Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2-1.4-1.6 leon arasındaki farklar

dgnhakan

Kayıtlı Üye
slm arkadaşlar 1 ay sonra bende leon kullanıcısı olucam inşallah sizden bilgi almak istediğim konu 1.2-1.4-1.6 leonlar arasında yakıt olarak sizce hangisi daha makul olur benim için biraz borçlanıcam arabayı alırken yakıt çok önemli benim için bide 1.2 ler sanırım 2011 modelden sonra var hiç denk gelmedim daha aşşağı modellerde teşekkürler...

öncelikle merhaba. benim fikrimce 1.6 benzinliye yakıt önemliyse yaklaşma derim. 1.4 ve 1.2 tsi teknolojisine sahip olduğu için yakıt performans tablosu gayet iyi. örnekle açıklayacak olursam 1.2 1.4 ve 1.6 motorların hepsinin orjinal yani çip vs. gibi işlemlerle güçlendirilmemiş ise eger sıralama yapacak olursam performansları 1.4>1.2>1.6 olduğunu söyleyebilirim. 1.6 aracı alıp tüp taktırmaktansa 1.2 tsi alıp aynı yakıtı düngün kullanımda yakmayı tercih ederim. yakıt olarak sıralama yapılacak olursa lpg siz 1.6yı baz alalım 1.2<1.4<1.6 diyebilirim. bana fikrimi soracak olursan 1.2 kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim. kesinlikle çekiş performans gibi şeylerle kafanı bulandırma 1.6 lara kafa tutan 1.3 dizellere sadece plakasını okutan bi motor. aracımı denediğim yerleri söyleyeyim sana 1.3 dizel fiesta corsa arkadaşlarıma hayranlık bırakan performansa sahipti. 1.6 olarakta sadece eski kasa leon ve 2006 model leonla denedim 1.2 inan bana geride bile kalmadı. bir kaç sürüş tekniği ile önüne bile geçebilirsin. yakıt verilerimide söyleyeyim sana. şehir içi sakin kullanım 33 krş sert kullanım 45krş. şehirler arası ben giderken aracım çok yüklüydü 35 krş sakin kullanım araç boşken 30krş. kayseride yaşıyorum erciyese hız sabitleyicisiyle 4.viteste çıkabiliyorum.

ayrıca belirtmek isterimki aracımı 97 oktan benzinle kullanıyorum.

anladım çok teşekkür ederim bilgiler için çok iyi oldu benim için yazdıklarınız.

bendede 1,4 tsi var,her ne kadar araç 350 km olsada şu anda yaktığı şehir içi 40 krş civarı,uzun yolda daha denemedim.Araç yeni olduğu içinde agresif kullanım sergilemedim.Günde 15 km yapıyorum.

öncelikle merhaba. benim fikrimce 1.6 benzinliye yakıt önemliyse yaklaşma derim. 1.4 ve 1.2 tsi teknolojisine sahip olduğu için yakıt performans tablosu gayet iyi. örnekle açıklayacak olursam 1.2 1.4 ve 1.6 motorların hepsinin orjinal yani çip vs. gibi işlemlerle güçlendirilmemiş ise eger sıralama yapacak olursam performansları 1.4>1.2>1.6 olduğunu söyleyebilirim. 1.6 aracı alıp tüp taktırmaktansa 1.2 tsi alıp aynı yakıtı düngün kullanımda yakmayı tercih ederim. yakıt olarak sıralama yapılacak olursa lpg siz 1.6yı baz alalım 1.2<1.4<1.6 diyebilirim. bana fikrimi soracak olursan 1.2 kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim. kesinlikle çekiş performans gibi şeylerle kafanı bulandırma 1.6 lara kafa tutan 1.3 dizellere sadece plakasını okutan bi motor. aracımı denediğim yerleri söyleyeyim sana 1.3 dizel fiesta corsa arkadaşlarıma hayranlık bırakan performansa sahipti. 1.6 olarakta sadece eski kasa leon ve 2006 model leonla denedim 1.2 inan bana geride bile kalmadı. bir kaç sürüş tekniği ile önüne bile geçebilirsin. yakıt verilerimide söyleyeyim sana. şehir içi sakin kullanım 33 krş sert kullanım 45krş. şehirler arası ben giderken aracım çok yüklüydü 35 krş sakin kullanım araç boşken 30krş. kayseride yaşıyorum erciyese hız sabitleyicisiyle 4.viteste çıkabiliyorum.
1,2 ile şehir içi 33-45 krş yakıyorsunuz 1,6 lpg den farksız diyorsunuz. benim daha yol bilgisayarım agresif kullanımda dahil 18 cupra jant egsoz filtre 3lüsüyle 8,5lt/100km geçmemiştir. ben daha 25-26 kuruşun üzerini hiç yakmadım. birgün sizin 1,2 leonunuzlada performansını denemek isterim hiçe sayılacak gibi bir motor değiller 1,6 mpi lar. ekonomi istiyorsanız 1,6 lpg al Hakan kardeşim

teşekkürler bilgilendirdiğin için 40 kuruş civarı ideal benim için kafamdaki ortalama buydu zaten günde ortalamam benimde aynı olur.

fazla gezmicem dersen 1.2 Tsi al derim vergi derdinde az olur ben ş.içi 0,335 krş yakıyorum ortalamam.

teşekkürler batum bide şeyi sorayım sana makyajlı kasa olayı varya bide tam olarak anlamadım onu ben 1.2 tsi bu tanımlamaya giriyormu

Geri
Üst Alt