Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSİ 1.4 TSİ 1.6 TDİ avantajları?

kmr

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese iyi forumlar kazasız belasız sürüşler.
1.2 TSİ 2011 Leon'um vardı değiştirmeyi düşünüyordum 2014 derken (babam gözden çıkarılan aracı sat hemen derdi) ufak bir kaza geldi başımıza babam yaptı babamda hiç bir şey yok Allah'tan araç perte çıktı paramızı alamadık daha fiyat olarak ta daha aramadılar bu konuda da işler nasıl işliyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Gelelim konumuza;
Kırklareli'nin ufak bir ilçesinde oturuyorum kırmızı ışık falan yok ama yolları çok kötü olduğundan dur kalk yapıyoruz çok ve 1 ve 2. vites kullanıyoruz zorunlu bir şekilde en çok 3 olsun.2011 mayıs ayında aldım aracı 6000 km'de bu tarihe kadar 27000 bine ulaşmışım 21000 bin yapmışım 29 ayda 21000 bin yani şehir içi yazan değerler 8/9 litrenin altına düşmüyodu oturduğum ilçede uzun yol gayet iyi değerler alıyordum.1.2 Tsi ilk kullandığım tsi motor olduğu için memnundum motorundan.Şimdi Leondan çok memnun kaldığım için yine Leon alıcam yeni Leon motor seçeneği olarak ne yapmalıyım bu yazdığım değerlere göre sizce?Babam dizel taraftarı ama yıllık yine 10000 yaparız aşağı yukarı.
1.4 TSİ DSG yok mu?
1.2 TSİ mantıklı yazılar var ama 1.4 TSİ fiyat farkı çok az 1.4 cazip geliyor.
1.6 dizel ?
ya da Leon FR mi?
Merakla yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Yılda 10 bin km. dizel almak için bence az km. 1,2 tsi yerine 1,4 tercih ederdim...

Benim tercihim dizelden yanaydı yıllık çok km yaptığım için 4. ayı doldurdu 8 bin km ye geldi aracım. Çok yol yapmayacak olsaydım kesinlikle 1.4 fr alırdım. Sana da tavsiye ederim 1.4 tsi Fr aracı 1.2 ye göre daha verimli ve fiyat farkı aralarında fazla yok.

Peki arkadaşlar 1.4 TSİ style ile FR arasındaki farklar avantajlar nedir?

Fr alma imkanınız varsa hiç düşünmeyin derim

10.000 KM Dizel için az. En az 7-8 yıl sürer aradaki fiyat farkını kapatmanız. Aracınızı değiştirecekseniz aynı şekilde. Kısa mesafelerde kullanacaksanız yine dizel almanızı önermem zira motor ısınana kadar yakıt tüketimi yüksek oluyor. 1.4 tsi otomatik toledolarda var diye biliyorum.

şimdiden hayırlı olsun

Net kuvvetli FR alın. Ama bildiğim kadarıyla sıra var

Yollar o derece kötüyse ve 2 yılda anca 20bin km yapacaksam; dolu paket 1.2 tsi alırdım. Zaten yeterince seri olacak, çok da basamayacam, şehir içinde daha az yakacak, vergisi daha az olacak, fiyatı da daha az olacak falan.

Arkadaşlar teşekkürler yanıtlar için 1.2 kullandım memnundum 105 beygirde olsa iyi bir motor seçeneği.Ama arada olan bin lira gibi bir rakam 1. TSİ'ye götürüyor adamın gönlünü 1.4 TSİ almışken FR al gibi şeytan giriyor devreye.Bu tarihten sonra FR için 2014 için sıraya girerim zaten.FR olursa Leon FR Plus Paketi ( SEAT Full Led + Led Gündüz Sürüş Farı + Led Arka Stop Lambaları + Sunroof ) ekletmiş olucam garanti.1.4 TSİ veya 1.2 olursa Sunroof + Led paketi ayrı bir şekilde geliyor ve daha pahalı bir şekilde hesap çıkıyor.dizel olursa otomatik olucak birde sunroof ekletmiş olucam ama fiyat belimi bükmüş olacak.FR için diğerlerinden ayıran belirgin özellikleri yazabilir misiniz arkadaşlar?

Arkadaşlar teşekkürler yanıtlar için 1.2 kullandım memnundum 105 beygirde olsa iyi bir motor seçeneği.Ama arada olan bin lira gibi bir rakam 1. TSİ'ye götürüyor adamın gönlünü 1.4 TSİ almışken FR al gibi şeytan giriyor devreye.Bu tarihten sonra FR için 2014 için sıraya girerim zaten.FR olursa Leon FR Plus Paketi ( SEAT Full Led + Led Gündüz Sürüş Farı + Led Arka Stop Lambaları + Sunroof ) ekletmiş olucam garanti.1.4 TSİ veya 1.2 olursa Sunroof + Led paketi ayrı bir şekilde geliyor ve daha pahalı bir şekilde hesap çıkıyor.dizel olursa otomatik olucak birde sunroof ekletmiş olucam ama fiyat belimi bükmüş olacak.FR için diğerlerinden ayıran belirgin özellikleri yazabilir misiniz arkadaşlar?

Arkadaşın birisi bugün fr ile 100tl benzinle 380km şehir içinde yol yaptığını diğer arkadaş da tdi ile 100tl mazot ile 480 km yaptığını söyledi düşününce fr da alınabilir 10bin daha az odeyerek benzinli 140 hp keyfide sürülebilir diye dusunuyorum hele ki 1.2 benzinliye yonelirsek daha az yakacaktir ki fiyat vergi bakim gibi masraflari goz onune alirsak mantikli duruyor en azindan 1.2 de dsg var. düşününce 1,6 ile 100 km fazla yapmakta var tabi. En kotu karar bile kararsızlıktan daha iyidir dien ii demis ben o haldeyim :)

fr ın belirgin özellikleri kapılarda kırmızı led var 17 spor jant, koltuklar kırmızı dikişli spor koltuk ve direksiyon spor direksiyon, sürüş modları mevcut (eco - spor v.b.) süspansiyonlar spormuş onun detayını bilmiyorum. Ama fr ın farkları bunlar bana göre en güzeli kırmızı led kapı aydınlatmaları ve 140hp olması

hatun manuel e alışabilirim derse sürerim derse fr alabilirim. Ama dediğim gibi herşeyden önce ekonomiyi düşünüyorum. 100 tl ile 500 km yapacaksam öncelikle 1.6tdi ki o model olursa dsg olur ve öncelikli olarak alacağım model bu olur.

Geri
Üst Alt