Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2-1.4-1.6 leon arasındaki farklar

teşekkürler batum bide şeyi sorayım sana makyajlı kasa olayı varya bide tam olarak anlamadım onu ben 1.2 tsi bu tanımlamaya giriyormu

1,2 lerin tamamı makyajlı ayrıca benim vardı sattım şu an alacak olsam yine 1.2 alırım

1,2 ile şehir içi 33-45 krş yakıyorsunuz 1,6 lpg den farksız diyorsunuz. benim daha yol bilgisayarım agresif kullanımda dahil 18 cupra jant egsoz filtre 3lüsüyle 8,5lt/100km geçmemiştir. ben daha 25-26 kuruşun üzerini hiç yakmadım. birgün sizin 1,2 leonunuzlada performansını denemek isterim hiçe sayılacak gibi bir motor değiller 1,6 mpi lar. ekonomi istiyorsanız 1,6 lpg al Hakan kardeşim

Tüple benzini kıyaslamak anlamsız. Tüp 10 yaktığı yerde benzinin 5.5 yakması gerek kafa kafaya olması için ama imkansız. Sizin 8,5 yaktığınız yerde 1.2 TSI 6.0 yakar. Basıldığında ikiside aynı yakar ama 1.2 daha iyi gider. Performans olarak deniceğiniz zaman olabildiğince üst devirde deneyin. Ne kadar alt devirden başlanırsa 1.2 o kadar fark açar. 4.vites 100'de başlandığında tahminimce 2boy avans verse size :) yine öne geçecektir.

Performans olarak: 1.4 büyüktür 1.2 den oda büyüktür 1.6 dan...

Yakıt Olarak 1.6 Lpg az yakar 1.2 den oda daha az yakar 1.4 ten,

yalnız

1.6 LPG li leon satıp 1.4 TSI FR almış ve 1.2 TSI ın tadına bir çok kez bakmış biri olarak şunu söyleyebilirimki.. İstenirse 1.2 TSI, 1.6 LPG li leon kadar Az yakabilir.. şahidim [MENTION=21041]leo54[/MENTION] tür..

Ben 1.6 LPG ile 12 lt lerle dolaştığım yerlerde şu an 7 lt lerle geziyorum 1.4 ile var hesabını sen yap..

Kullanım koşulun çok önemli motor seçinim için, bende 1.2 tsi var tüketim düşünerek almıştım uzun yolda istanbul ankara yarım depoya gidiyorum 120km/h hıza kitleyerek., şehir içi bi depoyla 700-750km ye yakın yapıyorum tabi sakin kullanımda. Basarak kullanınca şehir içi 600 km civarı gidiyorum. Eğer performan istiyosan 1.4 al sonra pişman olursun, 1.2 ninde performansı azımsancak cinsten değil ama basınca 1.4tsi lar kadar yakıyorum, e o zamanda diyorum neden daha hızlı bi araba almıyım... Dediğim gibi tamamen ne beklediğine bağlı. Ama 1.2 tsi ın hakkını yemiyim sakin kullanımda 1.2 tsi gercekten çok çok az yakıyor.

teşekkürler burak sana baya sorun olucak izin verirsen 1 aylık süreçte bilgilerine ihtiyacım var özellik olarak 1.4 lere göre fark varmı acaba yoksa sadece motormu 1.2

bir gün kısmet olur inş...

1,2 ile şehir içi 33-45 krş yakıyorsunuz 1,6 lpg den farksız diyorsunuz. benim daha yol bilgisayarım agresif kullanımda dahil 18 cupra jant egsoz filtre 3lüsüyle 8,5lt/100km geçmemiştir. ben daha 25-26 kuruşun üzerini hiç yakmadım. birgün sizin 1,2 leonunuzlada performansını denemek isterim hiçe sayılacak gibi bir motor değiller 1,6 mpi lar. ekonomi istiyorsanız 1,6 lpg al Hakan kardeşim

Geri
Üst Alt