Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSİ uzun yol verilerim.

Onu ben söyledim. 132km ve sabitleyicim fakat şunu algılayamamışınız. Çamlıca gişelere kadar 90-100 demiş olmam gerek. - Temin p'ini 132km'h geri kalanı 90-100 arası karışık. Konya yolu'da 100-105 arası. Ancak şunu da söyliim
132'deyken yokuş yukarı olduğunda 132'yle gitsin diye zorlamadım o durumlarda düşürdüm o yüzden p diyorum. Gaza düzgün basarak 130lu hızlara çıkabiliyorsunuz ltreyi yükseltmeden. Düz yolda.

Ayrıca kelimelerle oynamaya kalkarsanız bende oynayabilirim. :) Sizde bu araba 1100km yol yapmaz 1.4'ten fazla yakar dediniz. 132 ile 1100km yol yapmaz demediniz.
Ben burda kimseye yalan söyleyecek değilim. Herkesin motoru aynı çok büyük farklılıklar yoktur arada. Ama fabrika verisinin altına düştüğümü de gördüm. Uzun yolda 1 depoyla 350km yol gittiğimi de.
Yorumlarınızı yaparken boşboş konuşmayın da tecrübelerinizi yansıtın. 1.4'le yanyana gelip denemeden 1.4'ten fazla yakar diyorsunuz neye dayanıyorsunuz! 18janta rağmen egsoza rağmen stok bi 1.4ten daha az yakabiliyorken! Denediğinizde, tecrübelerinizi gösterdiğinizde size tek bir kelime edersem forumda bi daha yazmam!
Asıl sizin kafanıza göre yaptığınız yorumlar araştıran kişileri yanıltır!

" Kusura bakmayın SCW ailesinden tavrımdan dolayı özür diliyorum ancak şu hayatta en katlanamadığım şey yalancı muamelesi görmektir. Benim burda ne bu motordan ne bu araçtan nede başka birşeyden bir kazancım yok. Söylediğim değerde söylediğim kilometreyi gitmediğim halde neden gittim diyeyim? Madem yalan söylüyorsun diyosun dolaylı yoldan, neden söyleyebileceğimi de açıkla "
Bir insan kendi yalan söylüyorsa karşıdakinin anlattıklarına da yalan gözüyle bakar!​

Önemli (!)

Arkadaşlar konuda gördüğüm açık ve net eksik teknik verilerin nasıl ölçüldüğünün bilinmemesi.
Fabrikaların kataloglara yazmak üzere elde ettiği uzun yol yakıt tüketim verileri 90 km sabit hızla elde edilmiş veriler değildir.
Bu verilerin ölçümü standartlar ile belirlenmiştir.
Fabrika, verileri 120 km/h hıza kadar hızlanarak, yavaşlayarak, tekrar hızlanarak, biraz rölantide durarak vs. elde eder.
Siz 90 ya da 100 km/h hızla sabit giderseniz katalogun vaad ettiği değerin altına inebilirsiniz. Bunda şaşırılacak bişey yok.

Onu ben söyledim. 132km ve sabitleyicim fakat şunu algılayamamışınız. Çamlıca gişelere kadar 90-100 demiş olmam gerek. - Temin p'ini 132km'h geri kalanı 90-100 arası karışık. Konya yolu'da 100-105 arası. Ancak şunu da söyliim
132'deyken yokuş yukarı olduğunda 132'yle gitsin diye zorlamadım o durumlarda düşürdüm o yüzden p diyorum. Gaza düzgün basarak 130lu hızlara çıkabiliyorsunuz ltreyi yükseltmeden. Düz yolda.

Ayrıca kelimelerle oynamaya kalkarsanız bende oynayabilirim. :) Sizde bu araba 1100km yol yapmaz 1.4'ten fazla yakar dediniz. 132 ile 1100km yol yapmaz demediniz.
Ben burda kimseye yalan söyleyecek değilim. Herkesin motoru aynı çok büyük farklılıklar yoktur arada. Ama fabrika verisinin altına düştüğümü de gördüm. Uzun yolda 1 depoyla 350km yol gittiğimi de.
Yorumlarınızı yaparken boşboş konuşmayın da tecrübelerinizi yansıtın. 1.4'le yanyana gelip denemeden 1.4'ten fazla yakar diyorsunuz neye dayanıyorsunuz! 18janta rağmen egsoza rağmen stok bi 1.4ten daha az yakabiliyorken! Denediğinizde, tecrübelerinizi gösterdiğinizde size tek bir kelime edersem forumda bi daha yazmam!
Asıl sizin kafanıza göre yaptığınız yorumlar araştıran kişileri yanıltır!

" Kusura bakmayın SCW ailesinden tavrımdan dolayı özür diliyorum ancak şu hayatta en katlanamadığım şey yalancı muamelesi görmektir. Benim burda ne bu motordan ne bu araçtan nede başka birşeyden bir kazancım yok. Söylediğim değerde söylediğim kilometreyi gitmediğim halde neden gittim diyeyim? Madem yalan söylüyorsun diyosun dolaylı yoldan, neden söyleyebileceğimi de açıkla "
Bir insan kendi yalan söylüyorsa karşıdakinin anlattıklarına da yalan gözüyle bakar!​

murat kardesim tekrar baktim mesajinda "giselerden ciktiktan sonra 132'ye sabitledim, ondan sonra oyle gittim demissin"..

cok da onemli degil.. bu konu boyle uzar gider... ben kendi fikrimi soyluyorum, sen de kendi fikrini soyle...

ben kendi soylediklerimin arkasindayim.. uzun yolda fabrika verisini tutturmak zor diyorum... sen de kolay dersin.. ben basinca 1.4 daha az yakar derim, sen 1.2 dersin.. boyle gider bitmez... uzatmanin manasi yok...

Ben ayrıntılı olarak gaza nasıl bastığımı nerelerde ne yaptığımı yazmam. yokuş aşşağı 3.0 anlıkta göstererek 150-160'a çıktığımda oldu o yolculuk esnasında deirn yokuşlarda. Bunları da bir bir anlatiyim mi.
1.4'le denemeden konuşmanız 'sizin deyiminizle burada bu araçları araştıran arkadaşları yanıltmanıza yol açmaktadır' madem bu fikire, karşıdakine tepki gösterecek kadar özen gösteriyosunuz, o zaman denemeden yorum yapmayın! Ne zamanki denedim 1.4tsi 10 yaktı ben 12 yaktım dersiniz o zaman tamam derim denemişiniz sizde çıkan sonuç bu. Ufak tefek farklılıklar görülebilir derim karşımda kanıt olduğu için. Ama hiç denemeden yapılan yoruma tepkim bu şekilde olur.
Dediğiniz gibi uzatmanın anlamı yok İyi geceler.

Geri
Üst Alt