Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı arkadaşlar bakıverin bi.yakıt tüketimi:)

OGUZHAN00891

Kayıtlı Üye
üstadlar araba 1750 km oldu.akşam 10 km soğuk motor 5 km gittim,1 saat sonra aynı yolu geri döndüm.2 defa ışıkta durdum.alışveriş merkezinin otoparkında dur kalk yaptım 5-6 kez.birde gelirken 30-40 sn kadar 90-100 km hız yaptım.bunun dışında 50-60 km yüksek vites.eve geldim ort. 7.2 gösteriyordu.sizce nasıl.birde uzun yolda asla 5-5.5 arasını falan göremiyorum.hız sabitleyici açık 90 km hızda 6.7 falan yakıyor.arazi aoldukça engebeli ama bunun gelişi de var sonuçta.fabrika verileri yalan galiba.

istanbul'da sahilyolunda unkapanından ataköye gidiyorum. 5.vites 80 sabit'le 3.8'i gösteriyor hız sabitleyici ve ataköye ulaştığımda 1 numaralı yakıt gösterisi 4.8 yazıyor.
Bahçelievler'den Bahçeşehir'e 30km mesafeyi 3km şehir içi 25km normal inişli çıkışlı 2km yokuş 100 sabitle 6.0 -- 120 sabitle 6.7

aracı çok sakin kullandığımda oldu çok sert kullandığımda.. 5.5 - 9 arası yakıyor. 80 sabitle giderseniz 5.5'i zorlayabiliyorsunuz. Aracı zorladığınızda da hep son gaz gittiğinizde de max 9'u görüyorsunuz.

İstanbul'da olduğum için test verilerine hep 1lt eklerdim ve karma 5.7'yi görmek çok zor.. Fakat 6.5 yaktırabilirsiniz normal kullanımda..

Aracım şuan 4bin km'de :)

Edit : Ayrıca düz bir yolda 100'e sabitlediğimde 5.2 civarında oluyor anlık tüketim

üstadlar araba 1750 km oldu.akşam 10 km soğuk motor 5 km gittim,1 saat sonra aynı yolu geri döndüm.2 defa ışıkta durdum.alışveriş merkezinin otoparkında dur kalk yaptım 5-6 kez.birde gelirken 30-40 sn kadar 90-100 km hız yaptım.bunun dışında 50-60 km yüksek vites.eve geldim ort. 7.2 gösteriyordu.sizce nasıl.birde uzun yolda asla 5-5.5 arasını falan göremiyorum.hız sabitleyici açık 90 km hızda 6.7 falan yakıyor.arazi aoldukça engebeli ama bunun gelişi de var sonuçta.fabrika verileri yalan galiba.

hocam ben benim 1.6 ile artvin samsun şhirlerarası 600 km de 5.9 u gördüm fabrika verisi 6 dır:) birde ankara samsun 400 km 5.7 yi gördüm...ama hızım 90 ı geçmemiştir bizim leonu 85 km de kullanırsan çok ekonomik oluyor ama hız sabitleyici çok yaktırabiliyo bilginize...bide leon hani gidiyoya gaza bas çek yöntemi ile anlık tüketiminizin düştüğünü göreceksiniz ...

Arkadaşlar TSI, düz yol aracı:) düz yolda 1.2 ile Murat'ın dediği gibi 3 leri 4 leri görüyosun, ama 1 km yokuş çık bakalım 8-9 u vuruyo:) direkt olarak gittiğiniz yolun durumu ile alakalı. benim şuan 3000 km oldu bugün servise götürcem randevu aldım. Bikaç yapılması gereken şey var sinir bozucu sesler geliyo. Bakalım ne dicekler(bunlar normal de diyebilirler:))

Benzinli araba ile ekonomi diye birşey yok malesef.. Ya dizel, ya güçlü benzinli..
Bu 1.2 TSI - 1.6 8v vs..... yakıt tüketimi konuları bana saçma geliyor.. Arada oynasa oynasa 1 litre 1.5 litre oynuyor zaten.. Gerisi Türkiye'nin benzin fiyatlarının saçmalığı.. Yarım litre 1 litre az yakmak için de güçten feragat etmem ben..

uzun yol 100 e sabitleyince 4.2 oluyor bende.şehir içi agresif kullanımda 11 leri görüyorum. sakin kullaınca şehir içi ortalamam 7 lere düşüyor.
sonucta üstteki arkadaşa katılmadan edemiyeceğim.saçmalık bizim benzin fiyatlarında arabalar yoksa oldukça ekonomik yakıt tüketiminde:rolleyes:

Sürüşe hazır ağırlığı 1200-1300kg bir otoda, 1.2 daha fazla yakar, 1.4-1.6 lara göre. ŞEhiriçi çıldırtıcı trafikte rölantide beklemede daha tasarruflu olabilir.

bence aracınızın daha az yakması lazım ben sizin dediğiniz verileri 1.4 tsi bile görmüyodum yani sizin araçta daha fazla ekonomi yapılabilir :)

Iyi de yakmıyor işte.sürüşte fark olacağını zannetmem.bazı arkadaşlar fazla iyimser.4.2 ler falan ne bu yahu.dizel araç mı?yakmaz sanmam.

hadi moral bozayım biraz :D

bugün eskişehirden zonguldak a gidip geldim. arabada 3 kişiyiz ve bakım yaptıralı yaklaşık 14900 km falan olmştu yola çıktığımızda :D yani şuan kadranda service yazısı ile beraber takılıyoruz kontak açmada :D

not: fotoğraflar depo fullendikten 120 km kadar sonra çekildi zaten kadranda görünüyor km :)

Grnt3393.jpg

Grnt3391.jpg

Geri
Üst Alt