Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsİ dsg İlk 400 km

ermanitouch

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

aracımla 400 km yol yaptım. bir kaç sorum olacak;

1. klima çalışırken düşük viteslerde kompresör biraz uğultulu çalışıyor, sizlerde de var mı?
2. aracımda ESP paketi mevcut, ancak sanırım ESP anti patinaj sistemini kapsamıyor, zira dik yokuşlarda 2 kez patinaj yaptı araç
3. Bir de ön amortisörler " tıs" diye bir ses çıkarıyor, arkalardan gelmiyor. Konfor olarak bir sıkıntı yok sadece ön amortisörlerde bir "tıs"lama mevcut.
4. depoyu fulledim, 413 km yol yaptım, range 160 gösteriyor ancak range yolun durumuna göre değişiyor ilk fullediğimde range 350 km gösteriyordu.
sanırım ilk depo ile 600 km yapacağım. bu da 7,5 lt/100 km eder. mesafenin yarısı sıkışık şehir içi yarısı e-5 tem v.s. şeklinde geçti ve araç çok sakin
kullanıldı. normal kullanımda bu 9 lt çıkar, 5000 km sonunda da 8lt/ iner sanırım. fabrika verisi de 7lt/100km şehir içi. 1 lt oynama da normal diye düşünüyorum siz ne dersiniz?

Selamlar,

Erman

o tıs sesi ön amortisörlerden değil de turbonun dump valfinden geliyor olmasın

Hımm o zaman birşey diyemeyecem. gaza basıp çektiğinizde normal olarak turbodan tıs diye bir ses gelir ama siz tümseklerden geçerken diyorsunuz onun için bir fikrim yok

aracın hayırlı olsun

o tıslama tun leonlarda var amortısor yapısından dolayı

arac bence 5000 degılde ılk 15000 bakımından sonra gercek yakıt degerlerı bulur

klımadakı sesten bahsedıyorsun o ses buyuk ıhtımalle klıma devreye gırdıgınde calısan kompresorun sesıdır

bızım araclarda asr yok bıldıgım kadarıyla patınaj onleme sıstemıde o !! golflerde standart oluyordu galıba

o Tıslama sesi benim aracımda da var.Önemli Birşey değil bnce

tıslayanların arasına benide yazın bazen sıcaklarda ümsekli yollarda yavaş gideken kamyon sürüyormuş gibi hissediyorum tıs tıss tıs

bu arada ilk 3000 den sonra biraz daha düşer yakıt tüketiminiz 15000den sonrası kendini bulur. aracınız hayırlı olsun

iyi dilekleriniz ve cevaplarınız için çok teşekkürler.
tıslama ve kompresör sesini sorun olarak nitelendirmiyorum zaten meraktan sordum da şu asr olayı olsaydı iyi olurdu. Şöyle ki;
Araçta ESP paketi olduğu için Hill hold var 2sn kadar yokuşta aracı tutuyor ancak hill hold 2 sn geçince ya da gaza dokunulunca devre dışı kalıyor.
Aracın gaz tepkisi de ( özellikle d de kullanırken ) geç olduğu için siz gaza bastığınızda hil hol hemen devreden çıkıyor, ancak araç gazı geç aldığı için o arada bir miktar geri gidiyor, yokuş dikleşince de bunu önlemek için gaza biraz fazla basınca da patinaj yapabiliyor. gerçi zamanla alıştım ama keşke ASR olsaydı daha iyi olurdu

Geri
Üst Alt