Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı turbo arızası

by10line

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce bir problem yaşadım motor birden gaz kesti ve araba gitmedi, ekranda epc şığı ve motor egzos lambasımıdır nedir ikisi yandı. Arabayı stop ettim ve daha sonra tekrar çalıştırdım düzeldi. ve belli aralıklarla bu sorunu vermeye devam etti ve servise götürdüm daha önce bu arızadan dolayı bir araç daha gelmiş dediler. problem turbodanmış ve 3 4 gündür fabrika ile yazışıyorlar turboyu değiştireceklermiş. ve parça olmadığı için 1 aya yakın bekleyecekmişim. aynı problemle karşılaşan varmı? kronikmi ? çok canımı sıktı valla:(

1 ay bekleteceklerde sizi arabasız ne yapacaksınız yerine araç vermeleri gerekmiyormu?

şu an için ellerinde araç olmadığını yazışmanın sürdüğünü söylediler. araç bende kullanıyorum ama ikide bir aracı saga çekip kontağı kapatıp beklemem gerekiyor:( biraz sabretcem ama bu olay uzarsa doğuş forumlar şikayet siteleri vs elimden geleni yapacam.

şu an için ellerinde araç olmadığını yazışmanın sürdüğünü söylediler. araç bende kullanıyorum ama ikide bir aracı saga çekip kontağı kapatıp beklemem gerekiyor:( biraz sabretcem ama bu olay uzarsa doğuş forumlar şikayet siteleri vs elimden geleni yapacam.

dogusunda cok umrunda :( gecmıs olsun arızayı ne yaparken verıyor !! atıyorum asılınca mı verıyor yavas gıderken mı yada hangı devırlerde verıyor ?? 1 ay boyunca arabayı oyle kullanacaksın arıza verme olasılıgına mınımıze ederek kullanırsan yeterlı olur

Ben hiç duymamıştım bu sorunu 1.4lerin bazılarında da duymuştum gaz kesme sorununu bende baya dikkat etmiştim hızlanırken asılırken yapıyor mu diye ama bende böyle bir problem yok mutlaka ikame bir araç vermeleri gerekir size kesinlikle diretin bence...

geçmiş olsun. ikame araçolarak sizin turbonuz garantide değişiceği için ne kadar sürerse anında okadar süre için size araç vermeleri lazım yani eşşk gibi vermeleri lazım kovalayın o işi aracınızı kullanmayın tekrar geçmiş olsun inş 1.2 tsi larda kronik haline gelmez

Aracı bırakın ve yeni bir araç almadan çıkmayın oradan. Siz her epc yandığında durup devam ederek sinirlerinizi bozmak zorunda değilsiniz. Para verip bir hizmet alıyorsunuz ve bu hizmet yarım kalıyor. Ayrıca neden ellerinde tutmazlar şu parçaları anlamıyorum. Ben 1 yılda 100k km yapıyorsam ve turbom bittiyse değiştirmek için 1 ay mı beklicem! Motoru getiriyosun parçaları da merkezde 1 tane de olsa tut.

Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce bir problem yaşadım motor birden gaz kesti ve araba gitmedi, ekranda epc şığı ve motor egzos lambasımıdır nedir ikisi yandı. Arabayı stop ettim ve daha sonra tekrar çalıştırdım düzeldi. ve belli aralıklarla bu sorunu vermeye devam etti ve servise götürdüm daha önce bu arızadan dolayı bir araç daha gelmiş dediler. problem turbodanmış ve 3 4 gündür fabrika ile yazışıyorlar turboyu değiştireceklermiş. ve parça olmadığı için 1 aya yakın bekleyecekmişim. aynı problemle karşılaşan varmı? kronikmi ? çok canımı sıktı valla:(

yakup öncelikle geçmiş olsun. yaşadağın ve bahsettiğin sorun gaz pedalından kaynaklanıyor turbo ile alakalı bir sorun değil. göstergede yanan ve epc adı verilen işaret lambası electronic pedal controldur. bunun turbo ile bir alakası yok. diğer yanan lamba ise katalizörün lambası. bunun yanmasının sebebi ise arabanın bir süre gaz yememesinden dolayı motorun çalışırken katalizöründen az ve düşük basınçlı hava geçmesinden kaynaklanır. bunu hangi servise sorduğunu çok merak ettim ve turbonun arızalı olduğu kanısına nasıl varmışlar merak ettim.

hayatımda gördüğüm en pişkin servis. kartaldaki servise cordobamı götürmüştüm kompresyonunu ölçtürmek için 10 dklık iş 2 saati geçince ve bekleme salonun camından arabanın orda motor kaputu açık etrafında kimsenin olmadığını görerek ve beklemektten kan beynime fışkırdı. gittim servis müdürünün yanına dediğim kelimeyi aynen söylüyorum: ulan size servis diye yetki verenin , seni servis müdürü diye bu odaya oturtanın, seni servis müdürü kere taaa...... dedim sakin olurmusunuz lütfen diyor adam ya arkadaş siz gerizekalımısınız bu arbanın kompresyon değerleri ne hangi motor değerleri 2.3-1.9-3 olur hastamısınız siz. bu işin sonu mahkemede biter haberiniz olsun dedim adamda elinizden geleni ardınıza koymayın deyince 1 hafta sonra şahsın kendisi ile mahkemede karşılıklı oturuyorduk.

kısaca yakup hiç uğraşma kardeşim onlar yazışa dursun gel birde erya otomotive götürüp gösterelim kardeşim. gel sen beni dinle.

Geri
Üst Alt