Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSİ 1.4 TSİ 1.6 TDİ avantajları?

Uzun vadeli kullanmak isteyenler icin iyi tercih olmuyor malesef kisa vadede dizeller degerini koruyorlar.
Mesela sizin arac 10 yil sonra ortalama 200.000 km merdiven dayar veya 150.000
Okadar calisan bir duzele kimse yaklasmak istemiyor. Benzinli araclarda cok fark etmiyor alan kisi degerinde aliyor ama dizel aracta km cok onemli.
Ama diyelim tdi aldiniz 5 yil sonra sattiniz yine yuksek fiyata satabilirsiniz ki yine dedigim gibi km si cok onemli.

Sent from my iPhone 5⃣ and Tapatalk

Tdi yada tsi dan cok bakimi ve km önemli bana göre.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende 1.2 dsg icin hazirlaniyorum arkadasimin dsg kullandim gaza yapistirinca oyle seri davraniyorki bide suaki 1.2 ler eski sistem 1.2 lerden cok farkli 5. Vitesle didiyorum gazi kokleyince dsg vitesi 2 ye bi cekiyor araba cosuyor resmen yani kisisel fikrim 1.2 manuelde kullandim hic tavsiye etmem ama 1.2 dsg ile mukemmel bir ikili olmus.
Tork degeri de cok yuksek olmadigi icin dsg nin omru acisindan da cok iyi olcaktir.
TDI onermem cunku.
Vergileri ve bakimlari yuksek tamam gercekten az yakiyor ama aradaki 8 binlik farki 1.2tsi icin ayirdiginizda 200.000 km kullanabiliyorsunuz.
Dizel ve benzinli tartismalari cok meshur ve uzundur biliyorsunuz. Zaten calisma sistemleri cok farklidir biri atesleme sistemidir (buji) biri sikistirmali patlama yontemidir (enjektor) yani benzinli araca nasil benzin koyarsan koy yakar goturur ama dizel oyle diil seri kullanman gerek kaliteli olmali vs vs vs birsuru teferruati var :)

Ah be Kardeşim cok iyi diyosun ama ne bileyim yakit onemli benm icin o yüzden de tdi a kayıyor aklım dedigim gibi tdi ile 500 km tsi ile 400 km yapiyorlarmis 100 tl bnzn ile 100 km de az değil hani

Tdi yada tsi dan cok bakimi ve km önemli bana göre.

Km side onemli ama bencede en onemli sey nasil kullanildigidir cunku devirli kullanilan dizeller cok uzun yillar sorunsuz kullanilabiliyor ornek olarak sehirlerarasi otobusler 300 bini deviren Travego lar gordum. İste nasil kullanildigini da bilemedigimiz icin guvenmek zor mesela 10 bin km yapmis bir dizel oyle kotu kullanilirki mahfeder eleman ama eleman cok iyi kullanir 100 bin devirir ama arabasi saat gibidir. Umarim anlatabilmisimdir :)

Km side onemli ama bencede en onemli sey nasil kullanildigidir cunku devirli kullanilan dizeller cok uzun yillar sorunsuz kullanilabiliyor ornek olarak sehirlerarasi otobusler 300 bini deviren Travego lar gordum. İste nasil kullanildigini da bilemedigimiz icin guvenmek zor mesela 10 bin km yapmis bir dizel oyle kotu kullanilirki mahfeder eleman ama eleman cok iyi kullanir 100 bin devirir ama arabasi saat gibidir. Umarim anlatabilmisimdir :)

Aynen kardeşim anladim. Bir efsane var almanya da adam 1.000.000 km devirmis yanlış okumadin tam 1milyon 5.30d yanls hatrlamiyorsam ve surekli orjinal servise gitmis günün de bakımları yapılmış cok titiz kullanmış ve satma sebebi kutlamdan kisa bi sure sonra kaza yapmış ve gitmis yeni kasa 5 almis abim :) bi arastirin isterseniz forumlarda ve haber sitelerinde araba faturalar vb belgelere ulaşabilirsiniz.

Aynen kardeşim anladim. Bir efsane var almanya da adam 1.000.000 km devirmis yanlış okumadin tam 1milyon 5.30d yanls hatrlamiyorsam ve surekli orjinal servise gitmis günün de bakımları yapılmış cok titiz kullanmış ve satma sebebi kutlamdan kisa bi sure sonra kaza yapmış ve gitmis yeni kasa 5 almis abim :) bi arastirin isterseniz forumlarda ve haber sitelerinde araba faturalar vb belgelere ulaşabilirsiniz.

Aynen bende tamda bundan bahsediyordum onemli olan iyi kullanabilmek :)

Aynen bende arkadaşlara katılıyorum, sonuçta 200 bin km'de dacia dizel satın almıyorsunuz, benim fikrimce 1.6 tdi motorlu 200bin km'de leon, 1.2 tsi motorlu 200bin km'deki leon'a göre mantıken daha az yorulmuştur, çünkü tdi'da yüksek devir çevirmek zorunda kalmıyorsunuz, zaten yaklaşık 2bin devirde 250nm tork devreye giriyor..

Benim genelde araçlarımdaki satış mantığım 2-3 yıl içinde değiştirmek oluyor, bu yüzden de araçlarım ortalama 50-60bin km civarında satılmış oluyor, zaten yüksek kilometreli araçları satın almayı düşünseydim bu paralara oldukça lüks araçlar satın alabiliyorsunuz, ama ilerde masrafının ne çıkacağını kestiremiyorsunuz..

Aynen bende arkadaşlara katılıyorum, sonuçta 200 bin km'de dacia dizel satın almıyorsunuz, benim fikrimce 1.6 tdi motorlu 200bin km'de leon, 1.2 tsi motorlu 200bin km'deki leon'a göre mantıken daha az yorulmuştur, çünkü tdi'da yüksek devir çevirmek zorunda kalmıyorsunuz, zaten yaklaşık 2bin devirde 250nm tork devreye giriyor..

Benim genelde araçlarımdaki satış mantığım 2-3 yıl içinde değiştirmek oluyor, bu yüzden de araçlarım ortalama 50-60bin km civarında satılmış oluyor, zaten yüksek kilometreli araçları satın almayı düşünseydim bu paralara oldukça lüks araçlar satın alabiliyorsunuz, ama ilerde masrafının ne çıkacağını kestiremiyorsunuz..

Ben hala karar veremedim kardesim tsi mi tdi mi :( oturup ağlıyacağım

Ben hala karar veremedim kardesim tsi mi tdi mi :( oturup ağlıyacağım

:) yani tamamen bütçene bağlı bir durum, "benzinle arabanın parasını amortileyeceğim" mantığı geçerli bir kavram değil bence tdi'lar için, satarken daha düşük zarar ediyorsun çünkü, ama bildiğim kadarıyla yeni tdi'lar 68bin TL civarıymış, bence bu oldukça yüksek bir rakam, madem o kadar para veriyorum neden golf almayayım diye düşünürdüm ben..

Mesela ben geçen yıl bu zamanlarda aracımı satın alırken aklımda leon hiç yoktu, golfün dizelinin fiyatının 77TL olması sebebiyle 52TL'ye aynı motora ve donanıma sahip olan Leon'u tercih etmiştim.

:) yani tamamen bütçene bağlı bir durum, "benzinle arabanın parasını amortileyeceğim" mantığı geçerli bir kavram değil bence tdi'lar için, satarken daha düşük zarar ediyorsun çünkü, ama bildiğim kadarıyla yeni tdi'lar 68bin TL civarıymış, bence bu oldukça yüksek bir rakam, madem o kadar para veriyorum neden golf almayayım diye düşünürdüm ben..

Mesela ben geçen yıl bu zamanlarda aracımı satın alırken aklımda leon hiç yoktu, golfün dizelinin fiyatının 77TL olması sebebiyle 52TL'ye aynı motora ve donanıma sahip olan Leon'u tercih etmiştim.

68bin cok ama o donanımda bi gilf 87 bin tl :) maddi imkanm var ama 1.2 alirsam ucuz olacağı için daha az para öderim ve 1 sene icersinde cektgm kredi borcumu öderim figer türlü 2 sene içerisinde oderim ama öderim :)

Yani bu durumda siz tdi alin diyorsunuz tdi dan yanasiniz dogru mu ? Anladığım kadarıyla da siz tdi kullanıyorsunuz. Memnun musunuz ve oneriyor musunuz? ?

Geri
Üst Alt