Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 90 hp manuel yakıt tüketimi

Ekranda yakıt ortalaması ne gösteriyor 0-100 olarak kısa süreli uzun süreli ve yakıt aldkltan sonra .

Ben ilk aldığımda 75 TL koymuştum 15.5 lt geldi ekranda tüketim 12-13 gösteriyordu ben 200 km kadar yaptım aldığım benzinin yarısı bile gitmemişti ekranda hesaplama bayağı yanlış yani araç şuan 1300 km de 2 hafta oldu sakin kullanımda en az gördüğüm değer 8.1 artabiliyorda ama gittiğim yola göre hesaplaynca çok daha az tüketim oluyor.
Ekrandaki gösterge ne zaman gerçek değerleri gösterecek merak ediyorum çünkü aracı genelde sıkıştırmama rağmen az yakıyor belli.
Şu an araçta değilim falat uzun süreli 8.7 yakıt aldıktan sonra 9.3 falan.sabah ilk 5 dakika 20lerde geziyor.zamanla 9 a falan düşüyor.artık 5 dakikada bir yakıt göstergesine gözüm kayıyor korkuyorum :)

Bakın o ekranda anlık tüketim başlangıçtaki tüketim yakıt aldıktan sonra falan diye var. Ben genelde anlık tüketimde kullanıyorum ve o an gaza bastıgımdaki değerleri veriyor.Mesela sabah çıktın dur kalk trafik 10 dk gittin bu 20lt falan olabilir korkma buna bağlı olarakta örneğin menzil 200 km gösterir. Makine bize eğer öle gidersen menzilin şu yaktığı değer bu diyor trafikten cık sabitle düşer. Ben genelde 6.5 ile geziyorum agresif kullanıyorum bazen 8 oda sıkıştırınca.Yani sana diğecim korkma sürekli 20 lt yakamazsın.

Bakın o ekranda anlık tüketim başlangıçtaki tüketim yakıt aldıktan sonra falan diye var. Ben genelde anlık tüketimde kullanıyorum ve o an gaza bastıgımdaki değerleri veriyor.Mesela sabah çıktın dur kalk trafik 10 dk gittin bu 20lt falan olabilir korkma buna bağlı olarakta örneğin menzil 200 km gösterir. Makine bize eğer öle gidersen menzilin şu yaktığı değer bu diyor trafikten cık sabitle düşer. Ben genelde 6.5 ile geziyorum agresif kullanıyorum bazen 8 oda sıkıştırınca.Yani sana diğecim korkma sürekli 20 lt yakamazsın.

Doğru. Benimde ilk iki depoda 20-23 lt lerde gözüküyordu. Şuanda 6-8 arasında değişiyor kullanıma göre ama sürekli trafikde kullanıldığından genede 500km geçmiyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim hiç 8 den aşağıya düşmedi anlık değil diğerleri bile.

Ben bütün değerleri geçtim de 1 depoyla bu araç 500km bile gitmiyor.yok 6.5muş yok 20ymiş bunlara bakmıyorum.sakin kullanımda ve az trafikte araç 500km yapmıyor.ben bi 700 750 beklerdim

Ben bütün değerleri geçtim de 1 depoyla bu araç 500km bile gitmiyor.yok 6.5muş yok 20ymiş bunlara bakmıyorum.sakin kullanımda ve az trafikte araç 500km yapmıyor.ben bi 700 750 beklerdim
Yanlışın var bence bak ben sıkıştırdığım halde az yaktığını savunuyorum sadece ekranda yanlışlıl var.

Senin araba daha taze 454 km cik (Allah kaza beladan korusun) ve 23 km hız ile sürekli dur kalk trafik bence normal ilk depo için.Bence ilerleyen zamanlarda yine biraz düşer.

Geri
Üst Alt