Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSİ 1.4 TSİ 1.6 TDİ avantajları?

Kimse kusura bakmasin da 100tl ile 380 km sehir ici yapmak nasil oluyor merak ediyorum. Sehir efsanesi bunlar.. Spekulasyonlara inanmayin, imkani yok o rakamin sehir ici olarak

Bu sabah aracımı servise bıraktım gebze izmit arası ortalama 3.9lt/100km olarak götürdüm sakin ve rahat gittim.

dizelin yakıtıyla benzinlinin yakıtını kıyaslamak mantıklı değil.. siz kendi içinizden ne geçiyorsa ona göre davranın :) nasılsa ikisinin de alıcısı çıkar

Kimse kusura bakmasin da 100tl ile 380 km sehir ici yapmak nasil oluyor merak ediyorum. Sehir efsanesi bunlar.. Spekulasyonlara inanmayin, imkani yok o rakamin sehir ici olarak

Sizce maksimum kaç km yapar?

Bu sabah aracımı servise bıraktım gebze izmit arası ortalama 3.9lt/100km olarak götürdüm sakin ve rahat gittim.

Aracin modeli nedir fr mı ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dizelin yakıtıyla benzinlinin yakıtını kıyaslamak mantıklı değil.. siz kendi içinizden ne geçiyorsa ona göre davranın :) nasılsa ikisinin de alıcısı çıkar

Gonul fr istiyor ama yakit ekonomisi cok önemli o yüzden kararsizim millet 1.2 al az yakiyor dizelle ayni aşağı yukarı diyor. Kimileri dizel iyi diyor. Kimileri dizel masrafli benzinli al kafan rahat olsun diyor. Hep bunlar kafami karıştıran. Fr i istemem sebebim sürüş modları, kapı içi ambiyans ışıkları ve 140hp olması beni benden alıyor :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok km. yapmayıp yakıtı kafama takmam dersen FR derim kesinlikle... biraz ekonomik olsun dersen 1.2TSI DSG derim... TDI a bakma bile bence... Şimdiden hayırlı olsun...

Bende 1.2 dsg icin hazirlaniyorum arkadasimin dsg kullandim gaza yapistirinca oyle seri davraniyorki bide suaki 1.2 ler eski sistem 1.2 lerden cok farkli 5. Vitesle didiyorum gazi kokleyince dsg vitesi 2 ye bi cekiyor araba cosuyor resmen yani kisisel fikrim 1.2 manuelde kullandim hic tavsiye etmem ama 1.2 dsg ile mukemmel bir ikili olmus.
Tork degeri de cok yuksek olmadigi icin dsg nin omru acisindan da cok iyi olcaktir.
TDI onermem cunku.
Vergileri ve bakimlari yuksek tamam gercekten az yakiyor ama aradaki 8 binlik farki 1.2tsi icin ayirdiginizda 200.000 km kullanabiliyorsunuz.
Dizel ve benzinli tartismalari cok meshur ve uzundur biliyorsunuz. Zaten calisma sistemleri cok farklidir biri atesleme sistemidir (buji) biri sikistirmali patlama yontemidir (enjektor) yani benzinli araca nasil benzin koyarsan koy yakar goturur ama dizel oyle diil seri kullanman gerek kaliteli olmali vs vs vs birsuru teferruati var :)

Sent from my iPhone 5⃣ and Tapatalk

1.6 tdi dsg alıp chip takabilirsin 650TL'ye :) şayet performansı yetersiz diyorsan, böylece al sana 140 beygir 300 tork hemde az yakıt :) bu arada fiyatını koruması açısından da tdi araçlar oldukça değerli, açıkçası aracımı ben 52'ye almıştım, halen fiyatı 52 :)

1.6 tdi dsg alıp chip takabilirsin 650TL'ye :) şayet performansı yetersiz diyorsan, böylece al sana 140 beygir 300 tork hemde az yakıt :) bu arada fiyatını koruması açısından da tdi araçlar oldukça değerli, açıkçası aracımı ben 52'ye almıştım, halen fiyatı 52 :)

Uzun vadeli kullanmak isteyenler icin iyi tercih olmuyor malesef kisa vadede dizeller degerini koruyorlar.
Mesela sizin arac 10 yil sonra ortalama 200.000 km merdiven dayar veya 150.000
Okadar calisan bir duzele kimse yaklasmak istemiyor. Benzinli araclarda cok fark etmiyor alan kisi degerinde aliyor ama dizel aracta km cok onemli.
Ama diyelim tdi aldiniz 5 yil sonra sattiniz yine yuksek fiyata satabilirsiniz ki yine dedigim gibi km si cok onemli.

Sent from my iPhone 5⃣ and Tapatalk

Geri
Üst Alt