyi yayıyor ürettiği bu gücü derseniz kesinlikle 1.2TSı ha burada gene yeni leonmu eski leonmu tartışması gibi polemiğe girmeyelim birini övmek diğerine çamur atmak değil yanlış anlaşılmasın 2.5 sene 1.6 LPG MPI kullandım ve gayette memnundum.. LPG ile mümkün mertebe ekonomik bir seçenek fakat tutupta 1.2TSI dan daha iyi gider demek hakkaten bu iki motoru yeteri kadar tanımamak demektir.. Ha şu konuşulur hangi motor rüştünü ıspat etmiştir, hangisi daha dayanıklıdır, hangisindeki kullanım koşullarına daha çok özen gösterilmelidir..

1.6 MPI kesinlikle senelerin motorudur, ve sıksa 8000 devir çevirir bunu benden daha iyi bilemez kimse.. ve Kum atsan yanma odasına yakar..

Fakat 1.2 TSI kullanan arkadaşlara bakıyorumda inanın canını çıkarana kadar basıyorlar ve bir sıkıntı çektiklerini görmedim daha.. kaldıki hangisi daha yeni ve hangisi daha ileri teknoloji..

1.6 MPI da kaputun altında elinizi sokacak yer bulamazsınız.. 1.2 yi geçtim bizim 1.4 ler bile onun yanında çamaşır makinesi motoru gibi kalır ama ilk üretilen bilgisayarda oturma odası büyüklüğü
ndeydi ve 3 gün sürüyordu 2+2 nin cevabını 4 olarak vermesi size..

Teknoloji ilerledi arkadaşlar 1.6 motordan 250 beygir üreten firmalar markalar var.. nerde kaldı 102 beygir.. 148 nm/tork

aslında şöyle yapmak lazım karşılaştırmayı..

bizim ülkemize gelmiyor ama 1.6 TSI denen bir motor da var volkwagen bünyesinde.

1.6 MPI : 102 BG 148 Nm/T (Golf başta olmak Üzere WV'nin bütün araçlarda çok yaygın kullandığı motor)

1.6 TSI : 217 BG 350 Nm/T ( yeni nesil polo WRC ve fabia vRS ve Scrocco R da kullanılan motor)

bende ibiza 1.4tdi kullanıcısıyım ort. 5 lt sakin kullanımda yakar...arac 75bg 190nm tork var bilindiği üzere ben memnunum perf. ataklığından yokuşlarda 1.6 2.0 ları dikizdende bakarım... Yakın zamanda 1.2 tsi leona transfer olmak istiyorum perf. olarak kasa büyüceği için o ataklığı yaşarmıyım 1.2tsi 105bg ama torku düşük sanırım bu gücü güç üretirken düşük torkta eski ataklığı bulamam mı acaba?? birde yakıt olarak beni üzer mi? aklım depoda kalmasın... birde 1.2 tsi 6 ileri sanırım 120 km de 6 vites devir bandı ne noktadadır, araba bağırıp durur mu? yardımcı olursanız sevinirim..

Geri
Üst Alt