Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 90 hp manuel yakıt tüketimi

Senin araba daha taze 454 km cik (Allah kaza beladan korusun) ve 23 km hız ile sürekli dur kalk trafik bence normal ilk depo için.Bence ilerleyen zamanlarda yine biraz düşer.
İnşallah düşer.sabahları ve akşamları 3 4 dakikalık dur kalklara giriyorum sonrası normal

vZM78v.jpg

Bu benim bu gunluku e5 maslak -bakirkoy arasi verim .hic dikkat etmeden surmustum.
Ama benin aracim 1.4 tdi.
Bende yoruari okuyunca mudahil olmak istedim. Bende aracimi satip 1.2 tsi stle plus aliyim diye baya zamandir dusunuyodum.
Sizin veriyi gorunce biraz urktum.
Lakin benim aracta ilk aldigimda 5.5lt asagi dusmuyordu .suan cokrahat 4.5lt lere dusuyor.
Tabi 5.000 kmden sonra 1 lt kadar dustu gibi benim aracta muhtemelen sizde de 1 lt kadar dusecektir. Motor falan biraz kurum baglasin..

vZM78v.jpg

Bu benim bu gunluku e5 maslak -bakirkoy arasi verim .hic dikkat etmeden surmustum.
Ama benin aracim 1.4 tdi.
Bende yoruari okuyunca mudahil olmak istedim. Bende aracimi satip 1.2 tsi stle plus aliyim diye baya zamandir dusunuyodum.
Sizin veriyi gorunce biraz urktum.
Lakin benim aracta ilk aldigimda 5.5lt asagi dusmuyordu .suan cokrahat 4.5lt lere dusuyor.
Tabi 5.000 kmden sonra 1 lt kadar dustu gibi benim aracta muhtemelen sizde de 1 lt kadar dusecektir. Motor falan biraz kurum baglasin..
Ekrandaki değer mükemmel.iyi düşürmüşsünüz.uzun yol 950km yapan bi araba şehir içi 700 750 yapar diye umarak aldım bu aracı.ama 1depo+50tl lik benzinle bu sonuca ulaştım.şu an subaru almış gibiyim sebebini hala anlamadım aşırı trafiğin içinde de kalmıyorum.ikinci depoda daha dikkatli kullanıcam bakalım o zaman nasıl veriler görücez

Aracini en verimli oldugu tork egrisinde kullan tork egrisi teknik vererde vardir.
Araci ilk calistirdiginda 20 -30sn kadar isit turbo mili yaglansin ve motor isinsin . Ondan sonra gelsin veriler .:)

Arkadaşlar selamlar. Bende ocak ayında 1.2 Steyle aldım aracı sıfır şuanda 17000 km de ve şehir dışına çıktım bir depo tam doldurdum ve tam 900 km yol gittim evin önüne geldiğimde 10 km lik benzin daha kalmıştı.Ama şehir içinde sürekli dur kalk yapmaktan yakıt sarfiyatı baya artıyor.Tavsiyem daha önce arkadaşlarında dediği gibi motoru ısıtmadan yola çıkmayın acele etmeyin.
Keyifli sürüşler..

Zaten araçları ısınmadan gitmemek lazım. Sabah çalıştırın arabayı anlık yakıt tüketimi 2-3lt gösterir bekleyin 0.7 düşüyor bende ondan sonra hareket ediyorum. Bu arabalar turbolu olduğundan dolayı yakıt miktarı çok değişken. Mesela 140 la giderken düz yolda sabitle 4.6 gördüm ama yokuş falan görünce 90 ile 11-12 lt yakıyor. Yani trafik,yol,aldığınız yakıta göre değişir.

Zaten araçları ısınmadan gitmemek lazım. Sabah çalıştırın arabayı anlık yakıt tüketimi 2-3lt gösterir bekleyin 0.7 düşüyor bende ondan sonra hareket ediyorum. Bu arabalar turbolu olduğundan dolayı yakıt miktarı çok değişken. Mesela 140 la giderken düz yolda sabitle 4.6 gördüm ama yokuş falan görünce 90 ile 11-12 lt yakıyor. Yani trafik,yol,aldığınız yakıta göre değişir.
Çok teşekkürler tüm söylediklerinize dikkat edicem.en yakın sürede yakıtta değişiklik olursa bildiririm :)

Buda benim aracın değerleri ama daha az yaktığını düşünüyorum ben ve çoğunlukla sıkıyorum arabayı.

OEYkMn.jpg

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt