Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tdi ibizam çok mu yakiyor acaba ?

efsane_soldier

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar İbizam 1.2 Tdi dizel motor ve bi kaç kere şöyle bir ölçüm yaptım 20 tl mazot ile yaklaşık 60 km yol yapıyor aracım şehir içinde aldığım yakıt litresi 4.46 tl buna göre benim araç 100 km de 7.43 litre yakıyor buda km si 0.33 e geliyor bunu yakıt hesaplama programından öğrendim bence fazla yakıyor nedeni nedir acaba sizin araçlarınız durumu nedir teşekkürler...

Benim ibiza 1.2 benzinli o bile 20 tl ile 80 km yol gidiyor.Aracınız kaç kmde ve bakım zamanı yaklaştı mı ?

araç henüz 19000 km de ve 15 bin bakımı yapıldı neden böyle bir tüketim olabilirki ??

Hatırladığım kadarıyla sizin aracın ortalama yakıt tüketimi 4 litre bile değildi ama yoğun şehiriçi trafiğinde mi kullanıyorsunuz?
Bana göre araçta sıkıntı yoksa ki bakımı yeni yapılmış ya kısa mesafelerde kullanılıyor yada sert kullanılıyor.

ev iş 2 3 km kısa mesafe aç kapat yapıyorum ama acaba o yüzden mi oluyor bide trip yok bizim araçlarda referance anlık tüketim bilgisi alamıyorum o kötü ya :( yaptıramayızmı acaba

Kısa mesafede kullanım yakıt tüketimini çok etkiliyor.Motorun daha yeni ısınıyor o sırada da kontak kapanıyor haliyle yakıt tüketimide artıyor.
Benim araçta reference benimde en büyük sıkıntım yakıt tüketimi göstergesi bildiğim kadarıyla sadece ekrandaki dereceyi gösteren yere kaç km gideceğinizi yaptırabilirsiniz vag com yöntemiyle.

Bence seninki cok yakıyo hem 1.2 hem dizel benim arabamda ibiza 1.4 ama gazlı kısa mesafe biniyom 0,30 kuruş yakıyo ben ona çok diyom seninkinin yanında benimki iyi gibi sanki

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

EVET [MENTION=23825]alikemal4242[/MENTION] ye katılıyorum

Geri
Üst Alt