Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı turbo arızası

ben yay sipariş ettim avekten yurtdışından yay bile 10 güne geldi, turbo neden 1 aya gelsin..

Aracının arızasını programlıyarak ortadan kaldırabilirim..

Ve bundan para almam..

yakup öncelikle geçmiş olsun. yaşadağın ve bahsettiğin sorun gaz pedalından kaynaklanıyor turbo ile alakalı bir sorun değil. göstergede yanan ve epc adı verilen işaret lambası electronic pedal controldur. bunun turbo ile bir alakası yok. diğer yanan lamba ise katalizörün lambası. bunun yanmasının sebebi ise arabanın bir süre gaz yememesinden dolayı motorun çalışırken katalizöründen az ve düşük basınçlı hava geçmesinden kaynaklanır. bunu hangi servise sorduğunu çok merak ettim ve turbonun arızalı olduğu kanısına nasıl varmışlar merak ettim.

epc elektronık pedal controlu demek deıl serhan

EPC= electronic power control

epc ısıgı elektronık butun arızalarda yanar.buna fren musuru de dahıl, gaz pedalının musuru de dahıl buna benzer daha b cok elektronık baglantıda sıkıntı oldugunda yanar.
ayrıca lambda sensoru basınclı havayı olcmez o da yanlıs b bılgı,lambda sensoru yanmıs gaz uzerınde arabanın hava yakıt karısmındakı oranı algılayarak beyıne sınyal gonderır ve araba olması gereken degerleri gormedıgı anda arıza ısıgını yaktırır

Slm arkadaşlar aynı problem iki kere bende de oldu 1.4 tsi leon ve ayrıca 2000 tsi tiguanı olan arkadaşımda da adana doğuşa götürdük ve iki kere de de bize aynı cevabı verdiler arabaya çok yüklendiğin zaman turbo üzerindeki sensör tüm turbo kiti korumaya alır diye. Bu bir problem değil önlem dediler. Böyle bize gelen çok oluyor dediler.

selim kendini önce üyelerimiz kısmında tanıtırsan sevinirim

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
garantiden değişim olacağından 1 ay sürebilir yazışma,onaylama vs.doğus serviste aracı yatana araç veriyor.
aracınız arıza ışıkları yanmadığı süre boyunca normal kullanıma imkan sağlıyor mu çünkü gaz kesme demişsiniz turbo arızasında araç belli bir hızı geçmez ?

1 hafta önce aynısı oldu ama sert kullanma durumunda değildim. Çekici ile servise götürdüm yazılımı güncellediler sorun kalktı. Yazılımdan kaynaklanabiliyor dediler. 1 hafta oldu bir arıza çıkartır diye özellikle zorluyorum servisin tepesine biniyim diye ama tık yok:)

bendede cok asırı ve serı yuklemelerde gaz kesıor araç sanıyelık sorunmudur bılmem bu ama sızınkı sıkıntı bende 1 aya kadar ugrasmıstım dogus servısle Allah yardımcınız olsun

Merhaba arkaslar. Ayni sey benimde basima geldi turbo diyorlar. By10line arkadas senin sorunun cozuldumu? Tskler.

şu an için ellerinde araç olmadığını yazışmanın sürdüğünü söylediler. araç bende kullanıyorum ama ikide bir aracı saga çekip kontağı kapatıp beklemem gerekiyor:( biraz sabretcem ama bu olay uzarsa doğuş forumlar şikayet siteleri vs elimden geleni yapacam.
seatın kendı sayfasında ki iletişim bilgilerınden arayın hemen olaya mudahele edıyorlar servısın 20 gun surer dedıgı işi 1 hafatada çözdüler bnm işimi

Geri
Üst Alt