Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,0 ECOTSİ TURBO teknik bilgi??

taylansancak

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
ibiza nın yeni motor 1,0 ecotsi motoru ile ilgili ayrıntılı bilgi bulamıyorum.
bu arac turbosu egzos tahrikli mi yoksa krank mıdır? yani süpercharger mı? süpercharger sa eger elektrik motor tahriki mi var yoksa direkt krank mı ? zincir mi kayış mı yoksa direkt dişli mi? supercharger sa eger bu silindir hacminde cok verimli olmayacagını dusunuyorum...herhangisi ise avantajı dezavantajı nedir? bilgi verirseniz sevineceğim??
[doublepost=1469079778,1468841016][/doublepost]Bu konu gerçekten bi bilinmezmiş anladığım kadarıyla :) forumda da bir bilgisi olan yok mu acaba?

:D Valla bilmiyorum da bilen birileri çıkar illaki kendini de tanıt aramıza hoşgeldiniz bu arada

SM-A800I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar,
ibiza nın yeni motor 1,0 ecotsi motoru ile ilgili ayrıntılı bilgi bulamıyorum.
bu arac turbosu egzos tahrikli mi yoksa krank mıdır? yani süpercharger mı? süpercharger sa eger elektrik motor tahriki mi var yoksa direkt krank mı ? zincir mi kayış mı yoksa direkt dişli mi? supercharger sa eger bu silindir hacminde cok verimli olmayacagını dusunuyorum...herhangisi ise avantajı dezavantajı nedir? bilgi verirseniz sevineceğim??
[doublepost=1469079778,1468841016][/doublepost]Bu konu gerçekten bi bilinmezmiş anladığım kadarıyla :) forumda da bir bilgisi olan yok mu acaba?
İlk önce sizi üyeler kısmından tanımak isteriz
Turbo beslemesi egsoz sıkıştırmalı bu nedenle turbo yükte boğulması oluyor kg avantajı olduğundan ilk kalkış ve hızlanma çok iyi

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler. kendimi de tanıtacağım bos vaktimde..
o halde tek turbo lu değil mi? boğulma olduğuna göre..

Teşekkürler. kendimi de tanıtacağım bos vaktimde..
o halde tek turbo lu değil mi? boğulma olduğuna göre..
Tek turbolu geri basınç sıkıştırma dediğimiz turbo tribünlerine yüksek basınç oluşturmak ve bu basınçın motora daha fazla güç vermesine neden olur

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt